Nano

Tłumaczenie: Aleksandra Górska
Cykl: Pia Grazdani (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
Nano
Ag2S

Zapierająca dech kontynuacja Polisy śmierci. Pia Grazdani, piękna studentka medycyny z Polisy śmierci, postanawia wyjechać z Nowego Jorku, by zapomnieć o traumatycznych wydarzeniach. Skuszona możliwościami, jakie przed medycyną otwiera szybko rozwijająca się nanotechnologia, Pia zatrudnia się w Nano, szczodrze finansowanym i ściśle strzeżonym instytucie nanotechnologicznym położonym u podnóża...

Zapierająca dech kontynuacja Polisy śmierci.

Pia Grazdani, piękna studentka medycyny z Polisy śmierci, postanawia wyjechać z Nowego Jorku, by zapomnieć o traumatycznych wydarzeniach. Skuszona możliwościami, jakie przed medycyną otwiera szybko rozwijająca się nanotechnologia, Pia zatrudnia się w Nano, szczodrze finansowanym i ściśle strzeżonym instytucie nanotechnologicznym położonym u podnóża Gór Skalistych. Ośrodek przoduje w produkcji molekularnej. Wytwarza się tam m.in. mikrobiwory, maleńkie nanoroboty, które według Pii mogą zrewolucjonizować metody leczenia zakażeń wirusowych i bakteryjnych.

Instytut okazuje się jednak miejscem pełnym sekretów. Szef ostrzega Pię, by nie interesowała się innymi badaniami prowadzonymi w Nano ani źródłem niewyczerpanego kapitału, który je finansuje. Pewnego dnia kobieta znajduje na ścieżce do joggingu jednego z pracowników z objawami udaru. Wkrótce zaczyna podejrzewać, że firma jest makabrycznym poligonem doświadczalnym... Czy technologiczny gigant stoi u progu jednego z największych wynalazków medycznych XXI wieku - lekarstwa dla milionów - czy może już sprzedał się najwyżej licytującemu?

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...»

wiejskifilozof | 2016-11-03

Pia Grazdani nadchodzi,co za kobieta.Albanka,dumna ze swego pochodzenia,mimo że rodzinka raczej nie zbyt grzeczna.
Ale,Pia to cudowna osoba może troszkę idealistka.
Wierzy,że świat może być piękny i dobry.
Znajduje zatrudnienie w Nano.
Kiedy znajduje pewnego biegacza,chce mu pomóc.
I okazuje się,że mur milczenia stoi przed nią.
Pia tylko w Paulu doktorze,może mieć bratnią duszę.
Niestety,pewni ludzie w tym Chińczycy chcą im szyki pokrzyżować.
Nano,to super thriller medyczny,taki jaki lubię.
Czyta się super i chyba będzie tom trzeci.

Robina Cooka przeczytałam chętnie to świetny thriller medyczny,fabuła bardzo dobra,akcja znakomita.
Lubię bardzo Cooka pisze super thrillery, a ten mi się podobał porwał mnie do czytania,spędziłam przyjemne chwile przy książce
Zdecydowanie najlepszy!! Nie po przestanę na autora książkach sięgnę po następne.

Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Przeciętna - nie przypuszczałam, że kiedykolwiek napiszę tak o książce jednego z moich ulubionych autorów.
O ile wątek nanorobotów jest ciekawy i prawdopodobnie większość z tego co znalazło się w książce już jest lub w najbliższej przyszłości możliwe będzie, o tyle postać głównej bohaterki jest tu już tak niemiłosiernie naciągana, że aż słabo mi się momentami robiło kiedy czytałam tę książkę. Żeby nie zdradzać rzeczywistych sytuacji z książki napiszę tylko, że wiele sytuacji wyglądało na absurd w stylu "mam wprawdzie lęk wysokości, ale to nic, wejdę sobie na dach drapacza chmur i pochodzę po krawędzi, bo jestem ciekawa jak to jest".
Generalnie czytając "Nano" nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że ogólny zarys być może stworzył Robin Cook, ale samą książkę napisał niestety ktoś inny - nie władający niestety ani tak wprawnym warsztatem, ani odpowiednim polotem do ubierania ciekawych skądinąd pomysłów w słowa.
Jeśli ktoś uwielbia Cooka - i tak przeczyta, jeśli chce go dopiero poznać -...

emindflow | 2013-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2013

Tytułowe Nano to nazwa amerykańskiego instytutu naukowego prowadzącego badania nad zastosowaniami nanotechnologii. W tym właśnie instytucie, po dramatycznych przejściach opisanych w "Polisie śmierci", znalazła zatrudnienie poznana wcześniej Pia Grazdani. Przypadkowo staje się świadkiem niezwykłych efektów eksperymentów medycznych, co uruchamia całą lawinę kolejnych wydarzeń. Jak zwykle Cook doskonale wprowadza czytelnika w klimat powieści przybliżając podstawową wiedzę z zakresu nanotechnologii i możliwości jej zastosowania. Bardzo interesująca jest postać głównej bohaterki, która chwilami może kojarzyć się się z Lisbeth Salander. Całość jest zgrabnie skonstruowana i trzyma w napięciu do samego końca. Wszystko wskazuje na to, że ciąg dalszy nastąpi i spotkamy się z Pią w kolejnej książce. Polecam.

