Promise Me

kobieta, obietnice, czas
angielski
Booka

Inne wydania

Beth Cardall has a secret. For eighteen years, she has had no choice but to keep it to herself, but on Christmas Eve 2008, all that is about to change. For Beth, 1989 was a year marked by tragedy. Her life was falling apart: her six-year-old daughter, Charlotte, was suffering from an unidentifiable illness; her marriage transformed from a seemingly happy and loving relationship to one full of...

For Beth, 1989 was a year marked by tragedy. Her life was falling apart: her six-year-old daughter, Charlotte, was suffering from an unidentifiable illness; her marriage transformed from a seemingly happy and loving relationship to one full of betrayal and pain; her job at the dry cleaners was increasingly at risk; and she had lost any ability to trust, to hope, or to believe in herself. Then, on Christmas Day, as she rushed through a blizzard to the nearest 7-Eleven, Beth encountered Matthew, a strikingly handsome, mysterious stranger, who would single-handedly change the course of her life.

Who is this man, and how does he seem to know so much about her? He pursues her relentlessly, and only after she’s fallen deeply in love with him does she learn his incredible secret, changing the world as she knows it, as well as her own destiny.

źródło opisu: http://www.richardpaulevans.com/books/promise-me

źródło okładki: http://www.richardpaulevans.com/wp-content/themes/...»

Gosia | 2015-12-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Takiego właśnie Richarda Paula Evansa najbardziej lubię.
Pisarz urzekł mnie kiedyś pierwszą książką "Bliżej słońca". Potem czytałam kilka lepszych i słabszych. Ta znowu gra na emocjach i uczuciach. To one są najważniejsze. Można czynić zarzuty, że postacie są zbyt idealne, a przez bajkowy element historia straciła na realności. Jednak mnie to zupełnie nie przeszkadzało. Co prawda motyw zapętlenia w czasie przypomina mi książki Musso i nie wiem kto kogo zgapił, ale co tam, historia i tak jest piękna.
Autor musi być bardzo wrażliwym mężczyzną, by wczuć się w kobiecą psychikę, oddać jej myśli, nastroje, pragnienia i obawy.
Po trudnych doświadczeniach życiowych Beth poznaje ona Matthew - ideał prawie jak anioł. Jednak wszystko ma swą cenę.
Najważniejsze jest przesłanie książki - warto być dobrym, bo uczynione dobro kiedyś do nas wróci. Trzeba też umieć w życiu dokonywać wyborów, które nie będą krzywdzić innych. A obietnic trzeba dotrzymywać.

Monika | 2014-04-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Książki pana Evansa są naiwne, ale nie głupie, przewidywalne, ale nie nudne i wciągają mnie zawsze tak, że gdy już zacznę czytać, to nie mogę się oderwać.
Nie jest to literatura z najwyższej półki, jest to literatura przyjemna, choć nie banalna, zdecydowanie kobieca, interesująca i niesamowicie wciągająca.

Dia | 2013-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka, którą przeczytałam w leniwa sobote jest troche naiwna i bardzo przewidywalna. Ta oczywistości jest trochę męczaca. Mnie książka nie za bardzo wciagneła i choc przeczytałam ja jednym tchem to ciesze się, ze nie musze już ponownie sięgnąc po tę książke. Głowny bohater, który przemieszcza się w czasie , żeby na prośbę córki pomoc i zaopiekować sie jej matka. Zakochuje sie w matce. Za każdym razem Evans w swoich książkach pisze, że opowie historię , w która sam by nie uwierzył gdyby jej nie przeżył ... ale ta nie była z serii kolorowych bajek tylko nieudanego romansu, która miał być bardziej skomplikowany niż powinien.

Przebudzona | 2015-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2015

Jedno słowo?

To za mało. Tym razem mam ochotę wymieniać takie przymiotniki na podsumowanie tej powieści jak: ZDUMIEWAJĄCA, ZASKAKUJĄCA, NIEPOWTARZALNA itp.

Dobrym słowem jest MIND-BLOWING z ang. ;)

Skupię się może tym razem na samych odczuciach, niż na fabule, bo o tym możecie w innych recenzjach poczytać ;).

Naprawdę nie spodziewałam się tego, KIM TAK NAPRAWDĘ BYŁ MATTHEW!
Jakie to ja snułam domysły, nawet takie dość nieprawdopodobne, a i to byłam dosłownie w SZOKU, szczęka mi opadła i w ogóle... jakby ktoś postawił przede mną taką a la zabaweczkę - pudełko z korbką, którą się nakręca i wyskakuje z niej klaun i krzyczy SURPRISE!!!

Ja tam to wszystko Kupiłam i uwierzyłam, choć lekko się zawahałam, bo naprawdę było to zdumiewające. Ale co tam to przecież fikcja literacka, a i czytałam dla relaksu i przyjemności i to mi z pewnością ta powieść zapewniła.

