Królewna

Wydawnictwo: Literatura
978-83-61224-71-6
actagaudi

"Królewna Amelka ma wszystko, czego tylko można zapragnąć: mnóstwo lalek, misiów, specjalny pokój zabaw, sukienki z falbankami i nawet najprawdziwszą koronę! Jest elegancka i nie musi sprzątać po sobie" - zazdroszczą Amelce dzieci z podwórka. "Kasia, Szymon, Marta, Wojtek i inne dzieci mogą bawić się razem, biegać, wygłupiać, mają mnóstwo wspaniałych pomysłów. Czy wszystko można kupić?" -...

"Kasia, Szymon, Marta, Wojtek i inne dzieci mogą bawić się razem, biegać, wygłupiać, mają mnóstwo wspaniałych pomysłów. Czy wszystko można kupić?" - zastanawia się Amelka.

Co tak naprawdę okazuje się w życiu prawdziwym skarbem?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://empik.rp.pl/krolewna-jedrzejewska-wrobel-roksana,6891,ksiazka-p

actagaudi | 2011-04-14

Książeczka w 2002 r. zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Czesława Janczarskiego, a w 2006 została nominowana do Książki Roku 2006 Nagrody Literackiej Polskiej Sekcji IBBY.

Bajka opowiada o zderzeniu dwóch światów królewny, która posiada wszystko co może sobie dziecko zamarzyć, ale pozostawiona jest sama sobie odizolowana od innych dzieci i rodziców, którzy zajęci są swoimi dorosłymi sprawami, i świata dzieci "z podwórka", które nie posiadają tylu zabawek i nie mają na usługach całego dworu, ale spędzają czas w swoim gronie na dziecięcych zabawach. Te dwa światy spotykają się ze sobą i uczą się, że nie zawsze to, co sądzimy o innych jest prawdą i że warto poznawać innych zanim wyda się osąd.

Bajka bardzo sympatyczna dla dzieci, a dla rodziców stanowi przypomnienie, że czasu spędzonego z dzieckiem, nie zastąpią zabawki.

aga | 2015-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2015

Ta krótka książeczka zachwyciła zarówno mnie, jak i moją córkę. Jest urocza.

aniaszew | 2016-05-03
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane
Przeczytana: 03 maja 2016

Królewna .Jakoś nie przepadam za książkami tej autorki, kilka musiałam odłożyć nie doczytawszy do końca. Natomiast ta bardzo fajna- o królewnie i dzieciach z podwórka. O tym , że nie są ważne pieniądze a dobra zabawa.

Carflo | 2013-12-27

zmudy | 2016-02-10
Przeczytana: 08 lutego 2016
Meowth | 2016-02-08
Najlepsza książka dziecięca 2015 – już wybrana

Znamy zwycięzcę konkursu „Przecinek i Kropka”. To najbardziej prestiżowy i jeden z najstarszych w Polsce laurów w kategorii literatury dla najmłodszych. Mali czytelnicy i ich rodzice zdecydowali, że najlepszą książką dla dzieci jest dzieło Justyny Bednarek i Daniela de Latoura  – „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” Wydawnictwa Poradnia K.