Jak nauczyć dziecko szacunku i zaufania do siebie? Co zrobic, żeby mówiło o sprawach, które je niepokoją? Aby zwiększyć bezpieczeństwo dziecka, trzeba nauczyć je rozróżniania dobrych i złych zachowań. Ta książka pomoże też przełamać tabu milczenia. Rozmawianie z dziećmi na trudne tematy sprawia nam trudności. Szczególnie wtedy, gdy mamy mówić o zagrożeniach. Obawiamy się, że sama rozmowa może...

Rozmawianie z dziećmi na trudne tematy sprawia nam trudności. Szczególnie wtedy, gdy mamy mówić o zagrożeniach. Obawiamy się, że sama rozmowa może krzywdzić. A jednak, dla bezpieczeństwa dziecka, rozmawiać trzeba...
"Powiedz komuś!" to książka, która podnosi poczucie wartości dziecka i uczy je najważniejszego - szacunku dla siebie i innych. Jednocześnie przekazuje niezbędną wiedzę.

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2004

źródło okładki: http://www.gwp.pl/1359,powiedz-komus-co-kazde-dzie...»

Gustawsonek | 2015-02-19
Przeczytana: 2010 rok

Te rysunki wyglądają, jakby je rysował sześciolatek... I te podpisy: "nie można dotykać dzieci między nóżkami". Kto to napisał, albo ma nie po kolei w głowie, albo jest jakimś zboczeńcem...

katecz | 2015-11-05
Przeczytana: listopad 2015

Mój syn (6 lat) średnio chciał to słuchać, więc nie dokończylismy. Książka traktuje o bardzo trudnch zagadnieniach jak molestowanie seksualne, znęcanie się nad dziećmi itp.

Spróbuje wrócic do lektury znów za jakis czas, bo temat jest wazny. Trzeba go przejść, jednak książka do przyjemnych nie nalezy. Równiez ilustrację raczej tez nie zachecają.

Czytając synowi ja i tak zmieniałam zdania. Zamiast czytac za każdym razem "Nie wolno śmiecić", Nie wolno..., Nie wolno... (dzieci podobno nie słysza "nie") zadawałam mu pytania: "Czy wolno śmiecić w lesie?" On odp. "Nie", "A dlaczego? itd. To była bardziej taka dyskusja niz czytanie.

figlarna24 | 2012-06-11
Przeczytana: 07 czerwca 2012

Dorośli mają problemy, by rozmawiać z dziećmi na wiele niekiedy bardzo trudnych tematów. Trudność tematów nie bierze może się z samej tematyki , co ze strachu przed samym zaczęciem rozmowy z dzieckiem. Sama jestem matką i wiem, że dziecko pyta i pyta i nie zawsze można udzielić tak odpowiedzi z marszu. Dziecko jest we współczesnym świecie narażone na ogrom informacji, często wyolbrzymionych i zafałszowanych. Rolą dorosłego jest wprowadzenie dziecka w świat różnych zachowań i w delikatny a zarazem fachowy sposób przestrzeć pociechę przed licznymi niebezpieczeństwami.

Zakazy pomagają odpowiednio się zachować w sytuacjach niezrozumiałych, budzących strach, zażenowanie , niepokój. Trzeba nauczyć pocieche o nich mówić i powiadomić kogoś, komu ufa, kto je wysłucha i pomoże, nawet, gdy kazano mu okryć to tajemnicą.

Dziś bym chciała zwrócić Waszą uwagę na świetnę pozycję wsród literatury dzięcięcej.
Książka "Powiedz komuś" zostało wydane przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne w trosce...

toska1982 | 2013-02-09
Przeczytana: 16 kwietnia 2012

„Powiedz komuś” to kolejna książeczka, którą miałam okazje czytać z moją Karolcią. Jest ona polecana jako lektura do pierwszej klasy, ale przede wszystkim poleciła nam ją pani pedagog, z ośrodka dla dzieci z autyzmem.

Czasem ciężko jest nam rozmawiać z dziećmi na niektóre tematy, nie wiemy jak im wytłumaczyć pewne sprawy, a to ważne by one wiedziały, że o wszystkim można mówić, a przede wszystkim, by przyszły do nas, gdyby działa im się krzywda.

„Powiedz komuś” to książeczka niewielkich rozmiarów, bardzo przejrzysta, która ma pokazać i nauczyć, jak szanować własne ciało. Jak nie pozwolić by działa się krzywda, jak odmówić, jak wyraźnie mówić nie. My w domu co jakiś czas do niej wracamy, i Karolinka sama mówi co wolno a co nie, co ma zrobić, gdyby ... No właśnie ciężko nam myśleć o tym gdyby, ale czasem warto porozmawiać i pokazać dziecku, warto zapobiegać.

Obrazki bardzo sugestywne, treści mało, ale za to wprost traktującej. Myślę, że to bardzo ciekawa i mądra książka, tylko...

| 2015-08-20
Na półkach: 3+ ., Przeczytane

Proste, krótkie zdania. Ilustracje stylizowane na dziecięce obrazki przez co poruszana problematyka nie przytłacza. Obowiązkowa lektura dla każdego malucha bo warto wiedzieć jakie ma się prawa i czego robić NIE WOLNO dzieciom ani dorosłym pod żadnym pozorem. Książka podzielona jest na części: 'nasz świat jest bardzo ważny i trzeba go szanować', 'wszyscy ludzie są bardzo ważni i trzeba ich szanować', 'dzieci są bardzo ważne i trzeba dzieci szanować', 'twoje ciało jest bardzo ważne i wszyscy muszą je szanować'.

Czar0wnica | 2015-02-09
Przeczytana: 2014 rok

Moim zdaniem obowiązkowa lektura każdego rodzica i dziecka. Niby książeczka pełna zakazów, lecz przypomina o wielu oczywistych rzeczach, o których czasami zapominamy...lub nie wiemy jak powiedzieć dziecku. Uczy szacunku do siebie i innych i pokazuje, że nawet mały człowiek jest panem swojego ciała, może mieć inne zdanie lub się na coś nie zgadzać. Polecam rodzicom przedszkolaków oraz starszych dzieciaków.

Anilewe | 2015-11-07
Przeczytana: 03 listopada 2015

Książeczka w której każde zdanie zaczyna się od słowa "nie" - cała składa się z zakazów. Czy to jest zgodne z zaleceniami psychologów? Każde zdanie napisane jest z małej litery i nie ma na końcu kropki. Poloniści oburzeni. Szata graficzna też bardzo nieciekawa. W opinii nauczycieli nieodpowiednia książeczka dla dzieci, a to teraz w dodatku lektura!

dodawi | 2012-09-06

livrer | 2016-07-05