Jak dobrze, że miałam wczoraj większą chwilę wolnego, bo jak zaczęłam wieczorem to nie mogłam jej puścić z rąk, taka...

Katarzyna | 2015-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2015

"Złamane przyrzeczenia są jak rozbite lustra. Ranią tych, którzy się ich kurczowo trzymają i wpatrują w popękane odbicia samych siebie."

Wystarczy ten cytat, by wiedzieć, że książka jest piękna.

"A błądzić jest rzeczą ludzką, a wybaczyć... no, to już może tylko miłość."

Wystarczy ten cytat, by wiedzieć, że miłość jest najsilniejszym uczuciem, które potrafi przezwyciężyć wszystko.

"Jak można kochać strumień, a nie kochać źródła?"

Wystarczy ten cytat, żeby wiedzieć, że zawsze istnieje powód do miłości. Zawsze.

"Nienawiść, pretensje i złość to pasożyty, które żywią się sercem do czasu, aż nie pozostanie nic, czym mogłaby się pożywić miłość."

Wystarczy ten cytat, by wiedzieć, że nie warto chować urazy przez długi okres czas, bo nasze serce zapomni, czym jest miłość.

Mogłabym tak cały czas pisać opinię cytatami, ponieważ ta książka jest naprawdę życiowa. Co prawda, bajka, niemożliwa, fantastyka, ale piękna. Taka prawdziwa. Piękna. Cudownie mi się ją...

mania_kch | 2014-02-12
Na półkach: Przeczytane, 2014

Piękna opowieść o utraconych nadziejach, niespełnionych marzeniach,o cierpieniu,bólu i zdradzie a także o rodzącej się nadziei, o nieśmiałych marzeniach, o szczęściu, przyjaźni, bezinteresowności, o miłości-jednym słowem ujmująca za serce opowieść o ŻYCIU, choć opowiedziana w bardzo zaskakujący sposób.
Jeśli potrzebujesz się na chwilę zatrzymać w pędzie życia, pomyśleć nad przemijaniem nad tym co ważne i co mniej istotne,to warto sięgnąć po tę książkę, która dostarczy wielu pięknych i ciekawych refleksji.

To już druga moja książka pana Evansa. Ich choć te książki nie były najlepiej napisane, tym bardziej się dziwię, że tak bardzo mi się podobają. "Obiecaj mi" niekiedy jest przewidywalna, ale jest to bardzo piękna opowieść o zaufaniu, miłości i obietnicach. To niezwykle ciepła opowieść, mimo że jest w niej dużo cierpienia. Miła i lekka lektura, która na pewno pozwoli na dłuższą chwilę refleksji.

wiejskifilozof | 2015-01-19

Zasmucona dziewczyna na okładce pokazuję nam,że to nie do końca wesoła książka.
Książka,która porusza temat:jak żyć po odejściu człowieka ,któremu się ufało.
Beth to taka zwyczajna kobieta,mężatka,ma 6 letnią córkę.Kobieta pracuje w prali.Gdzie pracownicy sami określają się mianem niewolników.
Pewnego dnia jak pocisk spada na nią wiadomość,że mąż nie był jej wierny.
Tu fabuła wygląda jak w wielu innych książkach.
Też miałem takie wrażenie,że czytam zwykły romans.
Ale kiedy nasza bohaterka poznaje Matthew,nagle wszystko się zmienia.
Kim okaże się ów nieznajomy,czy Beth będzie z nim szczęśliwa ?
Zachęcam do lektury,po totalnie zaskoczy.
Warto :-)

Dona | 2012-08-19
Przeczytana: 15 maja 2012

Dawno nie czytałam tak dobrej książki o sile kobiecej miłości i jej stracie .

Polecam ją przede wszystkim tym osobom, które coś straciły, które utraciły wiarę ...
Historia pełna miłości, utraconej jak i pozyskanej o zaufaniu, które można stracić . Jest to wzruszająca powieść o życiu i klęskach .
Ta książka jest bardzo dobra!
Warto po nią sięgnąć.

kasandra_85 | 2011-11-24
Przeczytana: listopad 2011

Richard Paul Evans odpowiedział na Wasze pytania

Co takiego jest w Bożym Narodzeniu, że można napisać o nim kilka książek? Czy ludzie są w stanie zmieniać się na lepsze? Jak to jest patrzeć na świat z perspektywy kobiety, gdy samemu jest się mężczyzną? - Richard Paul Evans odpowiedział na Wasze pytania!

Richard Paul Evans odpowie na Wasze pytania

Jego książki zostały przetłumaczone na ponad siedemnaście języków, na podstawie niektórych z nich nakręcono uhonorowane nagrodami filmy. W związku z polską premierą najnowszej powieści pt. „Bliżej słońca” Richard Paul Evans odpowie na Wasze pytania!