Pięćdziesiąt twarzy Greya

E L James Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Fifty Shades of Grey
Monika Wyrwas-Wiśniewska
Sonia Draga
powieść erotyczna BDSM
Fifty Shades of Grey
Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
Monika Wyrwas-Wiśniewska
powieść erotyczna BDSM

Oficjalne recenzje i

Pięćdziesiąt odcieni irytacji

[ 800 ] Link do recenzji

Opinie [4 434]

Przeczytalam. Z ciekawości. Bo było o niej głośno. I tyle. Następnych części czytać nie zamierzam.
Niektóre harleguiny czytało się lepiej. Dialogi w książce to jakaś porażka, czułam się jak niedorozwinięta czytając tą książkę, czasami zażenowana słabymi opisami i zdaniami.

Na półkach: , , , ,

50 twarzy Greya... Do książki tej podchodziłam dość długo. Pomimo opinii, jakże sprzecznych chciałam sama się przekonać z czym mam do czynienia. Tak więc.. przeczytałam książkę, film obejrzałam. Moja ocena na temat tej pozycji.. średnia. Nie ma w niej czegoś rewelacyjnego co zaparłoby dech w piersi, jak również nie ma tutaj czegoś co uznałabym za złe czy nieodpowiednie....

Mam mieszane uczucia, jeśli mam być szczera. Nie wiem sama, co napisać o tej książce. Miało być wielkie WOW a czuje się bardzo rozczarowana każda z pozycji autorki. Jakiś ten Grey taki nijaki, spodziewałam się większych atrakcji. Szkoda.

Wbrew pozorom lubie wszystkie te ksiażki. Podobała mi się jak żadna inna

Slabiutka ksiazka. Plytkie i niedopracowane pisarstwo...wywalone pieniadze na ta ksiazke... naiwne przygody, niby jakies fantazje ale wogole do tej niedoswiadczonej , jak wyglada, przecietnej bohaterki nie pasuja...a uniesienie i ekstaza to zamiast pikantnie wypada prymitywnie i czarno-na bialym...

Nie przeczytałam jej do końca tak ja wszyscy wokoło mnie chwalili ale mi strasznie niepodeszla dlatego nie meczylam się z nią do końca

Wbrew powszechnej opinii mi naprawdę się podobały te książki i chętnie do nich wracam. Film nawet w połowie nie jest tak dobry jak książki i uważam że aktorzy zepsuli obraz głównych bohaterow

Przeczytałam tę książkę jesienią ubiegłego roku i miałam jej nie komentować, ale uznałam, że jednak dołożę "cegiełkę" do zróżnicowanych opinii. Moja jednak jest również negatywna. Niemoralny układ jaki proponuje Grey ma być niby odzwierciedleniem kobiecych fantazji? Ha ha ha. Z takimi skłonnościami bohater zdecydowanie powinien się leczyć.

Wyzwanie LC 2021 na styczeń.

Nie!

Wyzwanie styczniowe, polegające na przeczytaniu książki z cyfrą w tytule, w tym konkretnym przypadku... okazało się mocno nietrafione. Bez żalu przerzucam się na inną pozycję (spełniającą kryterium cyfrowe).

Dla mnie (podkreślam), było to bardzo nieudane wyjście ze strefy książkowego komfortu. Nie lubię zostawiać niedokończonych...

To nie jest książka erotyczna. Znaczy jest, ale według mnie nie to jest głównym przesłaniem tej historii. Moim zadaniem autorka chciała wszystkim czytelniczkom pokazać, że każda z nas pragnie w łóżku czegoś więcej. Od życia zresztą też, ale przecież to właśnie seks jest tematem tabu. Prócz tego to interesująca historia o miłości od pierwszego wejrzenia. To dobra, kobieca...

Dyskusje

48 421