Jesień liścia Jasia. Opowieść o życiu dla małych i dużych

Okładka książki Jesień liścia Jasia. Opowieść o życiu dla małych i dużych Leo Buscaglia
Okładka książki Jesień liścia Jasia. Opowieść o życiu dla małych i dużych
Leo Buscaglia Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) literatura dziecięca
46 str. 46 min.
literatura dziecięca
The fall of Freddie the leaf
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2007-01-01
2007-01-01
46 min.
978-83-60577-24-0
Ewa Wojtych
opowiadanie dziecięce angielskie trudne tematy śmierć życie przemijanie

Czytałam wiele razy i zawsze mnie porusza. W bardzo delikatny sposób porusza temat przemijania.

Za nami kolejna nielekka i niełatwa lektura drugoklasistów: "Jesień liścia Jasia" autorstwa Leo Buscaglia.

Dzieci zadają pytania, na które nam dorosłym trudno odpowiedzieć. Strata, tęsknota, śmierć i choroba to jednak nieodłączne części codziennego życia, które budzą silne emocje. Co powiedzieć dziecku? Jak znaleźć odpowiednie słowa, by przekazać chociaż minimum informacji, zaspokoić ich ciekawość, a jednocześnie nie przerazić i nie wstrząsnąć tak kruchą ich wrażliwością?

Ta króciutka opowieść napisana została z myślą o małych i dużych odbiorcach. Metaforycznie tłumaczy delikatny temat przemijania, może pomóc tym, którzy przeżyli nieodwracalną stratę oraz pozwala zrozumieć nieuchronność śmierci. Robi to subtelnie, bowiem głównym bohaterem opowieści jest liść Jaś oraz jego współbracia przyczepieni ogonkami do gałęzi drzewa.

Autor w prosty sposób przedstawia życie liści podyktowane zmieniającymi się porami roku. To ciepła, mądra, subtelna i wartościowa pozycja biblioterapeutyczna delikatnie mierząca się z zagadnieniem życia i śmierci, skłaniająca do przemyśleń, refleksji i rozmów. Polecam każdemu!

Jeśli podoba Wam się moja recenzja, to zapraszam po więcej:

Pięknie opowiedziany metaforycznie temat życia i śmierci. Pozycja dla każdego bez względu na wiek mówiąca o śmierci. Dzieciom pozwala zrozumieć proces życia i śmierci a dorosłym może pomóc pogodzić się ze śmiercią bliskich.

Niestety nie jest to to, czego szukałam 🙄

Niestety nie jest to to, czego szukałam 🙄

1951

Mądra, wartościowa książeczka, która w sposób prosty, ale niezwykle subtelny opowiada o rzeczach najtrudniejszych.

Jak wytłumaczyć dziecku śmierć, aby z jednej strony zrozumiało jej nieuchronność, a z drugiej - żeby nie wystraszyło się nadmiernie? Jak wytłumaczyć sens i wartość życia unikając wpadania w nadmierny patos lub - co gorsza - w banał? Trudne zadanie, z którym autor "Jesieni..." poradził sobie naprawdę dobrze.

Polecam do rozmowy o śmierci i przeijaniu

Polecam do rozmowy o śmierci i przeijaniu

„Jesień liścia Jasia” Leo Buscaglia to książeczka do rodzinnego czytania.
Przybliża temat umierania przede wszystkim dzieciom, ale również dorosłym. Ułatwia zrozumienie sensu śmierci, która nierozerwalnie wiąże się z życiem. Prosta, ciepła, poetycka opowieść dla małych i dużych. Warto czytać z dziećmi. GORĄCO POLECAM!

„Jesień liścia Jasia” Leo Buscaglia to książeczka do rodzinnego czytania.

Piękna książka!

Piękna książka!

Jak w prosty i delikatny sposób przekazać dzieciom po co się urodziliśmy i dlaczego każdy z Nas umrze ?? Nie narzucająca niczego opowieść ( co się stanie z Nami po śmierci?? To wielka tajemnica!!). Cudowna książeczka na jeden wieczór, jednak rozmawiać o niej można dłuuugo. Nigdy sama nie wpadłabym na to, że za pomocą przykładu drzewa i liści można tak pięknie mówić o przemijaniu. Polecam gorąco!!

Polecam na jesienne wieczory.

Polecam na jesienne wieczory.

• Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Jesień liścia Jasia. Opowieść o życiu dla małych i dużych