The Alchemyst. The Secrets of the Immortal Nicholas Famel

Prawda: Nicholas Flamel urodził się 28 września 1330 roku w Paryżu. Dziś, niemal siedemset lat później, uważany jest za największego alchemika wszech czasów. Podejrzewa się, iż odkrył tajemnice wiecznego życia. Według kronik zmarł w 1418. Lecz jego grób jest pusty. Legenda: Nicholas Flamel żyje. Żyje od setek lat, ponieważ wynalazł eliksir młodości. Sekret wiecznego żywota kryje się w księdze, którą chroni Księdze Maga Abrahama. To najpotężniejszy grymuar magiczna księga jaki kiedykolwiek istniał. W niepowołanych rękach może doprowadzić do zagłady świata. Do tego właśnie dąży doktor John Dee, kradnąc księgę. Ludzkość nie będzie sobie z niczego zdawać sprawy, póki nie stanie się za późno. zgodnie z przepowiednią Sophie i Josh Newman są jedynymi osobami, które mają w sobie dość mocy, by temu zapobiec. Bywa, że legendy okazują się prawdą. A Sophie i Josh Newman wkroczą w sam środek największej legendy wszech czasów. W zadziwiającej podróży przez Amerykę bohaterowie odkrywają na nowo kraj, gdzie starożytna magia egzystuje w realiach XXI wieku. Ścigani przez nieśmiertelnych prześladowców i mityczne stwory, Sophie i Josh są jedyną nadzieją ludzkości.

Beata | 2013-11-07
Przeczytana: 01 listopada 2013

Zdecydowanie tylko młodzieżówka, ale kurczę, bycie młodzieżówką nie zamyka nas w pudle słabych fabuł i braku logicznego myślenia.

Alieonora | 2011-08-04

Ciekawy pomysł, ale czytając miałam wrażenie, że autor miał mnóstwo pomysłów na akcję w książce, a te pomysły mu się przyśniły, jednak nie umiał ich przedstawić w takim świetle, jak chciał i dlatego przedstawienie jednej sytuacji zajmowało mu kilkanaście stron i wydarzenia toczyły się bardzo wolno!

E-T Novak | 2014-08-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

"Alchemik" nie poruszył we mnie żadnej czułej struny. To prawda - są setki książek, bazujących na utartych schematach, które mogą podobać się czytelnikowi. Książka Scotta to jednak banał na banale. A w dodatku zerowy kunszt literacki.

Pomimo powyższego, uważam, że na docenienie zasługuje niesamowicie wartka akcja. Autor sprawnie i szybko przechodzi z jednego wydarzenia do drugiego, nie męcząc czytelnika niepotrzebnym rozwodzeniem się nad chociażby stanem psychicznym bohatera. Opisy są krótkie, treściwe, jest fantazja, jest przygoda, niewymagającego odbiorcę na pewno ta książka zadowoli.

Hannya | 2015-03-01
Przeczytana: 01 marca 2015

Moje podejście do literatury dobrze obrazuje cytat Carlosa Ruiza Zafóna: "Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie".
Widziałam wiele negatywnych opinii odnośnie "Alchemika" i chyba jestem jedną z nielicznych osób, które potrafią czerpać z tej powieści jakieś istotne dla siebie rzeczy. Nie uważam siebie za kogoś lepszego. Być może nawet moje postrzeganie treści niektórzy by nazwali nadinterpretacją, ale taki stan rzeczy mi nie przeszkadza. Tyle tytułem wstępu. Przejdźmy do właściwej części.
Mimo, że wyraźnie odczułam, iż język jest dostosowany pod mniej dojrzałych czytelników, ta książka ogromnie mi się spodobała. Nie określam "Alchemika" jako wybitne dzieło, ale zawiera się w nim 'to coś', co nakazuje mi kochać tę powieść całym sercem. Nawet nieco irytujące bliźnięta (które jak na razie wydają się być typowymi postaciami, jak na ten gatunek) uważam za znośnie. Pod koniec dostrzegłam co do nich pewien potencjał (w końcu to dopiero pierwszy tom!). Właśnie....

