Namiętność po zmierzchu

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fikcja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Sadie Matthews, namiętność, mrok
typ
papier
Książkowo
6,57 (618 ocen i 66 opinii)

Opis książki

Zaczęło się od iskry... Świat stanął na głowie, kiedy spotkałam Dominica. Miałam złamane serce, strzaskane w ostre, raniące kawałki, które musiałam pozbierać i ułożyć na nowo, żeby jak dawniej stać się normalną, szczęśliwą osobą. Dominic pokazał mi taki rodzaj zatracenia w namiętności, jakiego nigdy wcześniej nie zaznałam. Teraz prowadzi mnie ścieżką czystej rozkoszy, na której czai się także...

Dominic pokazał mi taki rodzaj zatracenia w namiętności, jakiego nigdy wcześniej nie zaznałam. Teraz prowadzi mnie ścieżką czystej rozkoszy, na której czai się także mrok. Nie mam innego wyboru, jak podążać za nim tam, dokąd mnie wiedzie...

Na wskroś intensywna i romantyczna, prowokacyjna i zmysłowa opowieść o namiętności zabierze was w tajemne miejsca, gdzie miłość i seks zostają wyzwolone ze sztywnych ograniczeń.

źródło opisu: http://www.hachette.com.pl/pr/zapowiedzi/

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Ania | 2013-09-09
Na półkach: Przeczytane, Erotyk
Przeczytana: 09 września 2013

Przez pierwsze 120 stron nic ciekawego nie dzieje się w tej książce.
Beth rozpacza po rozstaniu z chłopakiem,którego przyłapała na zdradzie.Chrzestna ciotka jej ojca,która mieszka w Londynie proponuje jej pięcio tygodnoiwy pobyt w jej mieszkaniu pod jej nieobecność i zaopeikowanie się jej kotem.Beth widzi w tym wyjeżdzie szanse na oderwanie się od szarej rzeczywistości i zapomnienie o poprzednim związku po którym tyle rozpacza.
Jest pod wrarzeniem Londynu i wszystkiego co tam widzi.Jej życie bardzo zmieni się przez te pare tygodni a juz przede wszystkim wtedy gdy pozna sąsiada z naprzeciwka Dominica.Romans z nim pokaże jej taki rodzaj zatracenia w namiętności,jakiego nigdy wcześniej nie zaznała.
Ogólnie książka podobała mi się,sceny opisujące strefę erotyczna są bardzo pikantne ale to jaki rodzaj miłości fascynuje Dominica dosłownie przerarzał mnie.Dziwiłam sie Beth do czego była zdolna posunąć się dla niego w imię miłośći.Zakończenie mnie zaskoczyło bo nie spodziewałam sie akurat...

Jagoda30 | 2013-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2013

Tym razem przeczytałam kolejną kopię Greya, czyli "Namiętność po zmierzchu" Pierwsza część Greya, to dla mnie dno. Napisać coś gorszego, to naprawdę sztuka i ta sztuka udała się Sadie Matthews.

Czytając tą książkę miałam ochotę zastrzelić główną bohaterkę, zadźgać głównego bohatera, a całą resztę bohaterów pobocznych rozszarpać na strzępy, później podrzeć tą książki na maleńkie kawałki, podpalić, a popiół zakopać u sąsiada pod czereśnią

KOSZMAR to słowo najlepiej opisuje to "dzieło"

Dotychczas Anę z Greya miałam za jedną z najgłupszych literackich bohaterek. Detronizuje je wszystkie Beth-bohaterka "Namiętności..."

Ciężko uwierzyć, ze autorka opisuje 22-letnią kobietę, ja miałam cały czas wrażenie, ze bohaterka ma co najwyżej 13 lat

Jest infantylna, głupiutka, a jej wyobraźnia pracuje tak, jakby dziewczyna została wychowywana pod ziemią bez dostępu do elektryczności, mediów, prasy i w ogóle bez dostępu do niczego

Co wiemy o głównych bohaterze? Przystojny jest tak, ze kobietom...

