Mister

2019-06-05
Data 1. wydania:
2019-04-16
Daria Kuczyńska-Szymala, Katarzyna Petecka-Jurek, Violetta Dobosz
erotyk romans sekrety niebezpieczeństwo mrok tajemnice

Nie dokończyłam, bo mnie znudziła.

Nie dokończyłam, bo mnie znudziła.

Fajna, wciągająca fabuła, chociaż lekko naciągnięta. Czytało się przyjemnie.

Fajna, wciągająca fabuła, chociaż lekko naciągnięta. Czytało się przyjemnie.

Podobała mi się ta książka.
Fabuła wciągała.
Dla ludzi którzy nie lubią erotyków powiedzą ze za dużo seksualności. Ale kto lubi erotyki to ta książka będzie idelana dla tej osoby.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Podobała mi się ta książka.
Fabuła wciągała.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Bardzo byłam ciekawa pierwszej książki autorki po Greyu i muszę przyznać, że nie rozczarowałam się. Fajnie, że EL James nie ciągnie tej samej historii, na podobnym patencie, tylko przedstawia nam zupełnie innych bohaterów i ich również diametralnie różniącą się od Greya historię miłosną. Bohaterów Mistera łatwo polubić. Z początku Maxime może denerwować ale z czasem przynajmniej ja nabrałam do niego sympatii. Jego przemiana jest dość wiarygodna psychologicznie i późniejsze działania, co dość nietypowe w tego typu romansie, racjonalne. Czasami gorzej wypada, miotająca się pomiędzy kulturami, Alessia. Choć bardzo cieszy mnie ten wątek różnic kulturowych i tak wyraźne potępienie przemocy związanej z tradycją. Widać reaserch autorki, więc nie dopatrzyłam się tu żadnych uproszczeń czy za mocnych stereotypów czy to w wątku albańskim czy polskim. W zakończeniu autorka także uniknęła banału, a muszę przyznać, że wręcz wzruszyła. Pozostaje niedosyt i chęć poznania dalszej historii, więc kto wie, może Mister doczeka się trylogii. Nie miałabym nic przeciwko!

Po przeczytaniu mam bardzo mieszane uczucia, co do tej pozycji.
Początek całkiem ciekawy i wciągający, cała środkowa część mnie absolutnie nie porwała, końcówka ciekawa, ale dość przewidywalna...

Po przeczytaniu mam bardzo mieszane uczucia, co do tej pozycji.

przyjemnie się czyta, taka ze smaczkiem ale z tych grzeczniejszych

przyjemnie się czyta, taka ze smaczkiem ale z tych grzeczniejszych

Wbrew temu co sądzą niektórzy książka ma ciekawą fabułę. Muszę przyznać, że czytało mi się to bardzo dobrze. Były momenty, zwłaszcza końcówka, że nie nie chciałam jej odkładać Oczywistym jest, że mogłaby być lepiej napisana. Ma swoje słabsze momenty, pewną infantylność, zwłaszcza płynącą z narracji jaką objęta jest główna bohaterka. Jednak biorąc pod uwagę całość, książka jest całkiem sympatyczna. Plus za wątek z bohaterami polskiego pochodzenia. Myślę, że pozycja jest trochę niesprawiedliwie traktowana, jest zdecydowanie więcej gorszych książek, nawet polskich, a mają dużo lepsze oceny. Warto samemu się przekonać. Nie spodziewajcie się wybitnej literatury, jest to raczej średnia półka, ale na odmóżdżenie idealna.

"Mister" E L James to romans z wątkiem erotycznym, który nie do końca został dopracowany.

