Obiecaj mi

Wydawnictwo: Znak Literanova
Promise me
literatura piękna
Ag2S

Opowieść o obietnicach, których moc zdolna jest pokonać czas „W zamkniętych na klucz i ukrytych w szafie szkatułkach przechowuję dwa naszyjniki. Są podarunkami od dwóch mężczyzn. Oba naszyjniki są piękne i cenne, nie noszę jednak żadnego z nich - jednego z powodu złamanej obietnicy, drugiego z powodu obietnicy dotrzymanej”. Tamtego roku Beth przestała wierzyć w szczęśliwy los. Jej życie...

Opowieść o obietnicach, których moc zdolna jest pokonać czas

Tamtego roku Beth przestała wierzyć w szczęśliwy los. Jej życie rozsypało się jak domek z kart: musiała zmierzyć się ze zdradą i opuszczeniem. W chwili próby zawiódł ją najbliższy człowiek, łamiąc wszystkie obietnice, które do tej pory składał.
Wtedy właśnie pojawił się Matthew - niespodziewanie, bez zaproszenia. Jak anioł, który łapie za rękę dokładnie w tej chwili, w której tracimy resztki nadziei. Wiedział, jak pomóc, co zrobić, by Beth znów zaczęła się uśmiechać, znał odpowiedzi na dręczące ją pytania. On też złożył obietnicę. Czy będzie w stanie jej dotrzymać? Kim naprawdę jest Matthew i skąd tyle wie na temat Beth i jej rodziny?

Każda z 10 powieści Richarda Paula Evansa znalazła się na szczytach list bestsellerów, a ich łączny nakład w USA przekroczył 14 milionów egzemplarzy. W wydawnictwie Znak literanova do tej pory ukazały się Stokrotki w śniegu, Szukając Noel oraz Kolory tamtego lata.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2012

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Ag_S | 2019-08-21

Moim zdaniem historia jest co najmniej banalna i lekko infantylna, a książka nie stanowi w istocie niczego więcej, niż kiepskiego romansu. Do tego irytująco prosty język i płytko skonstruowane postaci - słowem, nic wartego szczególnej uwagi. Zachęcam do lektury tylko tych, którzy szukają książki z gatunku "lekkie, łatwe i przyjemne", a którym nie przeszkadza, że o lekturze zapomną z chwilą, w której skończą sączyć trzymany w ręku napój.

Agnieszka Świderek | 2019-03-02

Ciekawa historia, inne niż dotychczas czytałam Evansa, ale jak zwykle bardzo wciągająca.

Gerbera41 | 2018-11-21
Przeczytana: 25 października 2016

Jesień ma to do siebie, że dzień jest krótki, ale za to wieczory długie. Warto wtedy zadbać o siebie, wyluzować się, odpocząć. Dobrym lekarstwem na nudę jest książka.
Przez weekend, a właściwie, to tyko w kilka godzin, "pochłonęłam" od razu pierwszą książkę tego autora, czyli Richarda Paula Evansa i chcę jeszcze...Jutro wybieram się po kolejną powieść.
Książka o której mowa, to "Obiecaj mi".
Tytuł intrygujący, bo nie wiadomo kto, komu, dlaczego ma coś obiecywać. Właśnie po to chcemy czytać i czytać, bez końca.
A teraz pokrótce napiszę, o czym jest ta książka.
Akcja książki rozpoczyna się w Wigilię Bożego Narodzenia w 2008r. A następnie cofamy się w czasie i przenosimy do roku 1989.
Główna bohaterka Beth, to szczęśliwa żona, matka, przyjaciółka, pracownica.
Ale ukrywa pewien sekret, który spędza jej sen z powiek. Na dodatek jest taki tajemniczy, że boi się, że nikt w niego nie uwierzy.
Poukładane dotąd życie Beth burzy spotkany na jej drodze, po śmierci męża- tajemniczy...

Patucha00 | 2018-11-04
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 04 listopada 2018

Wow!!!

isia2652 | 2018-10-11
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 11 października 2018

Fajna historia na jesienne popołudnie.
Opowieść z elementami scince fiction, ale ja będąc fanką Flasha cały czas miałam w głowie Flashpoint i alternatywną rzeczywistość ;)

Szkoda ze moim przodkowie nie spotkali jakiegoś Mateusza, który podałby im informacje w co inwestować itp.

kama100 | 2018-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

Po lekturzę smutnych i wzruszających książek postanowiłam przeczytać coś lekkiego. Decyzja padła na "Obiecaj mi" i uważam, że był to dobry wybór. Powieść lekka, przyjemna i z pozytywnym zakończeniem. Polecam nie tylko na smutne dni, ale również na te pełne słońca i radości .

Patrycja | 2018-08-10
Przeczytana: 17 maja 2017

Świetna książka ! Warta przeczytania, u mnie trafiła do moich ulubionych powieści, jest w niej wszystko od cierpienia i bólu po miłość i nadzieję. Bardzo ciekawe zakończenie.

Evia | 2018-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2018

Książka czytana jako e-book w drodze do pracy..przyznam,że mi się ona dłużyła,rozręciła się trochę pod koniec i tyle tego dobrego.;-)

Agnieszka | 2018-07-12
Na półkach: Przeczytane, Proza, :-) Mam, + 2018
Przeczytana: 12 lipca 2018

"Miłość daje siłę, by postępować tak, jak należy.
Nawet jeśli jest to bardzo trudne."

Książka pełna światła, dobroci, nadziei. Czytanie pochłania w całości, wzbudza silne emocje, które uwielbiam. Evans po raz kolejny nie zawodzi. Jestem oczarowana.

Teresa | 2018-06-22

Piękna,ciepła ,wzruszająca opowieść o miłości ,życiu w samotności o poświeceniu o trudnościach życia ale także o składanych obietnicach które mają w sobie moc która potrafi zmienić czyjeś życie.Powieść obyczajowa którą czyta się szybko i z wielką przyjemnością Polecam.