Świt wampira

Cykl: Wampir do wynajęcia (tom 5)
Wydawnictwo: G+J
Lynn

Samantha Moon stawia czoło najbardziej przerażającemu zbrodniarzowi w swojej karierze prywatnego detektywa. Ktoś morduje ludzi i porzuca ich zwłoki dokładnie osuszone z krwi – mimo to wszystko wskazuje na to, że zabójca nie jest wampirem. Tymczasem Samantha zauważa niepojęte zmiany, które zachodzą u jej kilkuletniego synka, i zaczyna rozpaczliwie poszukiwać wyjaśnień. Tropiąc bez wytchnienia...

Tropiąc bez wytchnienia bezlitosnego mordercę i czując przy tym, jak z dnia na dzień traci resztki człowieczeństwa, Samantha Moon nieodgadnionym zrządzeniem losu wchodzi w posiadanie starego, unikatowego przedmiotu skrywającego tajemnicę, która otworzy przed nią całkiem nowy świat.

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Nie pamiętam już jakie oceny dałam poprzednim częściom, ale raczej niezbyt wysokie.
Ta seria nie jest zbyt porywająca. Przeczytałam już trzecią książkę, a nadal nie czuję żadnego przywiązania do bohaterów. Lubię tylko Kła, który pojawia się niewiele razy, a Sam traktuje go okropnie.
Wydarzenia są takie szybkie. Przez to całe "czytanie w myślach" i inne cudowne dary, wszystko dzieje się tak nagle. Bohaterka tak naprawdę niewiele robi, bo każdą informację wyczyta z czyjejś głowy lub innych rzeczy. To nie działa dobrze.
Tak naprawdę nie jest to nic szczególnie ciekawego.

PolkaPati | 2018-03-11
Przeczytana: 10 marca 2018

Uwielbiam tą serię. Jest przyjemna, lekka i z akcją.
Czyta się ją szybko, fajnie napisana i jest niepowtarzalna.
Pani detektyw która nocą przemierza świat i wszystko załatwia. Detektyw Moon ma dwójkę dzieci i jest nietypową wampirzycą która żyje za dnia i nocą.
Polecam przeczytać :)

książek: 2019
Efemeryda | 2017-07-14

Kolejny w kolekcji romans paranienormalny. Ach te wyprzedaże.
Może i temat oklepany, ale książeczkę czyta się przyjemnie. Intryga z tomu na tom rozrasta się, wciągnięci zostają w nią i niewinni członkowie rodziny, niekoniecznie mi się to podoba. Jednak jest na tyle ciekawa, że po przeczytaniu tomów 3 - 6 zaczęłam szukać początkowych. Jak zawiązała się intryga, co samo w sobie powinno stanowić rekomendację.

Aga | 2017-01-26
Na półkach: Przeczytane, Wampiry
Przeczytana: 26 stycznia 2017

Ten tom przygód detektyw Moon to chaos. Nie wiadomo na czym się skupić. Na śledztwie, które rozpoczyna książkę, a dotyczy zaginięć sporej liczby osób oraz ciała znalezionego bez krwi na progu pustyni; czy na Anthonym, który zaczyna przejawiać się siłą niespotykaną u ośmiolatka, co może się wiązać ze skutkami przeżyć z poprzedniego tomu; czy może na związku Sam z Kingsleyem. Akcja jest tak fragmentaryczna oraz porwana przez wątki poboczne, że nie da się czerpać pełnej przyjemności z książki. Zniknął cierpki humor wampirzycy, a za to mamy tyle wątków i pobocznych bohaterów ile się da tylko upchnąć. Trochę trudno mi polecić ten tom ze względu na to, że autor go przeładował. Pojawia się też dziwny wątek, który nie do końca można zrozumieć. Warto poniekąd przeczytać ten tom dla kontynuacji, bo sądząc po poprzednich tomach, to kolejny będzie jakoś powiązany, czyli należy zachować ciągłość akcji. Przygoda jest, dreszcz bywa, jakiś romans oraz chwile paranormalnych zjawisk to tyle w skrócie.

juss1995 | 2016-12-29
Przeczytana: 04 stycznia 2017

Niestety przed rozpoczęciem tej części warto zaopatrzyć się w opowiadania. W innym wypadku nie zrozumiemy o co chodzi bo autor założył. Że każdy jego opowiadanie przeczytał. Poza tym jak inne ksiażki ciągnęły się praktycznie bez przerwy to tutaj umknęło 7 miesięcy

Shemmer | 2015-11-22

Autor popełnił największy błąd– założył, że wszyscy czytają jego opowiadania do serii. Przez długi czas (niemalże połowa książki!) miałam wielkie WTF w mózgu, ponieważ wspominał o sprawie, której ja nie pamiętałam. Już z paniką myślę – że może pomyliłam numer tomów? Że któregoś mi brakuje? A tu proszę… jednak wszystko ok. to autor nawalił.
Do tego piąta część przygód Sam wydaję się mdła, słaba po stokroć i bez 'polotu'. Żaden z poprzednich tomów nie był zbyt wyrafinowany, ani dobrze napisany, ale czytało się przynajmniej z przyjemnością. Tym razem tak nie było.
Szkoda, wielka szkoda!

isia | 2015-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2015

Książka nieco straszna, ale znakomicie napisana.

Dominika Pyza | 2014-09-21
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

Świetna książka!

Rakszasi | 2014-09-02
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 02 września 2014

Lubie, uwielbiam. Tak określiłabym tą książkę. Sam kolejny raz na tropie, tym razem chodzi o mordowanych ludzi, z których została spuszczona cała krew. Jej paranormalne umiejętności rosną w siłę, jednak to jej nie przeszkadza w tym aby zrobić wszystko dla swoich dzieci i pozostać jak najbardziej ludzka. Co prawda jest tu mniej uroczego wilkołaka- prawnika ale książka nie traci uroku ani stylu.

Aleksandra | 2014-08-11
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Książka super, szybko się czyta i jest fantastycznie napisana. Serdecznie polecam! :)