Historia Maxima Trevelyana zaczyna się w momencie, kiedy dziedziczy cały spadek i tytuł hrabiego po tragicznej śmierci starszego brata. Nigdy nie przejmował się pieniędzmi, zmieniał kobiety jak rękawiczki, a nawet wdał się w romans z żoną brata i swoją starą przyjaciółką. Wszystko zmienia się w momencie, kiedy w jego domu zmienia się sprzątaczka. Krystyna wyjeżdża do Polski, a na jej miejsce przybywa albańska muzyczka Alessia. Kobieta jest nieśmiała, wychowana w innej kulturze. Pomieszkuje u przyjaciółki mamy, Magdy, która mieszka z synem. Niestety wyprowadza nie do narzeczonego do Kanady. Alessia uwielbia sprzątać u Maxima, ponieważ kocha grać na jego fortepianie. U dwojga ludzi z różnych światów zaczyna zachodzie zmiana i wkrada się miłość. Niestety nic nie idzie gładko. Ona zmaga się i ucieka przed handlarzami ludźmi, nielegalnym pobytem i ucieczką przed obiecanym narzeczonym. On nie może poradzić sobie z obowiązkami, ukrywa swój tytuł i mota się między różnymi decyzjami.

W książce zabrakło zakończenia wątku romansu Maxima z bratową. Dodatkowo można było rozwinąć wątek innej kultury, a koniec książki jest taki mało dopracowany. Tak na zabicie nudy można przeczytać, jednak nie zostanie na długo w pamięci.

Trudno jest mi określić odczucia po przeczytaniu tej książki. Wiem na pewno, że byłam niesamowicie zła i zawiedziona po skończeniu. Kończy się moim zdaniem - nijak. Nie poleciłabym jej, ale też nie zniechęcam. Takie zwykłe czytadło na nudę.

Alessia, Albańska nielegalną emigrantka, która po ucieczce z rodzinnego domu , styczności z handlarzami ludźmi , ukrywa się w Londynie . Pomieszkuje u przyjaciółki swojej babki .Zarabia skromne pieniądze, pracujac jako sprzątaczka .
Maxim pochodzący ze szlachetnej rodziny, niemogący poradzić sobie po śmierci brata . Żyje w dość bliskich relacjach z żona zmarłego brata.
Alessia rozpoczynając pracę u Maxima odkrywa wiele nowych dla niej rzeczy . Dzięki pracy u mężczyzny ma możliwość gry na swoim ulubionym instrumencie ...Fortepianie.
Wszystko się zmienia, gdy źli ludzie natrafiają na ślad Albańskiej piękności boi się , że konsekwencje ucieczki handlarzom może ponieść jej przyjaciółka , która wraz z synem przygarnęła dziewczynę.
Maxim robi wszystko, aby obronić Alessie . Lek , ból, strach, żal to uczucia towarzyszące dziewczynie od bardzo dawna . Dwoje ludzi , których różni bardzo wiele , którzy mają za sobą przykra przeszłość połączyło użycie . Pragnienie , które pozwoliło na chwilę uniesienia i czułości . Seks dla Alessi był czymś nowym , czymś nie pojętym dla dziewczyny z tradycyjnej Albańskiej rodziny . Obiecana , niezrozumiana , podążajaca za głosem własnego serca. Wydaje się , że wszystko powoli zaczyna się układać, a miłość Alessi i Maxima staje się co raz silniejsza...Do momentu , gdy pojawia się Albański narzeczony Alessi.
Czy zaznają spokoju ? Czy w końcu nikt nie będzie stawał na drodze do ich szczęścia ? .Tego dowiecie się czytając książkę "Mister". Autorka znanego erotyku , "50 twarzy Greya " . Z gracją przeskoczyła z mocnego , kontrowersyjnego erotyka w delikatny romans.
Przyjemna lektura , a emocje towarzyszące czytaniu trzymają w napięciu . Zwłaszcza, gdy mężczyźni odnajdują kryjówkę kochanków .Autorka porusza tu temat handlu ludźmi , który dla ofiar jest ogromnym obciążeniem psychicznym.
Dla mnie książka idealna na jeden wieczór 😍
Mile spędzony czas

Dodaj cytat z książki Mister