Filip i Mama, która zapomniała

Tłumaczenie: Katarzyna Skalska
Wydawnictwo: Zakamarki
När Åkes mamma glömde bort
mozartiwieloryb

Mama Filipa jest tak zmęczona i zestresowana, że pewnego dnia zamienia się w smoka. I zupełnie zapomina, co się robi, kiedy jest się mamą. A co się robi z mamą, która zamieniła się w smoka i wylizuje talerze, zamiast je pozmywać, depcze telefon, zionie ogniem, je muchy i ze złości wali ogonem o ziemię? Filip wyrusza z mamą w poszukiwaniu lekarstwa na smoki. Pamiętacie Filipa z przedszkola...

zapomina, co się robi, kiedy jest się mamą.

Pamiętacie Filipa z przedszkola Igora i Nusi? Tym razem on został głównym bohaterem książki obrazkowej Pii Lindenbaum, która nie boi się podejmować trudnych tematów i mówić o nich w niekonwencjonalny sposób.

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2010

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/filip-i-mama-ktora-zapomniala.html

Natalia | 2013-08-11
Przeczytana: styczeń 2013

Filip i mama, która zapomniała to kolejny świetny przykład na to, że dzieciom można (a może nawet trzeba?) mówić o rzeczach trudnych, bo tak naprawdę dzieci i tak same je zauważają w swoim codziennym życiu. Można je jednak opowiedzieć w bardziej niekonwencjonalny, ale wciąż czarodziejski sposób. Domyślam się, że coraz więcej mam dwudziestego pierwszego wieku może być skazanych na taki moment swojego życia, kiedy napięcie staje się nie wytrzymania i nagle, ni stąd, ni zowąd zamieniają się w smoki.

więcej na: http://szwecjoblog.blogspot.com/2013/01/mama-ktora-zapomniaa.html

ani_anka | 2011-05-31
Przeczytana: 14 kwietnia 2011

Książka wywołała w moim dziecku lęk przez tym, że ze mną może się stać coś podobnego. Myślę, że należy się zastanowić czy czytać taką książkę dziecku. Na pewno tego typu książki są potrzebne dzieciom, którzy mają rodziców w problemami psychicznymi lub alkoholowymi i pomagają zrozumieć i zaakceptować, że nie zawsze jest okej.

Skakanka | 2013-10-19
Przeczytana: 2013 rok

No cóż mamy, szczególnie te zapracowane czasem tak mają :)

Maya | 2014-03-19

Genialnie prawdziwa. Polecam rodzicom, którzy rano tak się śpieszą, że pokrzykują na dzieci :)

steffburton | 2011-05-24
Przeczytana: 2011 rok

uwielbiam ja ja jak i moja prawie 3 latka. pewnie dlatego ze sama czasem zamieniam sie w smoka

aniaszew | 2015-01-06
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane
Przeczytana: 22 października 2014

I ja ostatnio tak zapominam...

syla50 | 2011-04-18

Ładnie wydana książeczka dla mniejszych dzieci, mój 3 latek był jej fanem jakiś czas, choć w pewnym miejscu mnie zaskoczyła, raczej negatywnie cyt."zjeżdżaj dziadu", poza tym ok.

Dorota Lewandowicz | 2012-07-02
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci