Wyrwać chwasta

Wydawnictwo: My Book
0 (0 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Bożena

32-letni Orest Gerber spędził w więzieniu osiem lat za przestępstwo, którego nie popełnił. Mimo wielkiego poczucia krzywdy, po wyjściu na wolność stara się jakoś wrócić do normalnego życia. Wszystko zdaje się układać jak najlepiej. Orest niespodziewanie otrzymuje pokaźny spadek. Dostaje całkiem niezłą pracę. Poznaje dziewczynę, z którą mogłoby połączyć go coś więcej niż tylko przyjaźń. Kiedy jednak na drzwiach mieszkania znajduje kartkę z napisem: NIE CHCEMY MIESZKAĆ POD JEDNYM DACHEM Z MORDERCĄ, coś w nim pęka. Bez reszty opanowuje go pragnienie zemsty na sędzim, który wydał błędny wyrok. Po latach wychodzi na jaw pomyłka laboratorium kryminalistycznego, będąca przyczyną niesłusznego skazania Oresta. Jest już jednak za późno...

źródło opisu: http://www.mybook.pl/6/0/bid/254

źródło okładki: http://www.mybook.pl/6/0/bid/254

Beata | 2013-02-27
Przeczytana: 15 marca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dobra powieść psychologiczna z motywem kryminalnym. Wzruszająca opowieść o powikłanych ludzkich losach. Mocno wyeksponowane przesłanie o potrzebie przebaczania.
Ciekawostką jest to, że autor wprowadził do powieści postać znaną z poprzedniej swej książki "Wyjść z beznadziei" - komisarza Grobelnego i wyjaśnił tajemnicę śmierci innej postaci z tamtej powieści - Elizy Kędzierskiej.
Także przy lekturze tej książki popłakałam się, ale najważniejsze, że warto było, bo przesłanie pasuje dla każdego.

| 2013-05-21
Przeczytana: 13 maja 2013