W uścisku żywiołów. El Condor Rio Colca

Seria: Szlaki ludzi ciekawych
Wydawnictwo: Bezdroża
podróże, turystyka
atti

Książka "W uścisku żywiołów. El Condor Rio Colca" jest zapisem zmagań członków gliwickiego Akademickiego Klubu Turystycznego "Watra" i ich przyjaciół z kanionem Colca, zakończonych ostatecznie sukcesem - eksploracją niezbadanej części przełomu. Opowieść Krzysztofa Mrozowskiego przenosi nas w świat przygody, walki z surową przyrodą andyjskiej rzeki, a także mierzenia się z własnymi słabościami. Dla rodzinnej literatury podróżniczej stanowi zaś najpełniejszy, źródłowy zapis niezwykłej wyprawy odkrywczej, zamykającej niemal 30-letnią historię polskiej eksploracji najgłębszego kanionu świata.

źródło opisu: Wydawnictwo Bezdroża, 2011

źródło okładki: http://www.bezdroza.pl

Marzena | 2016-07-16
Na półkach: Przeczytane, Podróżnicze
Przeczytana: 06 lipca 2016

Połączenie ciekawej historii, wyzwania które rzucili sobie studenci z gliwickiego klubu Watra. Podziwiam ich za nieustępliwość i rozwagę w kryzysowych sytuacjach. Za to, że potrafili uczyć się na błędach i rok później osiągnąć to co sobie założyli i dokończyli to co kilkanaście lat temu rozpoczęli polscy kajakarze.
Czytając tą książkę nabiera się ochoty na poznawanie nieznanych terenów. Na wyjście poza swoją strefę komfortu. Tylko dzięki temu można zobaczyć naprawdę piękne miejsca i poczuć, co naprawdę jest ważne.
Zdjęcia oddają tą co w treści brak oraz potrafią uzmysłowić jak trudną rzeką jest Colca.

Bookeriada | 2014-07-24
Przeczytana: 05 lutego 2012

Jak to jest być odkrywcą? O wyprawie śladami „El Condor Rio Colca” opowiadają Joanna Roś i Dariusz Makowski.

W dzisiejszych czasach często myślimy, że wszystko, co na Ziemi interesujące, zostało już zbadane. Jednak białe plamy na naszym globie wciąż istnieją i są tacy, którzy mają odwagę, aby odkryć je dla świata.

W 1981 r. Polska wyprawa Canoandes-79 rozpoczęła odkrywanie tajemniczego kanionu rzeki Colca, pozostawiając niezbadanym jedynie najwyższy odcinek niezwykle trudnego do przejścia przełomu. Książka „W uścisku żywiołów. El Condor Rio Colca” to dzieło Krzysztofa Mrozowskiego, jednego z uczestników wyprawy, która w 2009 r. dokończyła eksploatację kanionu. Autor opisuje w niezwykle ciekawy sposób drogę, jaką członkowie Akademickiego Klubu Turystycznego „Watra” musieli przebyć, aby poczuć się prawdziwymi odkrywcami. Krzysztof Mrozowski okazuje się być ciekawym sprawozdawcą – potrafi nie tylko wciągnać czytelnika w przygodę z ryzykowną wyprawą, dziką i nieokiełznaną naturą,...

Angelika | 2016-04-27

Od dawna nosiłam się z zamiarem przeczytania wszystkich książek polskich eksploratorów Kanionu Colca. Dla mnie te wszystkie historyczne wyprawy to coś, czego nie jestem w stanie sobie kompletnie wyobrazić. Sam pomysł jest jakąś abstrakcją, czymś szalonym. Uczestnicy tych wypraw mają mój głęboki szacunek za odwagę, konsekwencję, niezwykłą siłę psychiczną i fizyczną. Polecam książkę, dobrze obrazuje ten niewiarygodny wyczyn. Ja tymczasem sięgam właśnie po Canoandes Andrzeja Piętowskiego:)

Dominik Socha | 2013-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2013

Pięknie opisana historia dwóch etapów eksploracji nie przemierzonego do tej pory fragmentu kanionu Colca. (ciekawostką jest użycie w tekście paru fragmentów opisowych z książki K.O. Borchardta "Znaczy kapitan" - dla mnie dowód jakichś dodatkowych autorskich fascynacji)

Matemax | 2013-09-04

Miło się czyta książkę w której głównymi bochaterami są Twoi przyjaciele :)

powiew_lata | 2013-08-19
Przeczytana: lipiec 2013