Zgłosuj na książki roku 2017

Ciężarna wdowa

Tłumaczenie: Aleksandra Ambros
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literatura przekładowa - wydania indywidualne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
The Pregnant Widow: Inside History

Długie i gorące lato 1970 roku spędza we włoskim zamku kilkoro młodych ludzi. To czas rewolucji seksualnej – dziewczyny zachowują się jak chłopcy, chłopcy nie przestają zachowywać się jak chłopcy, a Keith Nearing, dwudziestoletni student literatury, usiłuje wykorzystać feminizm i wyzwalanie się kobiet do własnych celów.

źródło opisu: Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik”, 2012

źródło okładki: www.czytelnik.pl

Michał P | 2015-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2015

Bardziej nużącej lektury już dawno nie czytałem. Mimo miejscami udanych poetyckich opisów, książka jest doskonałym przykładem tego, że dotykanie, lekko mówiąc, stref erogennych na papierze, jeszcze nie czyni z książki wciągającego i wiekopomnego rewolucyjnego dzieła. Bohaterowie są w dodatku niepokojąco intelektualni i obyci z wysoką kulturą. Niczym z rękawa sypią cytatami to z Szekspira, to z Keatsa i jeszcze wielu innych. I to w sumie ładne i szlachetne, aczkolwiek jakieś takie nienaturalne, sztuczne i mocno wydumane.

nieznam | 2013-05-13

"Spojrzeli w dół na prostodusznych lokatorów japonek"

heftmanka | 2013-03-05
Przeczytana: 05 marca 2013

Aby zrozumieć Amisa trzeba przeczytać co najmniej 200 pierwszych stron... Dopiero wtedy zaczyna się rozumieć jego styl. Jeśli czytelnik jest na tyle cierpliwy, na końcu może okazać się, że było warto.

ouLIPOgram | 2013-02-03

Pieprzenie o pieprzeniu. Żal. Szkoda czasu, naszego i autora.

Stanisław Pardo | 2013-10-03

Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 2014 rok
Adziunia | 2014-12-28
Najlepsze książki roku 2012

Rokrocznie na księgarskich półkach pojawiają się setki nowości. Jakie książki budziły największe emocje w tym roku? Jakie publikacje przeszły bez echa, choć zasługiwały na uwagę? Po co warto sięgnąć?