Alexa_Marie | 2013-03-24

Zdecydowanie dla miłośników trylogii "Fifty Shades". Główna bohaterka Beth przyjeżdza do Londynu z małego miasteczka, żeby zaopiekować się kotem swojej krewnej, podczas jej nieobecności. Zamieszkuje w jej luksusowym mieszkaniu i odkrywa, że dokładnie naprzeciwko mieszka niesamowicie przystojny Dominic ;) Beth podczas swojego pobytu w Londynie stara się zapomnieć o zdradzie swojego wieloletniego chłopaka Adama, który był miłościa jej życia. Usiłuje również zdefiniować na nowo swoje życiowe plany i odkryć kim jest. Ta część książki podobała mi się najbardziej. Niestety bardzo szybko Beth odkrywa, że sensem jej życia jest związek z Dominic'iem, który ma pewne szczególne upodobania... Po lekturze stwierdzam, że Beth przydałby się kurs z asertywności, co szczególnie pokazuje jej relacja z Dominic'iem i jej byłym chłopakiem Adamem.

Książkę czyta się szybko i byłam ciekawa, jak potoczą się dalsze losy Dominica i Beth, co skłoniło mnie do przeczytania następnej części...

Sylwka | 2013-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2013

Rozczarowana mnie ta książka ogromnie. Z opisu na okładce, że jak przeczytałeś "50 twarzy Greya" i chcę więcej to muszę sięgnąć po tą no i sięgnęłam. A tu sceny, tematyka, a niekiedy nawet dialogi takie same jak w Greyu. Opisy scen erotycznych wulgarne. Chodź, że czytało się ją szybko niestety osoba, która przeczytała wcześniej Greya czuje się rozczarowana, a wręcz oburzona bo w tym czasie mogłam sięgnąć po jakąś inną książkę zamiast czytać jakby to samo.

chodź nie powiem pod końcem mnie trochę zdziwiła, ale niestety nie wymazała całości.

mroźny_poranek | 2013-12-07
Przeczytana: 22 marca 2013

Pierwsza z trzech części książka opowiadająca o miłosnych perypetiach niejakiej Beth i Dominica - jej pana.
Początek jest dość mozolny.
Beth wzdycha do Dominica - sąsiada z przeciwległego okna. Sądzi, że jest dla niej nieosiągalny. Jednak tak się składa, iż ona też nie pozostaje mu obojętna.
Potem zaczyna się cały proces podchodów, wzdychań, scen łóżkowych.
Ale chociaż książka jest przewidywalna, a fabuła potoczna to jednak mi się podobała.

asia20100 | 2013-06-15
Na półkach: Przeczytane, Romans/Erotyk

Momentami ciężko mi się czytało -początek nudny, długo się rozkręcał, dopiero druga połowa książki była ciekawsza, ale też zdarzały się „przynudzenia”. Główna bohaterka zupełnie nie przypadła mi do gustu- wg mnie jest za bardzo rozchwiana emocjonalnie a jej wielka wyobraźnia i porywanie przez przemyślenia aż momentami wkurzają… ;) Chociaż jest coś w tej historii co wciąga- to przyciąganie i pożądanie pomiędzy bohaterami a nieoczekiwane zakończenie skłoniło mnie do sięgnięcia po 2 część… ;)

Aleksandra | 2014-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2014

Przez połowę książki nic się nie dzieje, jest nudna i prawie w ogóle nie ma dialogów. Bohaterka jest straszna.. zachowuje się jakby była nastolatką. To co robiła dla Dominica było dziwne. Zabawa w pana i niewolnicę była okropna i nie mogłam tego znieść,że mu na to pozwala i jest tak głupia... Niektóre momenty pominęłam, bo aż się czytać nie dało. Nie poruszyła mnie ta historia, nie było w niej nic specjalnego i po męczarniach ją skończyłam.

LaAgnieszka | 2013-04-22
Na półkach: Przeczytane, Sto w 2013
Przeczytana: kwiecień 2013

Cóż mogę powiedzieć ... Książka nie bardzo przypadła mi do gustu. Bardzo ciężko mi się ją czytało, momentami musiałam się wręcz zmuszać do tego.
Nie do końca odpowiadały mi poczynania bohaterki. Pierwsza połowa książki zawiewała nudą, druga nieco ciekawsza, ale i tak spodziewałam się czegoś lepszego.