Bartek1985 | 2010-11-06

Jeden wieczór tyle mi ta książka zajeła bo nie da rady się od niej oderwać chodz na chwile(dzieki niej znam granice wytrzymałośći mojego pecherza:P)az człowiek nie może się doczekac kolejnych częsci po przeczytaniu

tikichomiktaki | 2013-09-25

Nudy na pudy i tyle w temacie. Zapowiadało się super, ale nic z tego nie wyszło. Nawet jakoś nie mam ochoty dowiedzieć się, co się stało dalej z naszymi bohaterami. Zmęczyła mnie ta książka. Wiem, że dla młodzieży, ale jak na mój gust zbyt prosta, oczywista i banalna. Można powiedzieć, że się czepiam albo miałam po prostu gorszy dzień, gdy wpadła mi w łapki, ale jestem na nie. Wcisnęłam czerwony guzik i daleko mi do zielonego "tak". Bohaterowie jacyś tacy mdli, tendencyjni i do bólu przewidywalni. Trudno ich polubić, bo w swoim zachowaniu są aż nierealni. Do tego jeszcze to mitologiczne pomieszanie z poplątaniem, które za nic ze sobą nie współgra.

Fabuła jest wykładana nam wręcz łopatologicznie. Zero miejsca na domysły, zaintrygowanie czytelnika, jakiekolwiek zaskoczenie. To, to, to, a później to, bo jest tak i tak. Nie kupuję takiej historii, zwłaszcza tak słabo osadzonej, bo wszystko jest jakieś takie chwiejne i ledwo zarysowane. Od połowy książkę już tylko kartkowałam. Ach, co...

SharNightWisp | 2016-05-29
Na półkach: Fantastyka, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 27 maja 2016

W zasadzie nie powinnam mieć do tej książki zarzutów, ponieważ autor bardzo starał się żeby było ciekawie. Po pierwsze, wykorzystał postacie historyczne (Nicolas Flamel, Pernelle Flamel, John Dee), mitologiczne (Hekate, Bastet), odnosi się do przeróżnych legend (Atlantyda, Król Artur), mitologii i realnie istniejących miejsc. Po drugie, wymyślił solidną intrygę, siatkę szpiegów, i wartką akcję (fabuła Alchemika rozgrywa się na przestrzeni bodajże dwóch czy trzech dni). Jednak to, co w mojej opinii zdecydowanie szkodzi tej książce to postacie. O ile postacie drugo, a nawet trzecioplanowe są bez zarzutu (Wiedźma z Endor chociażby), to pierwszoplanowe są bez wyrazu. Alchemik i Pernelle jakoś się bronią, John Dee także, ale bliźniaki są denerwujące (Josh) i pozbawione charakteru (Sophie). Do tego dialogi wydają mi się strasznie sztywne i nienaturalne, co wcale nie pomaga w odbiorze fabuły. Muszę przyznać, że czyta się to szybko (zasługa bardzo krótkich rozdziałów) ale nie czuję...

Rosy52 | 2015-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2015

Ciekawa książka, która łączy elementy zupełnie fantastyczne z prawdziwą historią. Powieść jest specyficzna i oryginalna, co czyni ją nieprzeciętną i wartą przeczytania. Akcja rozwija się stopniowo nabierając tempa. Kończąc książkę dowiadujemy się, iż minęły tylko dwa dni dla naszych bohaterów. Głównymi bohaterami są brat i siostra, którzy przez przypadek zostają wplątani w tajemniczą historię Alchemika Flamela, jego żony i Doktora Dee. Autor wzorując się na historii stworzył fenomenalną książkę fantastyczną. Polecam:)

Shila | 2015-09-03

Książka nie należy do najlepszych jakie czytałam o Nikolasie Flamelu, nie jest zła ale arcydziełem według mnie tez nie jest. Szkoda...

arrow18 | 2016-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Od dawna chciałam przeczytać "Alchemika czyli Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela" i w końcu to zrobiłam. I muszę szczerze przyznać ,że odrobinę się zawiodłam. Spodziewałam się czegoś bardziej WOW! . Książka jest fajna, akcja jest, jeśli chodzi o bohaterów to też mogą być a w dodatku szybko się ją czyta. Poznałam pierwszy tom , było fajnie, ale na tym chyba zakończę moją podróż z Nicholasem Flamelem. Tak jak wspomniałam książka fajna i jeśli ktoś ma ochotę to może śmiało przeczytać :)