Grawitacja

Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Wydawnictwo: Albatros
Gravity
Barbara

Na pokładzie międzynarodowej stacji kosmicznej orbitującej wokół Ziemi wybucha zagadkowa epidemia. Astronauci i naukowcy, zaatakowani przez nieznany organizm nazwany Chimerą, reprodukujący się w alarmującym tempie, kolejno zapadają na straszliwą chorobę i umierają. Wśród załogi jest młoda lekarka. Emma i jej mąż, nie uczestniczący w misji, nie dają za wygraną starając się odkryć naturę Chinery i znaleźć skuteczny lek.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,215,2413,grawitacja.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,215,2413,grawitacja.html

Marago | 2017-07-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Z kiosku
Przeczytana: 22 lipca 2017

"Grawitacja" Tess Gerritsen była moim piątym spotkaniem z autorką. Spotkaniem nie byle jakim.

Gerritsen zaserwowała na przystawkę dość drobiazgowe opisy szkolenia astronautów. Centrum kosmiczne i jego budowę miałam niemal w małym palcu. A na dodatek jakiś naukowiec wybrał sobie niespodziewaną śmierć w batyskafie. który utkwił w uskoku tektonicznym Rowu Galapagos. A wszystko przez jakieś zielone paskudztwa.

Kiedy poczułam znużenie lekturą, nagle miałam wrażenie, że sama w towarzystwie niebagatelnych bohaterów powieści, zostałam wystrzelona w kosmos i lecę w zawrotnym tempie, ku badawczej stacji kosmicznej. Od tej pory strony książki same mi się czytały. Bo wydarzyło się coś nieprzewidzianego dla astronautów, dla centrum kosmicznego Huston, dla naukowców i lekarzy. I wywróciło wszystko do góry nogami. Działy się straszne rzeczy.

Książka jest świetnie napisana. Trzyma w w niemałym napięciu. Ja czuję się usatysfakcjonowana, czego i Wam życzę.

gwiazdka | 2015-05-22
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 22 maja 2015

Zupełnie nie moja bajka, stąd tak niska ocena. Książka może być ciekawa dla kogoś, kto interesuje się badaniami genetycznymi i biologią, ewentualnie lotami kosmicznymi. Mnie bardziej ciekawią zagadki, tajemnice i korelacje międzyludzkie, a tego w „Grawitacji" nie znalazłam. Stąd tylko 5 na 10- ale zaznaczam, że ocena jest bardzo subiektywna.

Anika | 2013-10-03
Przeczytana: 22 września 2013

Dobrze napisany thriller z ciekawie umiejscowioną akcją, która częściowo rozgrywa się na pokładzie międzynarodowej stacji kosmicznej. Książkę czyta się szybko i z przyjemnością. Można się przyczepić do wątku miłosnego, który moim zdaniem jest lekko przesłodzony (ale da się wytrzymać). Polecam

Ania | 2017-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Długo nie mogłam dostać tej książki aż w końcu udało mi się kupić ją przypadkiem w sklepie za małą kwotę.Na początku powieści nic ciekawego nie dzieje się,przyznam że nawet nużyła mnie lecz póżniej rozkręciła się niesamowicie.Akcja ciągle się rozwija,trzyma w napięciu,jest bardzo wciągająca. Astronauci i naukowcy,zaatakowani przez nieznany organizm nazwany Chimerą,reprodukujący się w alarmującym tempie,po kolei zapadają na straszliwą chorobę i umierają w męczarniach. W śród załogi jest lekarka imieniem Emma,która stara się pomóc swoim towarzyszą zarażonych tajemniczą epidemią lecz nie jest w stanie zwalczyć tej choroby. Na ziemi mąż Emmy za wszelką cenę stara się znależć skuteczny lek by uzdrowić żonę i ściągnąć ją na ziemię.
Jest to powieść nie tylko o ludzkiej bezsilności wobec nieznanego jutra,rzeczy i zjawisk nowych o których nikt do tej pory nie miał pojęcia.To także historia o bezgranicznej miłości,walce o ukochaną osobę. Poświęceniu,chęci niesienia pomocy oraz walce o...

Madi | 2014-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Choć nie przepadam za tematyką związaną z kosmosem,NASA itp.,to mimo to postanowiłam przeczytać tę pozycję ze względu na moją ulubioną Tess i był to strzał w 10.
Pani Tess znów mnie nie zawiodła-czytałam książkę jednym tchem ,odkrywając nowe poszlaki związane z nieznanym dotąd śmiertelnym wirusem zwanym CHIMERĄ.
Nie zabrakło również szybkiej i ciekawej akcji, narastającego napięcia oraz wątku miłosnego i choć była to powieść bez mojej ulubionej bohaterki Maury ,to i tak mi się podobała ,a doktor Emmę polubiłam również ,już na samym początku.
No i oczywiście wątki medyczne ,a tu dodatkowo jeszcze biologia molekularna...Ah...Uwielbiam za to Panią Tess...
Jednym słowem : ŚWIETNA!książka-doskonały thriller godny polecenia.

