Dźwięk grawitacji

Tłumaczenie: 2012-11-07
Wydawnictwo: Stapis
978-83-61050-63-6
dasio72

Najnowsza książka Joe Simpsona, a zarazem PIERWSZA jego powieść, to już nie kronika własnych górskich przeżyć i przemyśleń, ale całkowicie fikcyjna historia o... MIŁOŚCI. Świetna fabularnie, pełna gór, męskiej siły, ale i kobiecej wrażliwości.

źródło opisu: olesiejuk.pl

źródło okładki: olesiejuk.pl

Owca | 2014-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Po tym autorze spodziewałam się więcej. Niestety fikcja literacka nie okazała się najmocniejszą stroną Joe Simpsona. Zbyt kwiecisty styl odwraca uwagę od samej treści książki.Bardzo ciężko się to czyta. Nie mogłam skupić uwagi i często myślami odbiegałam od opisywanej historii, przez co musiałam po kilka razy czytać jedną linijkę.
Przerost formy nad treścią. Ocenę dobrą dałam tylko dlatego, że to górska historia.

Qulturasłowa | 2017-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

Milczące wyroki gór..
„To był szczególny dzień, właśnie przez tę ciszę, którą w końcu zaakceptowali jako jego nieodłączną część; dzień tak doskonały, że wart zapamiętania (…). Mogli oczekiwać tego, co niespodziewane. W swoich staraniach i uważnych przygotowaniach nie wzięli pod uwagę, ze będą musieli zmierzyć się z taką zabójcza ciszą” – te słowa nie są zaskoczeniem dla nikogo, kto eksploruje góry, niezależnie od tego, czy mierzy się z nimi samotnie czy też w towarzystwie. Miarowo odmierzane kroki, umysł skoncentrowany tylko na parciu do przodu, wyostrzone zmysły. I cisza, przerywana tylko niekiedy podmuchami lodowatego wiatru to częste zjawisko, które może budzić niepokój. Wielokrotnie bowiem stanowi złowieszczą zapowiedź przyszłości.
Wyruszając wraz ze swoją partnerką Patrick zlekceważył tę ciszę. Zarówno on, jak i ona byli doświadczonymi alpinistami, kochankami, wzajemnie dla siebie żyli. Ale żyli również dla gór, dla wyzwań, takich jak zimowa wspinaczka na trasie, której w...

Magdalena Ru | 2015-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2015

Autor rozwija wodze fantazji. Opisuje niesamowity wypadek w górach..robi to dobrze. W sposób przejmujący oddaje to, co sam kiedyś przeżył ale podając wszystko jako fabularną opowieść. I wszystko dobrze, tylko nieco rozwlekłe. Wolałam Go we wspomnieniach, i chętnie jeszcze coś przeczytam bo ma naprawdę dobry warsztat pisarski jak na amatora. Polecam.

Dorota | 2013-02-06
Przeczytana: styczeń 2013

Uwielbiam Joe Simpsona, jego książki również. Najprawdopodobniej zbyt wielkie oczekiwania, które wyrosły z "Dotknięcia pustki" i "Zewu ciszy" spowodowały, iż "Dźwięk grawitacji" był dla mnie rozczarowaniem. Zachęcam do przeczytania tej książki wszystkich fanów Simpsona, ale tylko na własną odpowiedzialność, ponieważ ten niesamowity człowiek gór pokazuje się w trochę innym świetle. Pierwszy raz pisze powieść, bawi się fikcją, z jakim skutkiem? Zachęcam, ale nie polecam.

szimus | 2017-09-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 września 2017

Zdecydowanie przegadana i dużo gorsza niż rewelacyjne "Dotknięcie pustki", ale mimo to to całkiem niezła, wciągająca powieść. Chociaż wspomnienia Simpsona dużo większe powodują u mnie emocje niż proza Simpsona.

Natasza | 2017-05-16
Gret | 2016-10-10