Mister

Okładka książki Mister E. L. James
Okładka książki Mister
E. L. James Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Mister & Missus (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Mister & Missus (tom 1)
The Mister
Sonia Draga
2019-06-05
2019-06-05
2019-04-16
Daria Kuczyńska-Szymala, Katarzyna Petecka-Jurek, Violetta Dobosz
erotyk romans sekrety niebezpieczeństwo mrok tajemnice

Książkę zakupiłam z sentymentu do 50 twarzy Greya, myślałam, że będzie tak samo wciągająca i ciekawa co cała seria o Greya, niestety się rozczarowałam. O ile na początku byłam zaciekawiona dalszymi losami, to potem książka stała się bardzo przewidywalna. Nie było żadnych głębszych odnośników, co do uczuć głównego bohatera. Po prostu od tak narodziło się uczucie do tej kobiety, może przez współczucie do dziś tego nie rozumiem. Historia była dobrym pomysłem, ale jak dla mnie została zbyt płytko opisana.

Czytacie książki popularne, o których jest głośno? Tak było z "50 twarzy Greya", a co z następnymi powieściami tak poczytnej autorki? Bo "Mister" to właśnie dzieło słynnej E.L. James i wcale nie było o niej aż tak głośno, jak o jej poprzednich książkach, czy słusznie?

Mamy Londyn w roku 2019 i w tym miejscu muszę się przyznać bez bicia, że byłam święcie przekonana, że cofnę się o co najmniej kilka dekad w tył, do przepięknego Londynu właśnie. I choć pałam do niego niezrównaną miłością, to powieści dziejące się współcześnie uwielbiam i chętniej czytam niż te historyczne. Poza miejscem akcji poznajemy głównego bohatera. Mężczyzna, który nigdy nie pracował, bo nie musiał. Mężczyzna, przez którego łóżko przewinęło się mnóstwo kobiet. Czyżby w końcu się miał zakochać? No a oprócz tego w końcu musi przyjąć na siebie mnóstwo obowiązków, a przecież miał się tylko bawić i żyć w dostatku!

Ta opowieść nieco pachnie rodziną królewską i dziwnymi koneksjami, planami, ogromem pieniędzy. Zwłaszcza, że jednak akcja dzieje się w Anglii, gdzie to wszystko staje się jeszcze bardziej podobne do znanej nam rodziny. Czyżby faktycznie inspiracja tym, co mogłoby być zatuszowane?

Maxim jest człowiekiem, który bardzo irytuje. Zwłaszcza na początku, gdzie ma się wrażenie, że ro rozwydrzony dzieciak. Ale, co w zasadzie oczywiste, w końcu ma się przekonać o potędze miłości. Czy to nie jest już nieco oklepany motyw? A na przeciwko niego cicha myszka z wielkim talentem budząca w nim emocje, bo przecież właśnie jest taka małomówna. No szczerze mówiąc powiewu świeżości to tutaj nie ma.

I choć chyba każdy spodziewa się kolejnego erotyku spod pióra James i faktycznie go tutaj dostaje, to błędnie założyłam, że może to być bardziej komedia romantyczna. Zawiodłam się po całości pod tym względem, ale zdecydowanie czytało się szybko i przyjemnie. To lekka historia, nieco trzymająca w napięciu więc czeka się na dalsze wydarzenia niecierpliwie.

Każdy, kto lubował się w Greyu, mimo jego niepochlebnych opinii, utaj także będzie usatysfakcjonowany. To po prostu ciekawa opowieść, bo był pomysł, jest dobre wykonanie, ale czuć tutaj, że autorka leci na jedno kopyto i dla niektórych to będzie zaleta, a dla niektórych wada. Dla mnie wada, bo wiedziałam praktycznie od początku co będzie dalej.

Podsumowując: "Mister" jest dobrze napisany, ciekawy, ale mimo, że nie powiem, że to źle spędzony czas, bo bawiłam się przednio, to nie znajdzie się w mojej topce.

Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Sonia Draga.

Pierwsz czesc mnie porwała ach ta allesia demachi.

Pierwsz czesc mnie porwała ach ta allesia demachi.

Ta książka jest jeszcze gorsza od Greya, choć nie sądziłam, że to możliwe

Irytujący bohaterowie, brak jakiejkolwiek akcji, bo nawet jeśli coś zaczyna się dziać, problem rozwiązuje się natychmiast!

