Niektóre dziewczyny gryzą

Okładka książki Niektóre dziewczyny gryzą Chloe Neill
Okładka książki Niektóre dziewczyny gryzą
Chloe Neill Wydawnictwo: Amber Cykl: Wampiry z Chicagolandu (tom 1) fantasy, science fiction
Wampiry z Chicagolandu (tom 1)
Some girls bite
Amber
2011-06-21
2011-06-21
2009-04-07
Agnieszka Kabala
wampiry miłość magia

Bardzo podoba mi się ta książka. Jest napisana luźnym językiem, fabuła jest rozbudowana i ciekawie wymyślona, a główna bohaterka bardzo charakterna. Polecam i już zabieram się za drugą część :)

Świetna seria o wampirach! Przedstawiony świat jest interesujący i dobrze skonstruowany - nie mamy tu epatowania nadmierną agresją, seksem i przemocą.
Mimo to wampiry są prawdziwe- piją krew, nie wychodzą na słońce i giną od kołka.
Przedstawione wydarzenia wprowadzają w fabułę książki i podwoili odkrywają kolejne elementy układanki, składającej się na nadprzyrodzony świat Chicago.
Ogromny plus za postacie drugoplanowe- wykreowane w interesujący sposób, pozostawiając apetyt na więcej w kolejnych tomach.
Pozycje czyta się szybo i przyjemnie i pomimo kilku irytujących zachowań bohaterów pierwszoplanowych, chętnie sięgnę po kolejny tom.

Dobrze napisana książka o wampirach, nie jest męcząca, nie wszystkie schematy z innych powieści są powielone, idealna na jedno letnie popołudnie przy luźnej książce.

czytałam tą serię pierwszy raz chyba w 2017 roku i teraz zaczynam ponownie i stwierdzam że dalej mi się podoba, szybko sie czyta , do tego pełna humoru i coś się dzieje nie idzie się nudzić, polecam :)

Dzisiaj udało mi się zmobilizować, więc przychodzę z opinią dwóch pierwszych tomów serii Wampiry z Chicagolandu. Jeśli lubicie paranormal romance i urban fantasy to jest to coś dla was ale myślę, że bardziej spodoba się damskiemu gronu.

Wampiry wyszły z ukrycia i ujawniły swoje istnienie. Niestety w związku z tym zaczynają być obwiniane o sporą ilość morderstw. Jaka jest prawda?

Główna bohaterka Merit staje się ofiarą takiej napaści i zostaje bez swojej zgody przemieniona w wampira. Dowiaduje się o istnieniu wampirzych domów i hierarchii w nich panujących. Tydzień po przemianie musi zdecydować czy przysięgnie wierność wampirowi który ją stworzył i domówi, który prowadzi czy zostanie wampirem renegatem. Nie podoba jej się opcja ugięcia karku ale czuje, że atak na nią nie był przypadkowy, w dodatku jeśli odmówi zostanie pozbawiona ochrony. Co robi Merit? Wyzywa swojego niedoszłego mistrza na pojedynek.

Powiem tak. Bardzo zaskoczyła mnie ta lektura i bardzo wkurzył fakt, że seria po dwóch tomach została porzucona przez wydawnictwo. Bohaterka jest naprawdę ciekawa, w książce pojawia się dużo innych istot nadprzyrodzonych oraz intryg między nimi. Merit wplątana w sam środek tej burzy postanawia pomóc w prowadzeniu śledztwa, żeby odkryć kto zlecił atak na nią i dlaczego. Myślę że seria spodoba się fankom serii o Nocnej Łowczyni. Niestety po drugim tomie przygoda tylko dla czytających po angielsku.

1962

Całkiem przeciętna historia doprawiona humorem, który czasem nawet działa. Bohaterka jest nawet ciekawa, fabuła kuleje, no ale jakoś idzie do przodu, bo coś się dzieje, wszystko ratuje ironia, którą mocno podlana jest narracja. Ginie ona jednak w polskiej wersji językowej - o ile jeszcze z tytułami rozdziałów tłumaczka dała sobie radę, o tyle część żartów znika, czy to z powodu nieprzetłumaczalnych gier słownych czy nieznanych w Polsce elementów popkulturowych. Do tego jeszcze parę kiksów w tłumaczeniu, które mogą psuć radość z czytania.

Przyjemna, książka właściwie sama się czyta.

Przyjemna, książka właściwie sama się czyta.

daje taką nie inną ocenę chociaż książka jest ciekawa przez to jak on ją potraktował i zdradził i mam nadzieje że zrobi wszytko by jej to wynagrodzić , lecz nie chce dalej się dowiadywać o jego okrucieństwie . Przekomarzanie jest dobre , ale są granice i ta książka za bardzo ją przekroczyła co jak dla mnie jest smutne i wolałabym by zdechł w męczarniach za to co zaprzepaścił . Jeszcze żadna książka nie zostawiła mi takiego niesmaku w ustach . Jeśli komuś nie przeszkadza dalsze upokorzenie głównej bohaterki i potrafi cierpliwie czekać na happy end , to polecam tą książkę . Dla mnie mogła wyjść z tego coś naprawdę fajne

Zapowiadało się ciekawie i początek wydawał się nawet, nawet znośny, dość szybko jednak książka zaczęła mnie męczyć. Czy to wina bohaterki, która nie wiedziała, czego chce, czy nadmierne skupienie autorki na opisach strojów zamiast na akcji... W każdym razie nie zdołałam doczytać do końca.

Zdecydowanie mogę powiedzieć, że jest to niezwykła seria (co prawda przeczytałam tylko 6 z 15 części, ale... c:). Nieoczekiwane zwroty akcji nieraz przyprawiały mnie o palpitacje serca (w sumie był taki jeden, aczkolwiek w liczbie mnogiej lepiej to brzmi :D) i zostawałam na koniec książki z jednym, wielkim "Coooo...?".
Już zaczynając czytać "Wampiry z..." wiedziałam, że nie będę miała się do czego przyczepić. No, może nieco rzucało się w oczy, że główna bohaterka była "tą najlepszą we wszystkim co się da", gdy cokolwiek się działo to od razu wszyscy lecieli z tym do niej. I, w związku z tym, nie mogło się obyć bez nadzwyczajnego powodzenia u mężczyzn. Praktycznie wszyscy, przystojni oczywiście, spotkani po drodze przez Merit nie byli się w stanie jej oprzeć, i zaczynali do niej, kolokwialnie mówiąc "zarywać". Czy to w żartobliwym, niezobowiązującym flircie, czy całkiem na serio. Mówię o tym nie dlatego, że to jakoś baaardzo przeszkadzało, lub było zbyt rażące (w negatywnym znaczeniu),lecz hmm... psuło troszkę naturalność tego wszystkiego.
Ale, jak napisałam wyżej, jest to super książka. Kwestia wymieniona przeze mnie uprzednio naprawdę nie przeszkadza w odbiorze całości, spokojnie da się na nią przymknąć lekko oczko :D

Już zaczynając czytać "Wampiry z..." wiedziałam, że...

• Wampiry