Joanna | 2016-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2016

Jeżeli przebrnie się pierwsze 110 stron to wtedy dopiero rozpoczyna się akcja. bardzo mnie denerwowały opisy statków, ta słynna grawitacja itd. dopiero później zrozumiałam, że musi się przez to przebrnąć aby rozumieć powagę sytuacji i wiele zdarzeń, które tu na ziemi wydają się proste, tam w kosmosie są o wiele utrudnione. fajna...

CoolBary | 2016-04-07
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 21 marca 2016

Poszukując nowych autorów sięgnąłem po książkę autorstwa Tess Gerritsen, tak naprawdę nie wiedząc czego się po tej książce mogę spodziewać. Do tej pory nie miałem do czynienia z thrllerami medycznymi i stwierdziłem, że najwyższy czas to zmienić. Szczerze mówiąc po pierwszych pięćdziesięciu stronach już wiedziałem, że zostanę miłośnikiem książek autorstwa Tess Gerritsen. Książka jest krótko mówiąc rewelacyjna. Bohaterzy są przedstawieni tak, że nie sposób się z nimi nie utożsamiać. Książkę czytać się szybko, z wielką przyjemnością i nie sposób się od niej oderwać. Akcja goni akcję, tak więc nie ma chwili, aby się nudzić. Dodatkowo miejscem akcji jest pokład międzynarodowej stacji kosmicznej, co dodatkowo ( jak dla mnie) dodaje "smaczku" całej historii. Książkę polecam każdemu.

Radek | 2017-12-01

Tym razem Tess Gerritsen przeniosła akcje z sali szpitalnej do przestrzeni kosmicznej, której bohaterowie zmagają się z śmiertelnym wirusem. Przyznać trzeba, że taki pomysł na fabułę udał się tej autorce znakomicie. Książka nie tylko cały czas trzyma w napięciu, ale także pokazuje do czego prowadzi głupa ludzka w trakcie niebezpiecznych eksperymentów.
Ponownie Tess Gerritsen stanęła na wysokości zadania.

Krzysztof Baliński | 2017-05-18
Przeczytana: 18 maja 2017

„Grawitacja”, której autorką jest Tess Gerritsen, to książka z gatunku thriller, ale mamy też tutaj elementy dramatu medycznego oraz science fiction. Akcja Ziemia – Kosmos. Ruszyła w przestrzeń kosmiczną kolejna misja badawcza. Nagle wybuchła w rakiecie tajemnicza epidemia. Wszystko zaczęło się od myszy, która ugryzła jednego z astronautów, a więc rozpoczęła całą tą imprezę, ale też dzięki tej samej myszce znaleziono pomysł jak z tym walczyć. Jak? Przekonajcie się. Jak się okazało choroba to rodzaj kosmicznej chimery, która zawiera w sobie połączenie genów myszy, żab i ludzi. Ma też zdolność zdobywania nowych genotypów i niszczenia żywych organizmów od środka, a potem działa we wnętrzu organizmu nosiciela aż do uśmiercania. Najpierw podejrzewano złych ludzi o tzw. bioterroryzm, gdyby jakieś fanatyczne ugrupowanie terrorystyczne dorwało się do tej chimery wykorzystało ją do własnych celów byłaby to broń doskonała. Tyle, że trudność w wykorzystaniu tego paskudnika polega na tym,...

Bianka | 2015-11-14
Przeczytana: listopad 2015

Boli mnie głowa. Strasznie. Od kilku dni. Zawsze wieczorem, jakby to coś w mojej makówce świetnie się znało na zegarku. Czacha łupie tak, jakby ktoś odpalił w niej właśnie jakieś silniki rakietowe i czekał na start. Tak rzadko miewam takie bóle, że to aż podejrzane. Zupełnie jak u astronautów z ośrodka kosmicznego w Houston. Czy ból głowy może być zaraźliwy? Nie? A w kosmosie? Co wiemy o przestrzeni kosmicznej? Cóż... z pewnością nie wszystko. Czy taki obolały łeb może eksplodować? Przyznam, że kiedy pomyślę teraz o obrazach, które pojawiały mi się przed oczyma w trakcie czytania tej książki, to mi trochę słabo. To nienormalne. Boli mnie już cała twarzo-szczęko-czaszka...
Chimera. Nigdy tego nie lubiłam. Tzn historii SF, w której okazuje się, że wszystkiemu winne są jakieś potwory z innej planety. Najczęściej jakieś głowonogi (nawiasem mówiąc – ośmiornice to superinteligentne stworzenia), których jedynym pragnieniem jest wykończyć ludzkość. Potem nagle ktoś znajduje na tego...