Zgłosuj na książki roku 2017

Mini-wykłady o maxi-sprawach. Seria druga

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mini-wykłady o maxi-sprawach". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Znak
83-7006-878-2
filozofia, etyka, Kołakowski
filozofia i etyka
Wer

Prezentowane w telewizji miniwykłady znakomitego filozofa cieszyły się od początku wielkim powodzeniem. Obecny tomik jest zapisem drugiego ich cyklu. W wydaniu książkowym znajduje się dziesięć znanych z telewizyjnego programu tekstów oraz trzy dodatkowe, których widzowie nie mieli okazji poznać. Wśród szkiców znajdują się m.in. teksty dotyczące Boga, szacunku dla natury, zabobonów, młodości, sumienia czy seksu

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,860,tytul...(?)

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,860,tytul...»

Olanzapine | 2017-05-23
Przeczytana: maj 2017

Specyficzny język p. Kołakowskiego powoduje, że nie wszystko co czytam wydaje się takie zrozumiałe i oczywiste. Niektóre wersy musiałam czytać kilkukrotnie, słowo po słowie, by zrozumieć wątek. Przyjemna lektura dla tych, którzy chcą spojrzeć odmiennym okiem na sprawy wydające się oczywistymi, zmienić punkt widzenia. Leszek Kołakowski to nie byle jaka postać, dla wielu wciąż autorytet, warto się zagłębić w jego twórczość.

Kinia | 2014-05-24
Przeczytana: 24 maja 2014

Kołakowski to według mnie mistrz pisania esejów. Ta książeczka pomimo niewielkiej zawartości pokazuje ogromną erudycję tego człowieka. Zdecydowanie polecam. :)

Sylwia | 2015-02-27

Właściwie miałam przeczytać tylko rozdział w związku z pracą, którą pisałam, ale prostota z jaką Kołakowski pisze o sprawach ważnych urzekła mnie tak, że przeczytałam całą (swoją drogą parę stron). Najlepsze jest to, że autor nikogo nie namawia, nie przekonuje, prezentuje swój punkt widzenia wyrażając nadzieje, że może być on słuszny, nie zaskarbia sobie monopolu na wiedzę co dobre co złe. Warto

Piotr Karol | 2015-08-09
Na półkach: Przeczytane, Beletrystyka

Autor próbuje poruszyć czytelnika ku refleksji filozoficznej, ale nie udaje mu się pozbyć przy tym perspektywy mocno nacechowanej religijnością. Ateistom trudno jest wobec tego czerpać z jego refleksji, gdzie na co trzeciej stronie pojawia się odniesienie do chrześcijańskiego boga.

Alef-zero | 2017-11-18
Basia22 | 2017-10-30