Niektóre dziewczyny gryzą

Tłumaczenie: Agnieszka Kabala
Cykl: Wampiry z Chicagolandu (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Some girls bite
wampiry, miłość, magia
diabolinaa

Właśnie zostałam wampirem. I moje nowe życie balansuje na ostrzu kołka… Życie Merit, studentki z Chicago, zmieniło się tej nocy, gdy zaatakował ją wampir. Na szczęście spłoszył go inny krwiopijca. Na nieszczęście - uznał, że najlepszym sposobem, żeby ją uratować, będzie zmienić ją w nieumarłą. Teraz Merit musi służyć swojemu wybawcy, przywódcy wampirycznego klanu, który najwyraźniej miałby...

Właśnie zostałam wampirem. I moje nowe życie balansuje na ostrzu kołka…
Na szczęście spłoszył go inny krwiopijca.
Teraz Merit musi służyć swojemu wybawcy, przywódcy wampirycznego klanu, który najwyraźniej miałby ochotę na coś więcej. Ale kiedy nagle objawia się jej zadziwiający talent posługiwania się śmiercionośną bronią, jej pan wyznacza jej inną rolę w świecie wampirów z Chicagolandu, w którym wkrótce poleje się krew...

Akcja, humor, seks i przebojowa wampirzyca wbrew woli, podobna do Sookie Stackhouse Charlaine Harris i Anity Blake Laurell K. Hamilton

źródło opisu: www.amber.sm.pl

źródło okładki: www.amber.sm.pl

vampireheart | 2015-08-19
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

Minęło naprawdę sporo czasu, odkąd książka Chloe Neill "Niektóre dziewczyny gryzą" wpadła mi po raz pierwszy do rąk. Jako fanka literatury z wampirem jako motywem głównym (jakikolwiek wampirzy ten wampir by był... czy raczej nie był), wiedziałam, że przeczytanie jej będzie kwestią czasu. I tak, po długiej przerwie od tamtego kontaktu, zapoznałam się z pierwszym tomem serii "Wampiry z Chicagolandu". Zapewne gdyby nie atrakcyjna cena pakietu dwóch tomów, nigdy bym już do niej nie wróciła, gdyż tytuł zupełnie zniknął w gąszczu innych książek.

Powieść to swoiste sprawozdanie głównej bohaterki z pierwszych dni bycia wampirzycą. Merit nigdy nie chciała przejść na wampiryzm. Jej stwórca zbezcześcił jej prawo do wolnego wyboru, czyniąc ją jedną ze swoich Nowicjuszek. Ale i on nie miał czasu na decyzje- dziewczyna umierała, zaatakowana przez innego wampira. Gdyby nie Ethan, nie żyłaby w ogóle. Ani jako wampir, ani tym bardziej jako człowiek. Ale czy cena nie była zbyt wysoka? Teraz musi...

Uwielbiam się zaczytywać w książkach z gatunku paranormal romance,w szczególności upodobałam sobie powieści z występującymi w nich wampirami,bowiem są one dla mnie szczególnie interesujące.Dlatego też nie mogłam nie zainteresować się książką ''Niektóre Dziewczyny Gryzą'',która zawiera wszystko to,co lubię najbardziej.Dodatkową zachętą była rekomendacja wystawiona przez osobę o podobnym do mnie guście.Po jakimś okresie czasu udało mi się daną pozycję nabyć,tak więc nic już nie stało na przeszkodzie,abym zapoznała się z jej treścią.Po kilku dniach lektury wyrobiłam sobie bardzo pozytywną opinię o tej książce,z którą chcę się podzielić poniżej.

Rzadko zdarza mi się,że pokocham daną powieść od pierwszej strony.Jest to zjawisko zarezerwowane tylko dla najlepszych w swoim gatunku książek,które potrafią mnie oczarować niezależnie od tego,ile razy je przeczytam.Okazało się,że ''Niektóre dziewczyny gryzą'' dołączyły właśnie do tego niewielkiego grona.Uważam,że to po części za sprawą...

kasandra_85 | 2013-06-04
Przeczytana: czerwiec 2013

Nana | 2013-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

"Pochłonęłam" ją w 2 dni :D Naprawdę wciągająca. O dziwo, choć wydaje się być schematyczna - to jednak jest inna :)
Zachęcam do przeczytania, szczególnie osoby, które lubią takie klimaty ;)

zabielka | 2013-10-16

polecam, bardzo przyjemne i szybkie czytanie. :)

raven | 2013-07-19

Chwalę sobie magię słów autorki - przez całą lekturę nic nie było w stanie zetrzeć mi uśmiechu zadowolenia z gęby!:)
Sądzę również, że Merit (za porównanie do Sookie i Anity) powinna odnaleźć redaktorów i skopać im tyłki!

Magda | 2011-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2011

Kiedyś po nią sięgnęłam i po przeczytaniu pierwszych stron, odstawiłam. Nie pamiętaj już dlaczego tak mnie zdenerwowała. Teraz do niej wróciłam i ... żałuję, że zrobiłam to tak późno. Może inny nastrój, kieliszek czerwonego wina sprawiło, że "przebrnęłam" przez tą pozycję. Tak naprawdę dobrze się mi ją czytało. Morgi, Ethan i Ona... Osobiście lubię takie trójkąty, ale zdenerwowała mnie postawa Mistrza głównej bohaterki. Niby tak mu zależało, niby taki czuł do niej pociąg, a tak łatwo oddał ją w konkurencyjne ręce? I to tylko dla strategii połączenia Domów i ich wpływów? Nie widzi mi się tu uczucie. Uroniłam nie jedną łezkę nad złamanym sercem i naiwnością bohaterki. Teraz czas sięgnąć po kolejną część.

Agatka | 2014-04-21

Niestety zawiodłam się. Początek książki bardzo fajny, konfrontacja z Ethanem, pociąg do jego osoby, który oczywiście starała się ignorować. Później były długie przemyślenia. Wstąpić do domu? Zostać buntownikiem? Wątek morderstw był słaby, zbyt mało szczegółów, osobiście fabuła mnie nie wciągnęła. Merit zaczęła imprezować, swoją drogą mało oryginalnie jak na wampira nowicjusza. Liczyłam po cichu na ciekawe gorące zakończenie wątku z szefem, ale się nie doczekałam.

Magdalena T | 2013-12-31

Znajdziemy tutaj dawkę seksu i oczywiście humoru. Cięty język naszej bohaterki, podsyca napięcie. Od razu czuje się sympatię do tej młodej wampirzycy.Nie skomplikowana historia, która rozgrywa się w pierwszych dwóch tygodniach życia świeżo narodzonej wampirzycy. Powolna akcja, ale nie nudna. Wszystko dobrze dopracowane, dobrze posklejane. Znajdziemy w tej książce wszystko co jest potrzebne, aby umilić sobie czas.Myślę, że dużym plusem tej ksiązki jest po prostu prostota.

myfascinatingbooks | 2017-04-28

Początek śmieszy, wydaje się wręcz cliche (zwłaszcza w wersji po polsku, po angielsku książka wydaje się znacznie lepsza), ale później akcja rozkręca się. Ten cykl ma to do siebie, że z każdym kolejnym tomem jest lepsza.