Ta Pani powinna mieć sądowy zakaz pisania książek.

Bohaterowie przewalają się w pościeli przez 3/4 książki, a zbliżenia te są opisane tak bardzo źle, że ciężko to czytać

Jak w Greyu mieliśmy wewnętrzna boginię, to tutaj mamy zwrot "ożeż" powtórzony jakieś 700 razy

Po przeczytaniu tego gniota mam jedynie niesmak i widok różowych, barchanowych majtek przed oczami

Nigdy więcej spotkania z twórczością tej Pani

Ta książka jest jeszcze gorsza od Greya, choć nie sądziłam, że to możliwe

Ta Pani powinna mieć sądowy zakaz pisania książek.

Jeżeli uznamy, że życie sprowadza się do permanentnego wzwodu, to jest to książka bardzo życiowa.

▪️Tytuł: Mister. Tom 1
▪️Seria: Mister & Missus
▪️Autor: E L James @erikaljames
▪️Wydawnictwo: Sonia Draga @wydawnictwosoniadraga
▪️Premiera: 05.06.2019 r.
Współpraca reklamowa @wydawnictwosoniadraga
▪️▪️▪️

Jedną z pierwszych myśli jakie przyszły nam do głowy sięgając po ten tytuł było pytanie czy powieść ta będzie w jakimś stopniu przypominać sławnego Christiana Greya? Mężczyznę, który był zamknięty w sobie, kochał dominację i uległość zarazem? Czy będzie tak samo mocno nasączona erotyzmem? Czy jednak znajdzie się w niej coś co ją wyróżni?

Otóż od razu możemy Wam powiedzieć, że różni się bardzo. Przede wszystkim nasz bohater jakim jest Maxim Trevelyan jest typem raczej imprezowicza i bawidamka. Uroda, arystokratyczne koneksje i pieniądze sprawiły, że nigdy nie musiał pracować, a noce rzadko spędza samotnie. Przyszedł jednak moment gdy musiał w końcu wziąć się w garść i zmężnieć dziedzicząc rodzinny tytuł szlachecki, cały majątek i gigantyczne posiadłości... a także wszelkie wiążące się z nimi obowiązki. Zdecydowanie jest to rola, z którą mężczyzna nie umie się zmierzyć. Nie pomaga także fakt gdy pewnego dnia poznaje pewną niezwykle skromną i na pierwszy rzut oka niewinną kobietę która stara się mężczyźnie za wszelką cenę schodzić z drogi aby tylko nie rzucać się w oczy. Pytanie tylko brzmi... czy on również tego chce? 😁 A no i właśnie w tym momencie zaczyna się powoli zabawa w kotka i myszkę...😁 Ona raczej się będzie starała mężczyzny unikać choć coś ją do niego będzie ciągnąć, ten natomiast raczej będzie szukać z nią kontaktu 😈

Mówiąc szczerze "Mister" to książka, która nas nie porwała i porwała jednocześnie co się raczej rzadko zdarza. Pierwsza połowa w naszym odczuciu była zbyt mocno rozciągnięta i dłużyła nam się niezmiernie. W drugiej zaś części książki akcja ruszyła, było więcej elementów zaskoczenia, które obserwowałyśmy z niemalże zapartym tchem. I tu uważamy, że naprawdę wyszło super. Dawka hot scen nie jest przytłaczająca a te jak już się pojawiają napisane są nie wulgarnie a ze smakiem.

Wydaje nam się, że fantastycznym zabiegiem byłoby gdyby książka utrzymana była nie w roku w 2019 gdzie były w historii wzmianki o Lordzie korzystającym z MacBooka, telefonu komórkowego itp. oraz innych technologiach XXI wieku a w mniej więcej XVIII wieku kiedy to angielska arystokracja rozkwitała z czym też szczerze mówiąc skojarzyła nam się okładka książki.

Czy zatem polecimy Wam tę powieść? Wg. Nas warto po nią sięgnąć, aby przekonać się samemu jak na Was wpłynie. W nas nie wywołała petardy emocji czy nie wzbudziła zachwytu jednak w momencie gdy przebrnęłyśmy przez początek spedziłyśmy z nią naprawdę fajnie czas.

