Intrygi wampirów

Okładka książki Intrygi wampirów J.R. Rain
Okładka książki Intrygi wampirów
J.R. Rain Wydawnictwo: G+J Cykl: Wampir do wynajęcia (tom 6) fantasy, science fiction
Wampir do wynajęcia (tom 6)
Vampire Games
G+J
2013-09-25
2013-09-25
Michał Juszkiewicz
wampiry rain wampir do wynajęcia seria G+J

Akcja pędzi do przodu, wciąż są dodawane nowe wątki które sprawnie splatają się w historię, jestem miło zaskoczony... Ale jeśli czytałeś niedawno Ayn Rand lub Murakami to ocena może nie sięgnąć czterech gwiazdek.

Mimo, że przeszłam przez ta serię dość ciężko, ostatnie tomy były naprawdę udane i ciekawe, szczegołnie ten gdzie pojawił się wątek boksu, jej przyjaciela i innej wampirzycy. Co więcej...w końcu udało się żyć bez żadnych tajemnic. Powiedziała swoim dzieciom co się z nią dzieje, szkoda że dopiero wtedy kiedy zaczęła zauważać "inność" swoich dzieci. Czuję mocny niedosyt. Jest tyle pytań które wciąż czekają na odpowiedź, a czuję że jednak nie dostanę na nie odpowiedzi.

Ostatnia szósta część wydana w Polsce. Wydaje mi się, że za granicą powinno być tych części więcej, bo zakończenie tej książki jest napisane w sposób sugerujący ciąg dalszy serii.
Samantha Moon prowadzi śledztwo w sprawie śmierci znanego boksera.
Będzie się również musiała zmierzyć z problemem nadprzyrodzonych mocy, które obawiają się u jej dzieci oraz ze zdradą, która na nowo roztrzaska jej ledwo co posklejane serce po zdradzie byłego już męża.

Samantha Moon prowadzi śledztwo w sprawie śmierci znanego boksera.

Moje pierwsze i raczej ostatnie spotkanie z Sam Moon. Zaczęłam nietypowo, bo od 6 tomu, ale to wcale nie przeszkadzało mi przy czytaniu. Książka napisana jest w ten sposób, że znajomość poprzednich części wcale nie jest konieczna.
Sam jest detektywem-wampirem-matką dwójki małych dzieci. Jej najnowsze zlecenie dotyczy wyjaśnienia sprawy śmierci boksera.
Całość jest nawet całkiem zabawna, wydarzenia toczą się szybko, nie ma tutaj większych przestojów w akcji. Co mi więc nie pasowało? Bohaterowie. Są zbyt "wow". Sam ma tyle dodatkowych "supermocy", że mogłaby obdzielić postacie z kilku innych książek. Nadnaturalne zdolności ujawniają się również u - niespodzianka - jej dzieci. Dobrze, że żadne z nich nie błyszczy w świetle słońca.
Książka w sam raz do pochłonięcia w ciągu max. 2 dni. Bez rewelacji, ale jako "przerywnik" sprawdzi się całkiem dobrze. Jednak mnie trochę rozczarowała.

Całość jest nawet...

Na półkach: , , , , , ,

Książka jak zawsze świetna. Szybko sie czyta, akcja toczy sie szybko. A przygody Samanthy są zawsze ciekawe i pełne przygód. Trochę przykre zakończenie nie spodziewałam się go, ale widocznie jest jakiś dalszy plan autorki. Już nie mogę się doczekać kolejnych części kiedy będą przetłumaczone na Polski :) Na pewno je kupię by mieć całą kolekcje "Wampira do wynajęcia".

Kolejny w kolekcji romans paranienormalny. Ach te wyprzedaże.
Może i temat oklepany, ale książeczkę czyta się przyjemnie. Intryga z tomu na tom rozrasta się, wciągnięci zostają w nią i niewinni członkowie rodziny, niekoniecznie mi się to podoba. Jednak jest na tyle ciekawa, że po przeczytaniu tomów 3 - 6 zaczęłam szukać początkowych. Jak zawiązała się intryga, co samo w sobie powinno stanowić rekomendację.

Kolejny w kolekcji romans paranienormalny. Ach te wyprzedaże.

Ten tom przygód detektyw Moon trochę mnie zasmucił, ponieważ ostatni, ale też dlatego, że dużo w nim straty. Wilczek, Kieł, niewinność... Brak większych i ciekawszych akcji wprowadza trochę nudy, a jedyne co zdaję się ciekawe to nowe umiejętności córki Sam. Niestety nie rozbudowano tego wątku, tak samo jak wątku rozpadu związku z Kingsleyem. Trochę szkoda, ponieważ mogło się zrobić ciekawie, a ona po prostu odpuściła i nic nie zrobiła w tej sprawie. Tytuł książki dawał nadzieję na jakąś akcję związaną z innymi wampirami, ale dostaliśmy tylko jakiś ochłap w postaci detektyw Hanner i jej machinacji. Sporo powtórzeń na pewne tematy jest mam wrażenie zapchaniem stron. Trochę w sumie nie polecam. Może i zagadka detektywistyczna była dość ciekawa, ale książka jako całość to już nie to co pierwszy tom, gdzie można było się dobrze wciągnąć i zatracić.

Ciekawe śledztwo. I chyba całkiem dobre zakończenie serii

Ciekawe śledztwo. I chyba całkiem dobre zakończenie serii

Tak jak poprzednie części nie zachwyciły mnie lecz w tej książce było nawet zabawniej i ciekawiej. Oceniłam ją na b. dobre ponieważ jest tu wzmianka o boksie a sama lubię oglądać boks :)
Polecam

Polecam

Jak zawsze, sympatyczna. Poziom jak i w innych częściach. Szybka, pojedyncza historyjka detektywistyczna okraszona wampiryzmem i po prostu kurodomową kobiecością. Lekkie czytadło, dla tych którzy chcą wchłonąć z prędkością światła miłe opowiadanie.

• Wampiry

Dodaj cytat z książki Intrygi wampirów