Luna

Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz
Cykl: Wampir do wynajęcia (tom 1)
Wydawnictwo: G+J
Moon Dance
wampir, wilkołak, J.R. Rain
Livre

Kim jest ta kobieta?

Matką, żoną, prywatnym detektywem – oraz wampirem.

Przed sześcioma laty Samantha Moon, pracownica federalnego urzędu, była idealną żoną i matką, mieszkała na przedmieściu i woziła dzieci na treningi. Lecz jedno niespodziewane, nieprawdopodobne wydarzenie – atak wampira – zmieniło jej życie na zawsze.

A „zawsze” to bardzo długo dla kogoś, kto nie może umrzeć…

źródło opisu: paranormalbooks.pl

źródło okładki: paranormalbooks.pl

Wagabunda | 2019-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2019

Wampajerka na pełnym etacie matki ,żony i prywatnego detektywa.Dzielnie walcząca ze złym losem , co ją żądzą krwi pokarał Jakaś wątlutka zagadka kryminalna ( bo lady wszak prywatnym łapsem jest ) . Zdradzający , podły mąż. Wilkołak co nawet nie muśnie zmysłów no i jeszcze łowca wampajerów .A nie - zapomniałam o transformacji w batmana ...Nie, za taki wampajeryzm to ja serdecznie podziękuję . I wilkołaczyzm takoż .

książek: 2019
Efemeryda | 2018-05-12
Na półkach: Przeczytane, Nie posiadam
Przeczytana: 11 maja 2018

Romans paranormalny. Myślałam o kłach, krwi, miłości po grób i poza nim. Liczyłam też, że poznam początek historii. Najlepiej z detalami. A tu w tomie zaczynającym cykl mam końcówkę romansu z wilkołakiem i początek dziwnej relacji z niejakim Kłem, znajomym z internetowego forum dla świeżo ukąszonych wampirów. Troszkę wątku kryminalnego też jest. Luna wszak jest prywatnym detektywem i musi coś jeść od czasu do czasu. Przekąska rzecz jasna czerwona jest i w płynie i pełno jej wokół, ale Luna ma skrupuły. Pieniążki więc są nieodzowne by zapewnić sobie spyżę. Do tego dochodzi odbudowywanie własnej tożsamości, wiary w siebie i spaczonych więzi rodzinnych. I nie nie Luna jest socjo - psychopatką.
Nie tego się spodziewałam, ale zostałam zaskoczona na plus.

książek: 2076
Scarlet | 2018-03-12
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 11 marca 2018

Mary Sue pełną gębą. Czy jest coś czego główna bohaterka nie umie? No ok, męża utrzymać nie umie, ale to nie jej wina bo to on jest ten wredny, zły i niedobry dziad... Kolejnych tomów z całą pewnością nie ruszę.

sylwiahc | 2017-05-04
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

Takie tam, czytadło, jako kryminał nawet ciekawe, jakaś tam intryga jest, szukanie poszlak i mozolne rozwiązywanie zagadki też. Gorzej z motywem paranormalnym, wydaje mi się, że nastąpiła tu jakaś próba sprowadzenia przeistoczenia w wampira do jakiejś egzotycznej choroby. Okazuje się, że da się przejść do porządku dziennego z piciem krwi, odrzuceniem jedzenia, utratą odbicia w lustrze i nabyciem umiejętności mutacji do skórzastego latającego stwora. Romans okropny, spłycony do kilku zdań typu: Nie znam cię. Pracuję dla ciebie. Kocham cię. Szkoda czasu, nie polecam.

Penelope | 2017-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Styl? Beznadziejny.
Dialogi? Płytkie i sztuczne.
Bohaterowie? Irytujący.
Fabuła? Jeżu przenajświętszy, a co to jest fabuła?

Melody | 2016-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2016

Wciągająca fabuła , lekkość czytania , ciekawy rozwój akcji i świetny styl pisania . Książka pisana na wysokim poziomie. Polecam.

Rose4520 | 2016-04-10
Przeczytana: 11 kwietnia 2016

Najbardziej podobała mi się scena z lataniem po niebie. Nie spodziewałam się, że na miejscu spotkania Samanthy z prawnikiem Fulcrumem przyjdzie zamiast niego Sara. Nie lubię takich ludzi,którzy uważają,że ich "ukochana" osoba jest tylko dla nich i nikt nie może jej go zabrać. W takim przypadku stają się zabójcami, bo czują się zagrożoni ,co popycha ich w stronę morderstwa.

Muminka | 2016-03-25
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 24 marca 2016

Doskonały przerywnik między poważniejszymi lekturami. Wreszcie udało mi się znaleźć pierwszy tom przygód Samanthy Moon. Niestety nie opisuje się tutaj wypadku i ataku, w wyniku którego przemieniła się w wampira. Po prostu od 6 lat pracuje w nocy, podejmując się rożnych niełatwych spraw. Przede wszystkim jest matka i żoną, bardzo przywiązaną do córki Tammy i synka. Niestety jej mąż wie o przemianie i zimna skóra, brak odbicia w lustrze oraz niekonwencjonalne gusta kulinarne( miesięczne zapasy krwi świńskiej bądź krowiej w wielkich zamrażarkach zdobywanej w ubojniach) skutecznie odstraszają go od żony. Prawdopodobnie zresztą ma kochankę, a zdobyte przez siebie materiały potwierdzające że Samantha jest stworem nadnaturalnym mają mu posłużyć jako karty przetargowe. Samantha poznaje przystojnego wziętego prawnika Kingstona Fulcruma, który przeżył probe zamachu na swoje życie i wynajmuje ją by ustaliła, kto stoi za zamachem.
W trudnej egzystencji po przemianie Samanthę wspiera fan...

Aga | 2016-03-07
Przeczytana: 14 stycznia 2017

Ta książka to nie wymagająca większego skupienia ciekawa opowieść o pani detektyw, która próbuje prowadzić normalne życie, ale przeszkadza jej w tym drobny fakt. Taki, że jest wampirem. Jest zagadka, jest trochę nadnaturalności, jakaś akcja, trochę uczuć w tle w które można się zagłębić. Zdrada, nowa miłość i niebezpieczeństwo. Jeżeli chodzi o ciekawość to tyle, bo tak książka nie wiele się wyróżnia na tle wielu do niej podobnych. Można poczytać tak dla odprężenia. Polecam tym co lubią nieskomplikowana, lekką literaturę z wątkami fantasy. Miło się czytało.
Czytana po raz drugi wciąż jest dobra, co dobrze o niej świadczy, chociaż jest nieskomplikowana to jakoś jednak miło się to czyta. Czytając ją kolejny raz mogłam się skupić na innych wątkach. Podoba się mi jej dziwne poczucie humoru, to muszę stwierdzić. Polecam ponownie.

Wojciech Detko | 2015-12-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wampiryzm
Przeczytana: 09 grudnia 2015

Książkę czyta się lekko i przyjemnie, w sam raz dla kogoś szukającego szybkiej lektury. W książce przedstawione są głównie wątki z życia głównej bohaterki niż sprawa którą się zajmuje, zakładam, że powodem może być iż jest to pierwsza książka z serii, podczas której autor chciał nakreślić świat i postacie.
Przedstawienie wampiryzmu jest dobre, nie jest to jakaś usilna próba udoskonalania wampirów.
Podsumowując książka mi się podobała, nie mogę się doczekać przeczytać resztę pozycji z tej serii.