Kolory tamtego lata

Wydawnictwo: Znak
The Last Promise
Evans, powieść obyczajowa
Booka

UWAGA: książka była wcześniej wydana w Polsce pt. "Ostatnia obietnica". Przyjaciele Eliany mówili, że jej życie to bajka. Dziewczyna z amerykańskiego miasteczka zakochała się w przystojnym Włochu i zamieszkała z nim w kraju, którego język brzmi jak poezja, a jedzenie smakuje niczym dar niebios. Niestety, wymarzony dom okazał się jedynie piękną klatką, z której nie można uciec. Kiedy Eliana...

UWAGA: książka była wcześniej wydana w Polsce pt. "Ostatnia obietnica".

Niestety, wymarzony dom okazał się jedynie piękną klatką, z której nie można uciec. Kiedy Eliana traci już nadzieję i wiarę w przyszłość, wtedy los stawia na jej drodze nieznajomego. Oboje wiele przecierpieli i trudno im uwierzyć w szczęśliwe zakończenie.

Ale przecież każdy, kto próbuje ukryć miłość, daje najlepszy dowód na jej istnienie.

Każda z dziesięciu powieści Richarda Paula Evansa znalazła się na szczycie listy bestsellerów „New York Timesa”, a ich łączny nakład w USA przekroczył 13 milionów egzemplarzy. Evans inspiruje i wzrusza ludzi na całym świecie. Czas, aby podbił serca polskich czytelników

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Gosia | 2017-08-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 16 sierpnia 2017

Mamy lato więc tytuł "Kolory tamtego lata" bardzo na czasie.
Zawsze chętnie sięgam po każdą powieść Richarda Paula Evansa, szczególnie po te starsze. Nie zawiodłam się też tym razem.
Piękna historia miłosna. Może nie tak wyjątkowa, jak się reklamuje, ale wystarczająco dobra, by ją przeczytać.
Akcja dzieje się we Włoszech, w magicznej Toskanii, wśród wzgórz Chianti, niedaleko pięknej Florencji pełnej zabytków i dzieł sztuki. W uroczej zabytkowej willi żyje Amerykanka Eliana, która wyszła za Włocha. Wydaje się, że jej życie powinno być bajką, ale tak nie jest. Jej synek Alessio choruje na astmę, a męża ciągle nie ma w domu. Zdradza żonę, a z synem nie ma dobrego kontaktu. Samotna Eliana ulega urokowi nowego lokatora Rossa, który staje się jej bliższy niż własny mąż.
Scenariusz raczej oczywisty, ale historia jest ciepła i nastrojowa, z przyjemnością się czyta. Jest też morał, że o miłość trzeba dbać i pielęgnować ją. Do tego piękne krajobrazy, włoskie jedzenie, rytuał winobrania oraz...

Książkowa-Fantazja | 2014-10-18
Przeczytana: 09 września 2014

Recenzja pochodzi z mojego bloga:

Autorzy pisząc swoje powieści podejmują się albo stworzenia czystej fikcji literackiej, albo mieszają fikcję z rzeczywistością, albo też decydują się na opisanie historii, która zdarzyła się naprawdę. Autor powyższej powieści zdecydował się na trzecie rozwiązanie. A historia, która zdarzyła się w rzeczywistości dotyczy historii miłosnej. Temat dość ryzykowny, gdyż w literaturze miłość poruszana była na wiele sposób. Zatem jak poradził sobie Richard Paul Evans - autor 18 powieści, z której każda zajmowała wysokie miejsce na liście bestsellerów "new york Times'a." Jego twórczość została doceniona wieloma nagrodami, a cztery z jego książek doczekały się ekranizacji. Oprócz pisania Evans znany jest ze swojej działalności charytatywnej.

"Kolory tamtego lata" to tytuł, który znany jest czytelnikom pod nazwą "Ostatnia obietnica" i przyznam szczerze, że...

Ania | 2012-12-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 07 grudnia 2012

Cudowna, lekka, wzruszająca historia o prawdziwej miłości która wydarzył a się naprawdę. Piękne miejsca, dwójka wspaniałych ludzi których ciągnie do siebie i...lato.
Uwielbiam książki Evansa, zawsze czyta się je przyjemnie i szybko, także i tą.

eduko7 | 2017-01-28
Przeczytana: 24 stycznia 2017

Nie należy utożsamiać hrabiego z księciem z bajki... Prawdziwe rodzicielstwo wiąże się z gotowością do poświęcenia wszystkiego dla dobra dziecka... Nie każdy rodzic zasługuje na to miano... W życiu nigdy nie mów: "nigdy więcej..." Każdy może się zmienić... Dobrze mieć prawdziwych przyjaciół obok siebie... Banalne? Może, lecz dla mnie prawdziwe...

młoda_pisarka | 2014-04-03
Przeczytana: 24 marca 2014

PIĘKNO SZCZĘŚCIA W BARWNYCH WŁOSZECH...

Evans w swoich książkach słynie nie tylko z romansów, ale również niezmierzenie głębokich uczuć swoich bohaterów. Człowiek, który potrafi pokazać jak bardzo życie jest nieprzewidywalne, a także piękno niektórych sytuacji.

Ta książka jest o tyle lepsza od jego pozostałych, że zawiera prawdziwą historię, którą autor poznał przypadkowo będąc w malowniczych Włoszech.

Przyjaciele Eliany mówili, że to, co jej się przydarzyło w życiu jest bajką. Poznała przystojnego mężczyznę i wyjechała z nim do pięknego kraju. Ale każda bajka, kiedyś się kończy. Ile można trwać przy mężczyźnie, który tak naprawdę okazał się być całkiem inny niż sie to z początku wydawało. Prawdą tutaj staje się fakt, że po ślubie odkrywa się prawdziwą twarz człowieka, z którym się jest.

Evans w sposób jak zwykle zjawiskowy ubiera wszystko w słowa, nadaje barw i obadrowuje nas emocjami.

Gorąco polecam.

ZARAZA | 2012-10-15
Przeczytana: październik 2012

Moja już trzecia powieść Evansa. I ta również, jak pozostałe miejscami bardzo banalna, niekiedy bardzo przewidywalna i mało ambitna. A lubię tego autora o tym, że pisze bardzo ciepłe powieści. Jego powieści napawają mnie optymizmem i z tą również spędziłam bardzo miło czas. Polecam fanom takich powieści, ale także każdemu od czasu do czasu, szczególnie, kiedy traci wiarę w miłość :)

Kolejna, trzecia już książka Pana Evansa po "Stokrotkach (...)" i "Szukając Noel", po jaką sięgnęłam. Muszę przyznać, że w odróżnieniu od wymienionych tytułów, które już przeczytałam, ta jest nieco inna. Traktuje bowiem o pięknej miłości. Uczuciu rozwijającym się wolnym tempem, ale za to jak zmysłowo i ciekawie... Do tego dodatkowym plusem jest fakt, iż ta historia zdarzyła się naprawdę, a autor poznał ją we Włoszech, podczas rozmowy z pewną kobietą przy basenie... Elianą.

Historia Eliany mogłaby być jedną z wielu historii miłosnych. Ona piękna kobieta żyjąca z mężem i dzieckiem we Włoszech: słońce klimat śródziemnomorski, Toskania, winnice. Przystojny Włoch jest jej mężem, a grzeczny, spokojny, ładny chłopiec to ich syn. Jednym słowem piękne życie, jakiego zazdroszczą jej koleżanki.
A jednak, Eliana nie jest do końca szczęśliwa. Męża nigdy nie ma w domu bo jest na delegacjach przez większość dni w roku. Nie poświęca on wystarczająco dużo uwagi ani jej, ani ich choremu dziecku....

Agnesscorpio | 2011-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2011

Zamykam książkę, odkładam ją na stolik. Ocieram łzę, uśmiech nie schodzi mi z ust. Wzdycham. Jestem szczęśliwa. Wzruszona. Poddenerwowana. Rozmarzona.

Takie emocje ogarniają mnie po lekturze powieści Richarda Paula Evansa, zatytułowanej "Kolory tamtego lata". Jak podaje okładka, a także pierwsze strony książki, jest to historia, która wydarzyła się naprawdę. Jeśli tak, to wraca wiara w to, że pełne romantyzmu opowieści mogą istnieć i to nie tylko w wyobraźni twórcy.

Pan Evans przedstawia historię Amerykanki Ellen, młodej malarki, która wychodzi za mąż za Włocha Maurizzio Ferrini i wyjeżdża z nim do Toskanii. Zamieszkuje w przepięknej posiadłości, w której kiedyś żył, tworzył i zmarł Machiavelli. Państwo Ferrini mają wszystko, dom, majątek, winnice, ślicznego synka Alessio. Mogłoby się wydawać, że czeka ich cudowne życie. Jednakże Maurizzio jest w ciągłych rozjazdach, a osamotniona Eliana musi radzić sobie sama, zarówno z prowadzeniem domu, atakami astmy synka, a także z tęsknotą...

Przyjaciele Eliany mówili, że jej życie to bajka, że naprawdę takie jest.
Dziewczyna pochodzi z amerykańskiego miasteczka zakochała się w przystojnym, szarmanckim i eleganckim Włochu i zamieszkała razem z nim w jego kraju, którego język brzmi jak poezja prawdziwa, a jedzenie wykwintne, pysznie smakuje niczym dar niebios. Eliana jest młodą malarką maluje obrazy jest to jej największa pasja ona to piękna, wspaniała kobieta żyje z mężem i dzieckiem we Włoszech.
Piękny klimat śródziemnomorski, gorące słońce, cudna Toskania, winnice, jedzenie znakomite, smaczne.
Krajobrazy niezwykłe, wyjątkowe urzekające widoki dla oczu po prostu przepiękne. Eliana jest bardzo szczęśliwą kobietą ma piękne życie, a koleżanki jej mogą pozazdrościć. Jednak ona sama do końca nie jest tak szczęśliwa. Mąż wciąż po za domem, na delegacjach, spotkaniach w pracy nie poświęca jej dużo uwagi, ani jej, ani ich choremu synkowi, który ciężko choruje na astmę.
Zdana jest na siebie może liczyć tylko na swoją siostrę...

Inez | 2016-12-11
Na półkach: Przeczytane, 2016

Składany obietnice, kiedy nie chcemy, aby ktoś odszedł; kiedy usiłujemy sprostać czyimś oczekiwaniom; kiedy pragniemy kogoś, do czegoś przekonać; kiedy próbujemy kogoś udobruchać, uspokoić, kogoś zmanipulować… Powody składania obietnic można nieustannie mnożyć, ale jedno bywa niezmienne – w centrum naszej uwagi nieustannie umieszczamy kogoś innego, a nie siebie samego. To zastanawiające, jak często obietnice wynikają ze świadomości konieczności zaspokojenia czyjeś potrzeby, a nie z wewnętrznego przekonania osoby składającej przysięgę. Różne okoliczności wpływają na nasze obietnice, ale powinniśmy świadomie składać tylko takie, które nie pozostaną pustymi słowami, ale okażą się tymi przemyślanymi, ostatecznymi i wiążącymi zapewnieniami.

W starożytnym Rzymie westalki składały 3 uroczyste śluby, z których ostatnim była obietnica dozgonnego wyrzeczenia się miłości poprzez złożenie ślubów czystości. Innymi słowy, przysięgały, że w imię wypełnianej funkcji strażniczek świątyni Westy...

Richard Paul Evans odpowiedział na Wasze pytania

Co takiego jest w Bożym Narodzeniu, że można napisać o nim kilka książek? Czy ludzie są w stanie zmieniać się na lepsze? Jak to jest patrzeć na świat z perspektywy kobiety, gdy samemu jest się mężczyzną? - Richard Paul Evans odpowiedział na Wasze pytania!

Richard Paul Evans odpowie na Wasze pytania

Jego książki zostały przetłumaczone na ponad siedemnaście języków, na podstawie niektórych z nich nakręcono uhonorowane nagrodami filmy. W związku z polską premierą najnowszej powieści pt. „Bliżej słońca” Richard Paul Evans odpowie na Wasze pytania!