Miasto Wampirów

Okładka książki Miasto Wampirów Ellen Schreiber
Okładka książki Miasto Wampirów
Ellen Schreiber Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Pocałunki wampira (tom 3) fantasy, science fiction
Pocałunki wampira (tom 3)
Vampireville
Nasza Księgarnia
2011-08-10
2011-08-10
2006-07-25
9788310119322
Agnieszka Klonowska
vampireville wampiry fantastyka

Już trzeci tom za mną, a ja dalej nie umiem stwierdzić, czy to bardziej na serio, czy bardziej ironiczne.

Nigdy wiecej tych wypocin ! Kiedy już zaczyna sie cos dziać Książka tak naprawdę sie kończy ... Nie nie nie

Całe szczęście, że seria ta nie jest u nas dostępna w całości. Po zaledwie trzech częściach jestem w stanie stwierdzić, że każda kolejna jest gorsza od poprzedniczki. Kompletnie nie moje klimaty, nie mój język, nie potrafię wpasować się w świat tu opisany. Niestety dla mnie osobiście nie była to lektura przyjemna i odciągająca, lecz zdecydowanie nużąca.

Trzecia część z sagi o wampirach. Uważam, że w bardzo złym wykonaniu. Być może autorka miała jakiś cel pisząc ale niestety nic dobrego z tego nie wyszło. Ciągłe przerabianie tego samego tematu. Bardzo przypomina Sagę Zmierz, co nie niestety również nie przypadło mi do gustu.
Bardzo słabe romansidło dla nastolatek.

Bardzo słabe romansidło dla nastolatek.

Pierwsza część była beznadziejna, druga o wiele lepsza, ale ta podbija pozostałe części.
Akcja naprawdę wciąga, a sam tajemniczy koniec sprawia, że chcę dalej. Mimo, że straciłam ochotę na książki o wampirach musiałam przeczytać jeszcze ta część i oczekuję następnej.

Super, czekam na tłumaczenie kolejnych części.

Super, czekam na tłumaczenie kolejnych części.

Zaraz po przeczytaniu drugiej części sięgnęłam nałogowo po ,, miasto wampirów ". Jak mówiłam seria bardzo wciąga , czytałam książkę do 5 nad ranem :D , już się nie mogę doczekać kiedy tylko sięgnę po kolejny tom !

Książka nie podobała mi się, co z resztą widać po ilości gwiazdek, danych przeze mnie tej książce. Nie wiem czy to wynikało z mojego wieku, może jestem już za stara na takie książki, jednak nie jestem też w pełni przekonana że spodoba się ona młodszym czytelnikom. Zacznę od głównej bohaterki-Raven, która ma szesnaście lat, czyli jest rok młodsza ode mnie, a zachowywała się jakby miała o wiele, wiele mniej. Nigdy nie słuchała się swojego chłopaka i mimo, iż zazwyczaj lubię zaradne postacie, to na pewno nie w tej książce!! Autorka z pewnością chciała, aby Raven uchodziła za zaradną, ale troszeczkę jej nie wyszło... 'Druga połówka' bohaterki, tj. Alexander niby chciał bronić swoją ukochaną i wszystko fajnie, wiele razy wyruszał sam przeciwko 'tym złym' ale Raven i tak szła za nim, tak jakby ona mogła o wiele więcej zdziałać i tylko się chciało krzyczeć: "Dziewczyno, on jest wampirem, da sobie radę!". Ogólnie postacie nie były w ogóle złożone, od razu było wiadomo kto jest dobry a kto zły. A dialogi... koszmar!! naprawdę nie wiem nawet jak je opisać, po prostu tragedia. No i nie mogłabym nie wspomnieć o opisywaniu przez Raven jej chłopaka, w całej książce zamiast nazwać go po prostu Olek czy niech już będzie ten Alexander, to ona musiała dodawać: mój wampir, mój jedyny wampir itp. Okej, zaczaiłam twój chłopak jest wampirem!! Dodatkowo, książka jest bardzo przewidywalna. Chociaż plusem jest to, że powieść jest krótka, więc szybko się ją czyta i nie trzeba zmarnować na nią dużo czasu. Podsumowując, zdecydowanie odradzam, naprawdę nie warto sięgać, nikomu bym jej nie poleciła, jednak myślę, że na początku 'wampirzej mody' książka mogła przejść, bo autorzy stawiali dopiero pierwsze kroki w tym temacie i powieści były schematyczne i dokładnie taka jest ta powieść. Jednak kiedy teraz wydano tyle książek o wampirach i każda ma zupełnie inną fabułę, a autorzy mają to coraz nowsze i oryginalniejsze pomysły, nie mogę znaleźć nic interesującego w tej serii.

Dosyć słabe, ale bywają skromnie miłe momenty. Poza tym polubiłam Raven troszkę mimo dziecinnego roztrzepania i daje jedna gwiazdkę więcej. Raczej po następne tomy nie będę sięgać, chyba że kiedyś tam nie będę miała co czytać :P

• Wampiry

Ellen Schreiber Miasto Wampirów Zobacz więcej