Do utraty tchu

2013-03-20
2013-03-20
Maria Duda
erotyka powieść erotyczna

Historia dosyć przewidywalna, aczkolwiek sam motyw zostawiania liścików w skrzynce i takiej sekretnej korespondencji rozgrzewającej wyobraźnię był bardzo przyjemnym zabiegiem fabularnym. Książka ma swoje dobre, pikantniejsze momenty, ale całość niestety bez szału. Zabrakło tutaj czegoś.

Wyżyny literatury to to dla mnie zdecydowanie nie są, ale...
1. Fabuła jest nawet ciekawa. Nutka tajemniczości, zmysłowości.
2. Całkiem ciekawy dobór bohaterów. On - inteligentny, przystojny, znany historyk. Ona - nietuzinkowa, samotna kobieta, bibliotekarka.
3. O wiele ciekawiej czytało mi się całą tę historię, mając świadomość, że główna bohaterka jednak przeczuwała, kim jest nadawca tajemniczego listu oraz fakt, że czuła coś więcej do Daniela, z którym oddawała się grzesznym pokusom ;)

Wyżyny literatury to to dla mnie zdecydowanie nie są, ale...
1. Fabuła jest nawet ciekawa. Nutka tajemniczości, zmysłowości.

Bardzo przewidywalna ale erotyki nie mają tego do siebie żeby były z zawiłą fabułą. Czyta się przyjemnie, dziur w fabule nie było bo jej też za dużo nie ma ale nie mogę powiedzieć niczego złego o tej pozycji.

Chyba najgorsza książka jaką dane mi było czytać. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to wulgarny język, który raził mnie po oczach. Kolejny minus to kompletny brak akcji, ciągle powtarzające się te same sytuacje. Zero fabuły, cała akcja skupia się na kroczu głównej bohaterki - śmiało mogę powiedzieć, że Trylogia E.L. James czy nawet Blanki Lipińskiej to przy tej książce górnolotne bestsellery.

Cześć w tą piękną słoneczną niedzielę. Ostatnio na insta pełno książek, które sprawiają, że mamy rumieńce na policzkach. Do tych książek zalicza się „Do utraty tchu” Da Costa Portia.
Młoda bibliotekarka Gwendolynne Price pewnego dnia znajduje w służbowej skrzynce na wnioski i uwagi niezwykłą korespondencję. Erotyczne listy miłosne, pełne pikantnych szczegółów, zaadresowane właśnie do niej. Kim jest tajemniczy Nemezis podpisujący się pod listami?
W tym samym czasie dziewczyna poznaje przystojnego profesora historii – Daniela Brewstera. Ich relacje z każdym dniem stają się coraz bardziej intymne…
Gwendolynne podejmuje fascynującą erotyczną grę z Danielem, a jednocześnie wciąga ją wirtualny flirt z Nemezis.
Czy Daniel to Nemezis?
Gdy fantazje i rzeczywistość przenikają się nawzajem, coraz trudniej się zorientować, kto jest kim…

Pikantna opowieść o młodej kobiecie, która ma same kompleksy, nie wierzy w siebie ani w swoją urodę. Ja jako młoda dziewczyna też przejmowałam się tym co inni o mnie powiedzą, że figura nie taka bo fałdka na brzuchu itp. Każdy z nas miał taki etap w swoim życiu. Książkę czyta się szybko, sceny pikantne opisane z rozmysłem, realne. Pod koniec książka już mnie trochę zaczęła nudzić. Zakończenie przewidywalne.

Gwendolynne to bibliotekarka po trzydziestce, która nie liczy, że spotka ją w życiu jeszcze coś bardzo seksownego i erotycznego. Wszystko zmienia się gdy znajduje w skrzynce list zaadresowany jej imieniem. Pochodzi od mężczyzny podpisującego się Nemezis. Gwendolynne jest coraz bardziej zaintrygowana tajemniczym wielbicielem. Postanawia zwierzyć się z jego korespondencji Danielowi - przystojnemu i sławnemu historykowi, który od jakiegoś czasu pojawia się w bibliotece. Ten cichy i bardzo poukładany mężczyzna sprawia, że Gwendolynne zaczyna szybciej bić serce, a listy od tajemniczego wielbiciela, nie wydają się już takie istotne.

Nie czytam zbyt dużo erotyków, ponieważ kiedyś skupiałam się tylko na takich powieściach. Mogę szczerze przyznać, że ta książka naprawdę mnie zaskoczyła. Nie spodziewałam się, że aż tak się w nią wciągnę. Bardzo polubiłam głównych bohaterów, a szczególnie Daniela. Nie wiem co miał on takiego w sobie, że całkowicie zdobył moją sympatię. To jeden z tych bohaterów książkowych, których zdecydowanie się nie zapomina. Cichy, poukładany, kulturalny i miły z dużą ilością sekretów i tajemnic. Bardzo podobała mi się relacja między nim a Gwendolynne. Sceny erotyczne w książce były fajnie napisane co niestety coraz trudniej spotkać. Zdecydowanie polecam na zimowe popołudnie. Ja się nie zawiodłam i mówię to z ręką na sercu.

Historia całkiem przyjemna, lekka. Ciekawy pomysł z listami. Cieszę się, że tak to się skończyło .

Przyjemnie się czyta, lecz książka nie wciągnęła mnie aż tak bardzo fabułą. Dosyć przeciętna, ale w dobie kwarantanny nie można wybrzydzać.

Pomijając wątki erotyczne ,których było tam dość dużo zresztą jak to w książkach tego typu,opisana historia wydaje się naprawdę dobra.Główna bohaterka,bibliotekarka dostaje bardzo erotyczne listy.Anonimowość listów oraz charakter płynący z nich,uświadamia jej jak wiele namiętności i pożądanie skrywa.Zbieg okoliczność również wraz z listami pojawia się mężczyzna,w którym dostrzega potencjalnego kochanka.W pewnym momencie rozumie,że to nie tylko pożądanie ale także miłość.

Książka lekka w sam raz na długie zimowe wieczory

Książka lekka w sam raz na długie zimowe wieczory