Pięćdziesiąt twarzy Greya

Okładka książki Pięćdziesiąt twarzy Greya
E L James Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
Fifty Shades of Grey

Oficjalne recenzje i

Pięćdziesiąt odcieni irytacji

Link do recenzji

1097 48 165

nie czytałem i nie mam zamiaru, ale za samą tematykę- jeynka.

Szybko się to czyta, ale denerwowało mnie ciągłe rumienienie się bohaterki na policzkach i notoryczne przygryzanie warg. Nie! to nie dla mnie...

Jedna z moich ulubionych. Są gusta i guściki. Dla mnie 365 dni to tragedia, a tutaj szybciutko, bez męczenia dotarłam do końca.

Dłuuugo się zabierałam za Greya. Przyznaje, że sięgnęłam po książkę dopiero po obejrzeniu filmu. Jest to trudna, dziwna i smutna historia, która wydaje się być nieprawdopodobna. Cóż każdy ma swoje kółko zainteresowań. Czy swoje zainteresowania Pan Grey przeniesie na Anastasię? Młoda, niewinną kobietę, która dopiero poznała co to sex?

Sięgając po tę książkę miałam mieszane uczucia, czytając tak wiele negatywnych opinii, ale ku mojemu zdziwieniu fabuła bardzo mnie wciągnęła i musiałam przeczytać kolejne dwie części, żeby poznać dalsze losy bohaterów.
O czym jest seria "Pięćdziesiąt odcieni"?
- o słabościach,
- o przełamywaniu własnych granic,
- o sile zaufania do drugiej osoby,
- o sile miłości,
- o...

Szybko się czyta...lecz nie jest to książka dla mnie.

KLasyczna grafomania dla Amerykanów i tylko tam mogła odnieść sukces. A, że świat łyka wszystko co zaistniało w USA to mamy wyjaśnienie dla ogromnej sprzedaży i niskich ocen.

Nie dziwię się, czemu ta seria parę lat temu zrobiła taką furorę. W 2011 temat BDSM jak i ogólnie seksu był tematem tabu. W sumie i teraz tak jeszcze jest, ale to była nowość, coś co zawstydzi, zdziwi i rozgrzeje czytelników. Nie dziwie się też, czemu książki tego typu mają taką popularność. Mimo że przeczytałam x książek o podobnej tematyce, to ta mnie zaskoczyła. Jest coś...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak byłam w gimnazjum to mi się podobało. Nie jestem już w gimnazjum.

Zaczynałam ją czytać z zupełnie innym nastawieniem, coś z gatunku "dostałam od koleżanki, to jakoś przemęczę i zerknę co jest w środku". I przepadłam. Nie powiem, że pochłonęłam szybko, ale kiedy zaczęłam czytać, nie mogłam się oderwać. Tak, nie jest to literatura wysokich lotów, to nie arcydzieło na miarę "Zbrodni i Kary", ale ma coś w sobie. Książka jest jakby żywa w moim...

49 417
    8 872