@wydawnictwosoniadraga bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: Mister. Tom 1
▪️Seria: Mister & Missus
▪️Autor: E L James @erikaljames
▪️Wydawnictwo: Sonia Draga @wydawnictwosoniadraga
▪️Premiera: 05.06.2019 r.
Współpraca reklamowa @wydawnictwosoniadraga
▪️▪️▪️

"Mister" czyli pierwszy tom serii Mister & Missus autorstwa jednej z najpopularniejszych autorek książek erotycznych XXI wieku jaką jest E L James....

Świat współczesny z domieszką arystokracji? Czy można połączyć oba wątki? Jak najbardziej! Autorka zaprasza nas do świata, w którym dominuje władza, pieniądze i potrzeby ciała.
Czy miłość ma szansę zakiełkować w dwóch tak odmiennych osobowościach jakimi są główni bohaterowie?
Warto sięgnąć po ów literaturę, jeżeli lubicie klimaty arystokracj połączone z współczesnym światem. Nie jest to kolejne 50 twarzy Greya, jednak książka przeznaczona dla +18.
Fajnie zbudowany świat, historia spójna, ciekawa. Klasyczny romans, który podejrzewam wielu czytelni(cz)kom przypadnie do gustu. Ciekawe połączenie Londynu i Albanii. Miło znaleźć wzmianki o naszym ojczystym kraju.
Czy porwała mnie historia miłosna dwóch odmiennych światów jakie prezentują Maxim i Alessia? W większość tak. Czasami tylko wzdychałam obserwując zlęknienie dziewczyny, które jednak miało wytłumaczenie w całej fabule. Historia jak najbardziej ok.

Polecam!

[ współpraca z @wydawnictwosoniadraga ]

Przed rozpoczęciem tej książki poczytałam trochę opinii i przyznam szczerze, że były tak różne, że na początku trochę się zniechęciłam ale muszę przyznać, że ta historia naprawdę mi się podobała!

Chwile mi zeszło nim przyzwyczaiłam się do rodzaju narracji. Mamy pov oby głównych bohaterow natomiast przeskakujemy z trzeciej na pierwszą narracje i na odwrót przez całą książkę.

Maxim to człowiek wielu talentów, jest osobą, która idealnie pasuje do miana kawalera. Jest arogancki, zarozumiały i seksowny jak grzech. Niestety, żyje też w wielkim bólu, bólu, którego nikt nie może zrozumieć, chyba że sam przez niego przeszedł.

Zasadniczo prowadzi się swoim przyrodzeniem zamiast głową!! Czy jest dupkiem? Cóż, nieświadomie, tak! Jest przecież mężczyzną…

Alessia, co mogę o niej powiedzieć poza tym, że jest dla mnie ogromną niespodzianką! Nieśmiała sprzątaczka Lorda, która przez splot wielu wydarzeń nie potrafi obdarzyć mężczyzn zaufaniem……ale czy napewno?

Sarnie duże brązowe oczy i gruby warkocz skryty pod niebieską chustką oraz zdawkowe odpowiedzi Alessi, sprawiają, że Maxim zaciekawiony wszystkimi tajemnicami jak i kuszącym wyglądem zaczyna się interesować dziewczyną.

Początek powieści trochę mi się dłużył, rozległe opisy podbojów łóżkowych Maxima, jak i relacja ze swoją szwagierką, która strasznie mnie irytowała sprawiły, że na moment odłożyłam książkę.

Wróciłam do niej dzień później i szczerze przyznam, że zbyt pochopnie chciałam spisać tą historie na straty. Jestem zachwycona tą historią!

Ich życie łóżkowe zdecydowanie nie jest tak perwersyjne jak w przypadku „pięćdziesiąt twarzy Greya”. Tutaj E.L James skupia się bardziej na uczuciach i moim zdaniem jest to bardzo nowoczesna wersja dumy i uprzedzenia... z niespodzianką.

Historia jest kompletna ale na szczęście mamy kontynuacje w powieści „Missus”!

Ja zabieram się za kolejną część a Wam życzę się nie zniechęcać! 🥹🖤

Moja ocena 8/10 ⭐️

[ współpraca z @wydawnictwosoniadraga ]

Historia, która zaskakuje, intryguje i wzbudza wiele emocji. Zdecydowanie powyższe zdanie mogę przypasować do książki "Mister" E. L. James.