Betty | 2014-10-08

Podobne do 50 twarzy? tak, powiedziałabym, że raczej jest tu mnóstwo podobieństw i zaryzykowałabym stwierdzeniem, że być może nawet autorka przed napisaniem tego zapoznała się z treścią historii naszego kochanego Greya, bo niektóre aspekty są niemal identyczne ;)
Po przeczytaniu Greya nie rozpisywałam się zbytnio żeby nie obrazić fanów książki i bądź co bądź tez autorki, bo jednak dała nam coś od siebie i strasznie nie lubię krytykować czyjejś pracy, ale w tym przypadku już nie odpuszczę...
O ile Dominic wydaje mi się całkiem fajną osobą, z charakterem, która wie, czego chce i co lubi, zna swoje mroczne strony i nie ukrywa ich, o tyle osoba Beth jest tak fascynująca jak zeszłoroczny śnieg...myślę, że skala mojej irytacji odnośnie jej zachowania i wewnętrznych przemyśleń pobija nawet Ane Steel ;)
Książka z potencjałem, ale zważywszy, że temat oklepany niestety nie powaliła mnie w nawet najmniejszym stopniu.
Myślę, że najbardziej interesującymi osobami były tutaj postaci...

MagdaLena | 2013-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2013

Nie wiem za bardzo, jak mam podejść do tej pozycji. Przez ponad połowę czytałam o wręcz chorym zainteresowaniu głównej bohaterki. Drażniła mnie na tak wielu poziomach. Aż nagle .... jej tresura wydawała mi całkiem na miejscu. Szkoda, że z nieco innych pobudek. Z jej podejściem musiało się to źle skończyć - czułam to całą sobą. Widać autorka naprawdę starała się wpasować w klimat BDSM. A Dominic? Wielki Mistrz, Pan i Władca, który nie ma podejścia do początkujących. Poczułam się naprawdę rozczarowana. Zastanawiałam się, ile w tym było z Domina, a ile z Sadysty. Z czystej ciekawości zajrzę do kolejnego tomu, ale nie jest to pozycja, do której wrócę z wypiekami na twarzy.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jo Nesbø
    55. rocznica
    urodzin
    Być może jestem głupi, ale zostało mi jeszcze kilka komórek mózgowych, które starają się, jak mogą.
  • Marliese Arold
    57. rocznica
    urodzin
    Dopiero kiedy ktoś umiera, człowiek zauważa, że ta osoba dużo dla niego znaczyła.
    Albo że nie znaczyła nic. I to, że zostaje po niej pustka. Albo że dalej można żyć tak, jakby
    nic się nie stało.
  • Elizabeth Hand
    58. rocznica
  • Dezső Kosztolányi
    130. rocznica
    urodzin
    Ludzie pijani szybują na skrzydłach jak ptaki. To tylko trzeźwi sądzą, że pijacy się zataczają, w rzeczywistości unoszą się oni na niewidzialnych skrzydłach i wszędzie docierają szybciej, niż tego oczekują.
  • Marcel Aymé
    113. rocznica
    urodzin
    Pamiętam, że na tym moście, w czerwcu, słońce było takie ogromne, zmarli z cmentarza pachnieli polnymi kwiatami, chłopcy szli w świetlistych ubraniach i życie było tak piękne, że krzyknęłam z radości i uniosłam się nad ziemię. Moja przyjaciółka, Jeanette Coutourier, schwyciła mnie za nogi. Długo mia... pokaż więcej
  • Eric Idle
    72. rocznica
  • Ernst Jünger
    120. rocznica
    urodzin
    Tutaj stało się dla mnie pewne to, w co często wątpiłem: byli jeszcze wśród nas szlachetni, w których sercach żyła i znajdowała potwierdzenie świadomość wielkiego ładu. Jako, że wzniosły przykład prowadzi nas do naśladowania, poprzysiągłem sobie (...), że w przyszłości raczej padnę samotnie z wolnym... pokaż więcej
  • Ewa Nowacka
    4. rocznica
    śmierci
    Był taki okres, że byłam gotowa na największe głupstwo, byle tylko znaleść się blisko niego, słuchać co mówi, móc go dotknąć, kiedy zaś moje niemądre marzenia się ziściły, okazało się, że traciłam czas na wyobrażenie sobie Bóg wie czego.
  • Pola Gojawiczyńska
    52. rocznica
    śmierci
    ... nie idź tak bezmyślnie za mężczyzną, choćby cię o to nie wiem jak prosił.

Znajdź nas na Facebooku