Wyzwolony

Okładka książki Wyzwolony
E. L. James Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 3.5) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Pięćdziesiąt odcieni (tom 3.5)
Freed: Fifty Shades Freed as Told by Christian
Sonia Draga
2021-06-01
2021-06-01
Katarzyna Petecka-Jurek, Paweł Cichawa, Magda Kurylak

Przeczytałam, by zakończyć uczciwie serię, głównie po to, by poznać pewne historie oczami Greya, Ale najbardziej ucieszyły mnie niepoznane wcześniej historie z życia małego Kristiana.

Christian i Ana wreszcie stają na ślubnym kobiercu. Czy wreszcie zacznie się sielanka, gdy ukochana Grey'a wreszcie będzie jego na zawsze? Duchy przeszłości jednak nie pozwolą zapomnieć o sobie i upomną się nie tylko o Christiana, ale także jego rodzinę...

Ostatnia część "50 twarzy Grey'a" widziana oczami głównego bohatera. Po przeczytaniu książek z perspektywy Any, czytanie wszystkiego z punktu widzenia Christiana jest bardzo fajnym dodatkiem, zwłaszcza jak już się wie, co się wydarzy. To przeżywanie tej samem historii na nowo, ale z informacjami i uczuciami, które były nieznane w trzeciej części. Lubię to.

Na półkach: , , , ,

Nie wiem, czy sprawiła to przerwa od ostatniej powieści, czy po prostu słabość w porównaniu z wcześniejszymi tomami, ale nie wciągnęłam się. Miałam duże nadzieje i z wielkim entuzjazmem podeszłam do tej książki, ale męczyłam się bardzo. Zabrakło tutaj ognia, którego nie brakowało wcześniej. Ogólnie mam duży sentyment do całej serii, ale ta ostatnia mnie nie porwała. Szkoda.

Pozostałe książki z tej serii szły mi o wiele lepiej :P Ale ta, to była po prostu męczarnia :P Sama nie wiem, czemu, ale strasznie ciężko mi się ją czytało, ale w końcu skończyłam :P Nie to, żeby mi się nie podobała, ale coś mnie jednak męczyło :P

Tej serii chyba nikomu nie muszę przedstawiać? Kto nie zna słynnej pary Anastasia Steel i Christian Grey?
Książka „Pięćdziesiąt twarzy Greya” była moim pierwszym przeczytanym erotykiem w życiu! Mam do niej ogromny sentyment, więc gdy tylko otrzymałam propozycje zrecenzowania tej książki, pomyślałam, „to będzie fajny powrót do wspomnień”. Oczywiście moje przerażenie było ogromne, gdy zobaczyłam objętość historii. Ponad 800 stron małymi literkami. 🙈 Swoje musiała odczekać, ale gdy zaczęłam czytać.. to przepadłam.
Powrót do tej pary, było świetną przygodą. Ponownie wróciłam do świata wykreowanego przez E.L James. Otrzymałam inny, nowy obraz na co niektóre wydarzenia. Poznałam małe sekrety Greya i co najważniejsze. Zrozumiałam jego zachowanie. Bo „Wyzwolony” to historia widziana oczami Christiana. W moim odczuciu nic się nie zmieniło. Ane nadal lubię, a z Christianem z chęcią wybrałabym się na lot helikopterem. Nadal uważam, że autorka tworząc tę serię odwaliła kawał dobrej roboty. Miała świetny pomysł na fabułę i kreację bohaterów. Stworzyła coś, co zapoczątkowało fali erotyków i mocniejszych romansów na rynku.
Dla fanów Greya, świetna pozycja aby: wrócić, przypomnieć sobie i na nowo przeżyć tą przygodę. No książka mogłaby być, jedynie tak chociaż 200 stron krótsza. :D

Ile to już minęło lat? 8? 9?
Nikomu nie muszę pisać o fabule, bo każdy doskonale wie lub słyszał o czym jest ta seria.

