Pięćdziesiąt twarzy Greya

Okładka książki Pięćdziesiąt twarzy Greya E. L. James
Okładka książki Pięćdziesiąt twarzy Greya
E. L. James Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1) Ekranizacje: Pięćdziesiąt twarzy Greya (2015) literatura obyczajowa, romans
Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
Fifty Shades of Grey
Sonia Draga
2012-09-05
2012-09-05
Monika Wyrwas-Wiśniewska
Ekranizacje:
Pięćdziesiąt twarzy Greya (2015)
powieść erotyczna BDSM

Pięćdziesiąt odcieni irytacji

Najgorsza ksiazka jaka czytalam - bardzo ubogi jezyk

Najgorsza ksiazka jaka czytalam - bardzo ubogi jezyk

Ciężko się czyta. Pisana w infantylny sposób.
Czytałam o wiele lepsze erotyki.

Ciężko się czyta. Pisana w infantylny sposób.
Czytałam o wiele lepsze erotyki.

Książka zdecydowanie dla dojrzałych. Grey człowiek trudny do zrozumienia, jego zachowania czasem są dość dużą przesadą. Umowa uległej - jak dla mnie fragment zbędny, zupełnie niepotrzebny, ale czerwony pokój... Ciekawe ile osób chciałoby taki mieć (oczywiście według indywidualnych potrzeb i ewentualnych fantazji). Ten kto twierdzi, że w życiu nie chciałby nawet ugryźć małego kęsa czerwonego pokoju, bo teoretycznie nie lubi, a nigdy nie próbował, nie zrozumie za bardzo książkowego przesłania... Z pewnością lepsza niż film. Trzyma w napięciu, zakończenie pierwszej części powoduje niedosyt (aczkolwiek do gustu mi nie przypadło) i czytelnik ma chęć na kolejne. Dla mnie jedna z najlepszych pozycji w kategorii erotyczne.

Mój pierwszy przeczytany erotyk. Zrobił na mnie bardzo duże wrażenie, chociaż podejrzewam, że przez to, że to moja pierwsza taka książka.

Dużo można tej książce zarzucić, ale na pewno nie to, że się źle czyta. Fajny romans na relaks z książką. Film niestety dużo gorszy. Książkę polecam dla odmóżdżenia.

Przeczytałam, bo uznałam, że kiedyś była na topie więc zobaczę, o co halo. Filmu nie oglądałam. Rzeczą, która mnie mega denerwowała było pisanie co 5 linijek "moja podświadomość...", "druga ja...". O co chodzi? Czy główna bohaterka miała siostrę bliźniaczkę? Raz, czy dwa można użyć takiego sformułowania, ale nie co chwila. Jakby 17 latka to pisała. Raczej nie przeczytam pozostałych części.

To nie jest literatura, to jakiś chichot losu.

To nie jest literatura, to jakiś chichot losu.

Gdyby nie czerwony pokój i ta cała umowa uległej, byłaby naprawdę przyjemnym romansem. Relacja pomiędzy bohaterami opisana nawet fajnie.

szczerze mówiac, sięgnęłam po książkę z ciekawości po obejrzeniu filmu i sie zawiodłam.... szału nie ma, ciagnie się jak flaki z olejem, wiele scen mozna bylo napisac o polowe krócej- ile papieru by się zaoszczędziło!
365 też jest na niskim poziomie ale o wiele lepiej sie czytało niż greya 😏

365 też jest na niskim poziomie ale o wiele lepiej sie czytało niż greya 😏

bardzo fajna książka dla dojrzałych czytelników, ekranizacja słabo odzwierciedla emocje zawarte w powieści

Video

Video