Poznajemy tutaj Maxima, który żyje beztrosko do czasu, aż jego brat ginie w tragicznym wypadku, przez co na mężczyznę przechodzi tytuł szlachecki i wszystko co się z tym wiąże - czyli dodatkowe obowiązki. Maxim jest z tego powodu zły, jednakże nie mając wyjścia musi sprostać oczekiwaniom. Niespodziewanie na jego drodze pojawia się tajemnicza Alessia, która go pociąga jak żadna dotąd kobieta.

Muszę przyznać, że nie spodziewałam się iż ta lektura aż tak mnie pochłonie. Pamiętam, jak zaczęłam czytać "Pięćdziesiąt twarzy Greya" tej autorki i nie dotarłam nawet do połowy, a przy tej nawet się nie zorientowałam kiedy dotarłam do finału historii!
Uważam, że dobrym pomysłem było połączenie mrocznej przeszłości z obezwładniającym pożądaniem pomiędzy głównymi bohaterami. Jest to mieszanka niezwykle wybuchowa i tym samym zapewniająca naprawdę dobrą rozrywkę.
Postacie zostały wykreowane bardzo realistycznie.
Nie ukrywam, że mocno kibicowałam Alessi, a po tym gdy poznałam jej przeszłość kibicowałam jej jeszcze mocniej. Co do Maxima, to nie ukrywam, że początkowo mojej sympatii sobie nie zaskarbił, jednak im bliżej go poznawałam tym bardziej zyskiwał w moich oczach. Pod powierzchnią bawidamka kryje się troskliwy i kochający mężczyzna, któremu warto dać szansę.
Autorka porusza w tej powieści wątek handlu ludźmi, który sprawia, że książka nabiera mocniejszego wydźwięku.
Na plus również zasługuje dobrze poprowadzona relacja głównych bohaterów, którzy pomimo dużego napięcia początkowo dusili w sobie te uczucia, dzięki czemu czytelnik odczuwał tę chemię niemal namacalnie - a to lubię najbardziej.
"Mister" to erotyk na dobrym poziomie. Uważam, że warto po niego sięgnąć. Osobiście polecam!

Czy Wy też tak macie, że im bardziej sprzeczne opinie zbiera książka, tym bardziej nęci Was, by sprawdzić na własnej skórze? Nie inaczej było w przypadku nowej serii twórczyni znanego na całym świecie Christiana Greya, E. L. James.

Choć Maxim Trevelyan nie przepracował ani jednego dnia, ma wszystko. Do czasu, aż po tragicznej śmierci starszego brata dziedziczy rodzinny majątek, tytuł szlachecki i wiążące się z tym zobowiązania, na które zupełnie nie jest gotowy. Jest i Alessia dziewczyna, która nie ma nic, gdy pojawia się na jego drodze, powoduje diametralne zmiany nie tylko w jego życiu, ale i w nim samym.

W kraju gdzie arystokratyczne tytuły traktowane są nad wyraz poważnie, Max niczym Harry Windsor, był tym drugim, rezerwowym, który mógł pozwolić sobie na więcej swobody niż starszy brat. Teraz czarna owca w rodzinie zostaje lordem.

Autorce doskonale udało się oddać aurę napięcia seksualnego krążącego w powietrzu wszędzie tam, gdzie pojawia się Max. Nasza wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach, a w głowach pojawia się obraz "osobistego crusha", którego nikt i nic nie jest w stanie poskromić, tylko my, i to właśnie świadomość władzy nad drugim człowiekiem jest tak bardzo upajająca.
Relacje głównego bohatera są krótkie i nieskomplikowane, oprócz tej z jego najlepszą przyjaciółką, wdową po bracie, która chciałaby być dla niego kimś więcej.
Co innego Alessia, która jest szalenie intrygującą postacią, pełną tajemnic, z trudną przeszłością, która sprawiła, że musiała uciekać ze swojego ukochanego kraju i wciąż czuje się zagrożona. Co takiego ma w sobie ta dziewczyna, że jest w stanie odmienić zimne serce lorda?

"Mister" to niesamowita, seksowna, pełna niebezpieczeństw i pożądania podróż, od wielkomiejskiego Londynu, przez dzikie wrzosowiska Kornwalii, aż po gorące wybrzeża Albanii.

• Przeczytane 2019

Dodaj cytat z książki Mister