Luna

Okładka książki Luna J.R. Rain
Okładka książki Luna
J.R. Rain Wydawnictwo: G+J Cykl: Wampir do wynajęcia (tom 1) fantasy, science fiction
Wampir do wynajęcia (tom 1)
Moon Dance
G+J
2012-04-04
2012-04-04
Michał Juszkiewicz
wampir wilkołak J.R. Rain

Dość ciekawa historia, ale brak klimatu towarzyszącego pewnym wydarzeniom, nie ma opisów, emocji czy napięcia .
Bohaterka przyciąga uwagę, choć wszystkie postacie są mdłe i bez wyrazu.

Bohaterka przyciąga uwagę, choć wszystkie postacie są mdłe i bez wyrazu.

Pierwszy tom serii Wampir do wynajęcia.
Kim jest Luna? Matką, żoną, a do tego prywatnym detektywem.
Pewnego dnia Samantha Moon została napadnięta przez wampira, a jej dotychczasowe zmieniło się diametralnie.
Co zrobić, gdy wieczność nie jest już ograniczona naszą śmiertelnością?
Interesująca seria, od której nie mogłam się oderwać z wątkami kryminalnym w tle.

Pierwszy tom serii Wampir do wynajęcia.
Kim jest Luna? Matką, żoną, a do tego prywatnym detektywem.
Co zrobić, gdy wieczność nie jest już ograniczona naszą śmiertelnością?

Ciekawa książka, bardzo szybko się czyta co jest jednocześnie w tym przypadku plusem i minusem bo książkę skończyłam w jeden dzień, ale akcja fajna, bohaterka niestety czasami mnie denerwowała ale nie jakoś bardzo często wiec nie jest źle, dlatego uważam jak ktoś szuka lekkiej, nie jakiejś bardzo ambitnej książki w temacie wampirów itp to ta będzie dobra

Wampajerka na pełnym etacie matki ,żony i prywatnego detektywa.Dzielnie walcząca ze złym losem , co ją żądzą krwi pokarał Jakaś wątlutka zagadka kryminalna ( bo lady wszak prywatnym łapsem jest ) . Zdradzający , podły mąż. Wilkołak co nawet nie muśnie zmysłów no i jeszcze łowca wampajerów .A nie - zapomniałam o transformacji w batmana ...Nie, za taki wampajeryzm to ja serdecznie podziękuję . I wilkołaczyzm takoż .

Romans paranormalny. Myślałam o kłach, krwi, miłości po grób i poza nim. Liczyłam też, że poznam początek historii. Najlepiej z detalami. A tu w tomie zaczynającym cykl mam końcówkę romansu z wilkołakiem i początek dziwnej relacji z niejakim Kłem, znajomym z internetowego forum dla świeżo ukąszonych wampirów. Troszkę wątku kryminalnego też jest. Luna wszak jest prywatnym detektywem i musi coś jeść od czasu do czasu. Przekąska rzecz jasna czerwona jest i w płynie i pełno jej wokół, ale Luna ma skrupuły. Pieniążki więc są nieodzowne by zapewnić sobie spyżę. Do tego dochodzi odbudowywanie własnej tożsamości, wiary w siebie i spaczonych więzi rodzinnych. I nie nie Luna jest socjo - psychopatką.
Nie tego się spodziewałam, ale zostałam zaskoczona na plus.

Mary Sue pełną gębą. Czy jest coś czego główna bohaterka nie umie? No ok, męża utrzymać nie umie, ale to nie jej wina bo to on jest ten wredny, zły i niedobry dziad... Kolejnych tomów z całą pewnością nie ruszę.

Takie tam, czytadło, jako kryminał nawet ciekawe, jakaś tam intryga jest, szukanie poszlak i mozolne rozwiązywanie zagadki też. Gorzej z motywem paranormalnym, wydaje mi się, że nastąpiła tu jakaś próba sprowadzenia przeistoczenia w wampira do jakiejś egzotycznej choroby. Okazuje się, że da się przejść do porządku dziennego z piciem krwi, odrzuceniem jedzenia, utratą odbicia w lustrze i nabyciem umiejętności mutacji do skórzastego latającego stwora. Romans okropny, spłycony do kilku zdań typu: Nie znam cię. Pracuję dla ciebie. Kocham cię. Szkoda czasu, nie polecam.

Styl? Beznadziejny.
Dialogi? Płytkie i sztuczne.
Bohaterowie? Irytujący.
Fabuła? Jeżu przenajświętszy, a co to jest fabuła?

Styl? Beznadziejny.
Dialogi? Płytkie i sztuczne.
Bohaterowie? Irytujący.
Fabuła? Jeżu przenajświętszy, a co to jest fabuła?

nie przypadła mi do gustu

nie przypadła mi do gustu

Wciągająca fabuła , lekkość czytania , ciekawy rozwój akcji i świetny styl pisania . Książka pisana na wysokim poziomie. Polecam.

• Wampiry

J.R. Rain Luna Zobacz więcej