Nadal mam sentyment, bo gdyby nie Grey to nie wiem czy rozwinęłaby się tak bardzo moja pasja do książek. Grey był moim pierwszym erotykiem i tak zostało do dziś że to mój jeden z ulubionych gatunków.
Na początek otrzymaliśmy trzy części książki podstawowe, a później otrzymaliśmy dwie części pisane z perspektywy Christiana i tę najnowszą Wyzwolony.
Dlaczego tak późno czytałam ją? Chyba bałam się rozstania w tymi bohaterami. Bo jedno jest pewne, już żadni bohaterowie nie będą tacy sami. Książki były i będą podobne do tych, ale to już nie będzie to samo.
Oczekiwałam na tę część jak na szpilkach a potem okazało się że nie chcę tego zakończenia.
Niby nic nam więcej nie daje książka o tym samym. A jednak. Mi osobiście odpowiedziała na wiele pytań na które nie otrzymałam odpowiedzi i bardziej pozwoliła mi zrozumieć zachowanie głównego bohatera czyli Christiana Greya.
Jeśli ktoś nie zna jeszcze tej dwójki to musicie wiedzieć że książki są przepełnione scenami erotycznymi, momentami dosyć mocnymi, bo wątek BDSM pojawia się bardzo często. Dla niektórych Grey to kicz, a ja uwielbiam i wcale się tego nie wstydzę. Wstydzę się książek które na chama chcą być podobne do Greya ale niestety nie wyszło.
Więc jeśli tak jak ja jesteście fanami Any i Christiana to ten grubasek wam się spodoba. Muszę zauważyć że ten ostatni tom jest napisany o wiele lepiej i według mnie autorka zrobiła wielki postęp. Cóż. Zostaje nam czekać na coś równie dobrego autorki. Smutno mi że to koniec, ale bywa i tak że trzeba się rozstać z ulubionymi bohaterami, książki zostają na mojej półce i jestem pewna że wrócę do tej historii.
Ona nie miała nic, dzięki niemu ma wszystko. Mimo tego jakim jest odnajdują się doskonale w tej sytuacji, ale nie zawsze bywa kolorowo - nawet u Greyów. Chciał by została jego uległą, a została żoną.

Ile to już minęło lat? 8? 9?

Na początek otrzymaliśmy trzy części książki...

Na tą część trafiłam po latach od przeczytanie pierwszej i kolejnych części Greya. Mimo sporej objętości czytało mi się ją dobrze. Zbiera w całość story o Greyu. W dalszym ciągu doceniam nowatorstwo tej historii jako erotyku i jestem pod wrażeniem filmu głównie 1 szej części (miałam okazję wyszukać wersję pełną bez cięć, które teraz "kastrują" cały obraz). Doceniam nastrój filmu i wspaniałą muzykę. W tej części jest ciekawie przedstawiona droga dojrzewania Greya do życia w rodzinie. Ta miłość jest bardzo wyidealizowana ale przecież dlatego chętnie sięgamy po takie bajki dla dużych dziewczyn. Polecam.

No cóż szczerze to ja tę książkę "przeleciałam" jakolwiek dziwnie to brzmi w zestawieniu z Greyem, tak właśnie było. Pierwsze części czytałam przed 30-tką kiedy jeszcze moja wyobraźnia nie była ograniczenia życiem małżeńskim 🤣🤣
Ale tak po prawdzie - to tamto miało sens, a to wszystko oczami Greya było bez sensu. Autorka mogła jedną i drugą stronę skonsolidować 🙊 w tych trzech pierwszych częściach. Wydaje mi się, że było to tylko i wyłącznie działanie dla 💵💵

Kiedy dostałam ostatnia część "WYZWOLONY" Nowe oblicza Greya oczami Christiana @erikaljames @wydawnictwosoniadraga wiedziałam że historia Any i Christiana do mnie wróci na nowo. Podobała mi się ta podróż w czasie, mogłam teraz poznać odczucia Christiana, zrozumieć jego zachowania. Poznałam też wiele nowych historii z jego życia. Nic się nie zmieniło jeśli chodzi o moje odczucia, dalej ich uwielbiam😉

Autorka świetnie wykreowała bohaterów. Stworzyła coś naprawdę wartego przeczytania, pod warunkiem że lubisz erotyki, BDSM. Nie ukrywajmy ale chyba właśnie ona zapoczątkowała fale erotyków na rynku 🔥😈

Jeśli jesteś fanem Greya koniecznie sięgnij po tą część.

Najciekawsza część z serii, rozczarowana jestem tylko epilogiem...

Najciekawsza część z serii, rozczarowana jestem tylko epilogiem...