Thomas886 | 2015-05-13
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 05 maja 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciąg dalszy przygód Pii Grazdani.
Po przeprowadzce do Boulder w Kolorado, rozpoczyna pracę w firmie Nano.

Gdy podczas porannego biegania natrafia na nieprzytomnego Azjatę przy Jej trasie, po czym reanimuje Go i poszkodowany nagle odzyskuje pełną świadomość, Pia zaczyna się zastanawiać co się w tej firmie naprawdę dzieje.
Na wiele sposobów próbuje się dowiedzieć prawdy, lecz Jej zapał zostaje skutecznie zahamowany przez bezpośrednią szefową, a także zbywa Ją szef wszystkich szefów.
Pia po raz kolejny podczas własnego śledztwa zostaje porwana, tym razem w sprawy zamieszany jest chiński rząd oraz Zachary Berman - właściciel Nano.
George Wilson wraz z Paul'em Caldwell'em, nowym przyjacielem Pii, wzywają na pomoc ojca głównej bohaterki.

Nanotechnologiczne informacje, testowanie nanorobotów - respirocytów - na ludziach, porwania, morderstwa, to tylko część fabuły, która po raz kolejny wciągaaaaa...!!!

Beata | 2014-05-15
Przeczytana: 15 maja 2014

Liczyłam na trochę więcej i trochę lepiej. Jakoś ta pozycja mnie nie porwała.

Ella | 2014-07-03

Tytuł mistrza gatunku zobowiązuje i Cook po raz kolejny nie zawiódł.
Ciekawy intrygujący temat ( nieodłącznie z nielegalnymi eksperymentami medycznymi ) szybka akcja, konkretne rozdziały pisane bez zbędnego rozwlekania i sporo fachowej medycznej terminologii - to jest to co lubię - Cook w najlepszym wydaniu. Tym razem porusza fascynujący temat nanotechnologii, która gdyby faktycznie poszła w kierunku opisanym w książce - byłaby zbawieniem dla ludzkości i panaceum na wszystkie choroby. Niestety dziś to jeszcze medyczne science - fiction. Jak wszystkie nowoczesne technologie tak i nano.. wymaga doświadczeń i testów na żywych organizmach - i w tym autor upatrzył temat do znakomitej, wciągającej intrygi. Trochę zaskoczyło mnie niejasne, intrygujące zakończenie, ale dzięki temu na pewno sięgnę po dalsze przygody doktor Pii Grazdani. Fanom gatunku polecam. Nie zawiedziecie się.

Cirya | 2014-06-02
Przeczytana: 30 maja 2014

idąc za ciosem przeczytałam dalsze losy Pii Grazdani... i chociaż Cook znów nafaszerował książkę szczegółowymi opisami z dziedziny nowoczesnych technologii i ich zastosowań w medycynie i nie tylko, a Pia po raz kolejny w swoim życiu trafia na aferę, to książka pochłania.
Polubiłam bohaterkę, a końcówka książki pozwala mi sądzić, ze jeszcze się z nią zetknę.

Anna-mojeksiążki | 2013-04-28
Przeczytana: kwiecień 2013

Thrillery medyczne uwielbiam, a Robina Cooka chyba nikomu nie muszę przedstawiać - to mistrz w tej dziedzinie. Pisze doskonałe powieści, gdzie fikcja łączy się z rzeczywistością, a nikt nie wie, gdzie przebiega granica. Jego powieści są niezwykle realistyczne, a fabula jest dopracowana w najmniejszych szczegółach.
Za każdym razem, kiedy czytam jego książki, włos jeży mi się na głowie, a awersja do szpitali wzrasta.

Ale wróćmy do tematu jego najnowszej powieści, "Nano" jest kontynuacją losów Pii z "Polisy śmierci". Poprzednio, Pia wpakowała się w kłopoty i o włos uniknęła śmierci. Pomógł jej w tym przyjaciel George, który poprosił o pomoc ojca Pii, albańskiego gangstera, z którym dziewczyna nie utrzymuje kontaktu.
Po traumatycznych przejściach, młoda kobieta przeprowadziła się do Boulder w Kolorado, gdzie znalazła pracę w NANO, firmie zajmującej się nanotechnologiami. Pia z pasją podeszła do pracy badawczej nad mikrobiworami, zminiaturyzowanymi robocikami mniejszymi niż średnica...

ElViento | 2016-01-12
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 12 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dobra i wciągająca książka, nieco w zakończeniu się domyśliłem, jednak nie na tyle wiele, by się rozczarować. Pia okazała się oparta jak osioł i zdecydowana na każdy krok. Nie szukała kompromisów i szła zgodnie z własnymi odczuciami i przekonaniami. Nie wyszła na tym zanadto dobrze, niestety...

A książkę serdecznie polecam :)