Wyrwać chwasta

Wydawnictwo: My Book
5 (1 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
literatura piękna
Bożena

32-letni Orest Gerber spędził w więzieniu osiem lat za przestępstwo, którego nie popełnił. Mimo wielkiego poczucia krzywdy, po wyjściu na wolność stara się jakoś wrócić do normalnego życia. Wszystko zdaje się układać jak najlepiej. Orest niespodziewanie otrzymuje pokaźny spadek. Dostaje całkiem niezłą pracę. Poznaje dziewczynę, z którą mogłoby połączyć go coś więcej niż tylko przyjaźń. Kiedy jednak na drzwiach mieszkania znajduje kartkę z napisem: NIE CHCEMY MIESZKAĆ POD JEDNYM DACHEM Z MORDERCĄ, coś w nim pęka. Bez reszty opanowuje go pragnienie zemsty na sędzim, który wydał błędny wyrok. Po latach wychodzi na jaw pomyłka laboratorium kryminalistycznego, będąca przyczyną niesłusznego skazania Oresta. Jest już jednak za późno...

źródło opisu: http://www.mybook.pl/6/0/bid/254

źródło okładki: http://www.mybook.pl/6/0/bid/254

joaśka | 2019-05-22
Przeczytana: 21 maja 2019

Rozpoczynając czytanie sądziłam, że potem napiszę iż dziwię się, że taka pozycja jest niemalże na LC nieznana, bo wartościowa itp. Potem niestety mój hurraoptymizm gdzieś zniknął. Autor niepotrzebnie moim zdaniem wszystko pokomplikował, tzn. tak splótł losy bohaterów, że w odbiorze stało się to mało wiarygodne.
Książkę jednak warto przeczytać. Jest na pewno lepsza od niejednego "przeboju czytelniczego".

| 2013-05-21
Przeczytana: 13 maja 2013

Super kryminał.

Beata | 2013-02-27
Przeczytana: 15 marca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dobra powieść psychologiczna z motywem kryminalnym. Wzruszająca opowieść o powikłanych ludzkich losach. Mocno wyeksponowane przesłanie o potrzebie przebaczania.
Ciekawostką jest to, że autor wprowadził do powieści postać znaną z poprzedniej swej książki "Wyjść z beznadziei" - komisarza Grobelnego i wyjaśnił tajemnicę śmierci innej postaci z tamtej powieści - Elizy Kędzierskiej.
Także przy lekturze tej książki popłakałam się, ale najważniejsze, że warto było, bo przesłanie pasuje dla każdego.