Bestiariusz Stracharza

Okładka książki Bestiariusz Stracharza Joseph Delaney
Okładka książki Bestiariusz Stracharza
Joseph Delaney Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Kroniki Wardstone (tom -) fantasy, science fiction
Kroniki Wardstone (tom -)
Spook’s Bestiary
Jaguar
2012-04-18
2012-04-18
2010-09-30
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
stracharz fantasy bestiariusz

Naprawdę dobra, fascynujące rysunki, świetne uzupełnienie serii. Myślę, że dobrze sprawdzi się także jako samodzielny tekst, który dodatkowo napędzi ciekawość czytelników. Ciekawe podejście do tematu demonów, duchów, wampirów i tym podobnych, dodatkowo wzbogacone o historie z życia stracharza oraz dopiski jego uczniów. Szybka, wciągająca lektura.

Po książkę sięgnąłem z trzech powodów:
1. Zbieram i pasjonuje się legendami, mitami, bestiariuszami i potworami wszelakiej maści,
2. Zachęciły mnie cudowne ilustrację Polaka, Julka Hallera - niesamowite prace w ołówku,
3. Zapłaciłem za książkę, 3/4 ceny z okładki w antykwariacie, podkleiłem tylko taśmą pękniętą okładkę.
Ze światem tytułowego Stracharza (org. Spook) nie mam i nie miałem nic wspólnego, nie licząc seansu baaardzo luuuźnej adaptacji filmowej ("Siódmy syn" z Benem Barnes'em i Jeffem Bridges'em). Treść to taki poradnik terenowy-dziennik spisany przez tytułowego pogromcę potworów. Mamy tu notatki, dopiski, portfolio i charakterystyki potworów ze świata serii "Kroniki Wardstone" . Spodziewałem się znaleźć w książce wiele unikatowych, stworzonych przez autora monstrów, bestii i maszkar, tymczasem Pan Delaney serwuje nam misz-masz znanych i lubianych mitów w dość dziwnym, anglosaskim sosie.
Dla młodzieży ten zabieg to wielkie 'WOW!" , dla "wyjadaczy' i znawców tematu to "SIC!", "WTF!" i "FACEPALM" (używając kolokwializmów i nowomowy).
Za całość daję 6, bo pozycje ratują fenomenalne, cytowane już na wstępie, grafiki ilustratora.

Po książkę sięgnąłem z trzech powodów:
Ze światem tytułowego Stracharza (org. Spook) nie mam...

2062

Przepiękne wydania świetnej serii dla młodzieży, tej młodszej ;-)

Szczególnie Bestiariusz zasługuje na szczególną uwagę - jest cudnie wydany!

Napiszę tylko, że klimat jest świetny, narracja bardzo przystępna, a historia rozbudowana, pełna magii!

Czego chcieć więcej?

Polecam - idealna seria na prezent!

Przepiękne wydania świetnej serii dla młodzieży, tej młodszej ;-)

Szczególnie Bestiariusz zasługuje na szczególną uwagę - jest cudnie wydany!

Czego chcieć więcej?

Polecam - idealna seria na prezent!

Jest to druga książka poświęcona magicznym stworom, jaką przeczytałem. I ta jest zdecydowanie lepsza! Nie zabrakło szkiców opisanych czarownic, demonów czy starych bogów. Sposoby walki z danymi stworami. Rożne ciekawostki. Bardzo pozytywnie odebrałem też dopiski/poprawki samego Gregory'ego jak i jego uczniów! Świetny pomysł, dodający tego klimatu jakbyśmy naprawdę czytali jego dziennik! Też wiele opisów pokonania różnych potworów jest jednocześnie krótkimi opowiadaniami. Naprawdę przyjemna lektura. Bardzo polecam!

W końcu wiem

W końcu wiem

Bardzo ciekawa gratka dla fana serii, która w zmyślny sposób została podpięta do fabuły głównej. Bardzo dużo nawiązań i notatek bohaterów opowieści. Książka jest świetnie zilustrowana, a merytoryka usystematyzowana. Nie jest warunkiem koniecznym, a dodatkiem, który ciekawi i cieszy oko.

Kompendium wiedzy na temat Mroku autorstwa John'a Gregory'ego. Ciekawy dodatek do Kronik Wardstone, aczkolwiek nie dowiadujemy się zbyt wiele ponad to co już w Kronikach było powiedziane, mimo to warto przeczytać, bo jest to dosyć przyjemna lekturka. Szczególnie muszę pochwalić wydanie - świetne. Gwiazdka za imitację notatnika stracharza (pożółkły papier, strony z zagiętymi rogami, komentarze uczniów i stracharza na marginesach) oraz gwiazdka za niesamowite ilustracje Julka Hellera. Nie przepadam szczególnie za ilustracjami w książkach, ale tutaj są świetne, idealnie dopełniają całość i nadają mroczny klimat ,,Bestiariuszowi".

Dobry dodatek do serii, może pomóc wielu czytelnikom sagi zrozumieć i wgłębić się w charakterystykę większości stworów i bytów występujących w książkach Delaneya. Rysunki, orginalna czcionka i wygląd stron książki zachęca do przeczytania notatek. Z czasem przeglądania nawet się nie obejrzysz, a skacząc od tematu do tematu, przeczytasz całą. Polecam serdecznie! ;3

Dobry dodatek do całej serii.

Dobry dodatek do całej serii.

Ciekawa książka opisująca istoty z Mroku oraz sposoby w jaki sposób z takowymi walczyć. Polecam dla każdego potencjalnego stracharza.

• Do kupienia
  • Joseph Delaney