Okładka książki Uczeń Diabła

Uczeń Diabła

Autor:
Cykl: Wielka wojna diabłów (tom 1)
tłumaczenie
wielka wojna diabłów
typ
papier
aferka93
7,2 (560 ocen i 73 opinie)

Opis książki

Pierwszy tom znakomitej, nagrodzonej prestiżową nagrodą Orla serii duńskiego króla fantastyki, Kennetha B. Andersena o wielkiej wojnie na samym dnie piekieł. Pełna czarnego humoru, wyrazistych bohaterów, przewrotna opowieść o tym, jak przerobić anioła na diabła i dlaczego nie da się tego zrobić. Filip Engell był tak miły, uczynny i dobry, że nawet starszym paniom zbierało się na mdłości. Tym bard...

Filip Engell był tak miły, uczynny i dobry, że nawet starszym paniom zbierało się na mdłości. Tym bardziej nigdy nie powinien był trafić do piekła... A jednak. Gdy paskudny kolega ze szkoły wpycha Filipa pod samochód, chłopak nie trafia do nieba. Trafia do otchłani, przed tron samego Lucyfera. Władca piekieł nie czuje się ostatnio najlepiej i pilnie potrzebuje następcy. Wybrał Filipa...

Filipa?! Lucyfer szybko zdaje sobie sprawę, że musiała zajść jakaś koszmarna pomyłka, bo Engell kompletnie się do przewidzianej roli nie nadaje. Nie ma jednak czasu na kombinacje. Czas nagli, więc zdesperowany Lucyfer ze wszystkich sił stara się przeciągnąć chłopaka na stronę zła. Nie wiadomo tylko, czy szybciej wykończy go postępująca choroba, czy nieznośnie słodkie zachowanie podopiecznego.

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2011

patusia_dorota | 2014-02-17
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 16 lutego 2014

Piekielnie dobry chłopiec

Piekło to miejsce, do którego nikt nie chcę trafić. Krążące o nim opowieści już od wieków mocno do tego zniechęcają. Są jednak przypadki, gdzie nic nie da się zrobić, nie wiadomo jak człowiek by się starał, ale nic nie da się zrobić. A to był właśnie jeden z nich.

Filip to przykład chłopca idealnego, wzorowego, zawsze odrabia pracę domową, uczy się pilnie, przeprowadza staruszki przez drogę, pomaga w domu, zmywa naczynia, a robi to wszystko bezinteresownie. Nie kłóci się, nie wyzywa, nie przeklina, nie kłamie. Ogólnie mówiąc jego lista grzechów nie jest imponująca. A w miejscu, do którego trafił to złe uczynki odgrywają najważniejszą rolę.
Chłopak prześladowany przez szkolnego łobuza, wpada pod samochód, tak kończy się jego historia, a właściwie zaczyna. Szatan zachorował, wie, że to koniec, jednak postanowił, że wychowa ucznia, a któż byłby do tego bardziej idealny niż noszący imię po dziadku diabła, szkolny prześladowca. Niestety to nie on trafił pod sam...

Asia | 2014-10-29
Przeczytana: 28 października 2014

Gdzieś wyczytałam, że książka ta (zresztą nie tylko ona, bo cała seria) spodoba się tylko MŁODZIEŻY... Nie zgadzam się absolutnie!! Do młodzieży się już nie zaliczam, a podobało mi się bardzo :) Dawno już żadna książka tak mnie nie wciągnęła, że po przeczytaniu 50 stron od razu zamówiłam sobie wszystkie 4 części w wersji papierowej (a to nie mały wydatek!). Polecam bardzo bardzo bardzo wszystkim!

Robert | 2011-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2011

Z dorosłymi czytającymi literaturę młodzieżową jest ten problem, że ci chcieliby (mniej lub bardziej) podświadomie, aby książka zawierała możliwe dużo treści moralizatorskich i możliwie jak najlepiej przemyconych, dobrze ukrytych w ciekawej fabule. Co ciekawe problem narasta, gdy ma się już własne dzieci. Niby książka ma być przyjemnością, a nie przymusem i czystą wiedzą, ale chciałoby się, aby dziecko coś wyniosło z lektury. Mnie to skrzywienie 'dorosłego' niejako również dopadło :)

A wszystko przez temat i pośrednio tytuł książki. No, bo co może być ciekawego a przy tym niedeprawującego w historii o Piekle? Pierwsze strony czytałem z dosyć sceptycznym nastawieniem. Żeby tylko znaleźć jakieś potknięcie, przyczepić się do słabego rozdziału, zbesztać fabułę od góry do dołu. Nie udało się... na szczęście. Wsiąkłem w lekturę na kilka długich wieczorów.

Filip Engell jest grzecznym nastolatkiem. Właściwie to nawet zbyt grzecznym jak na takiego typowego nastolatka przystało: piln...

Po prostu brak słów, żeby ją opisać.. Czytałam ją 2 razy i jest to najlepsza książka, jaka do tej pory wpadła w moje ręce.. Pokazała mi jaki tak na prawdę jest świat. Otworzyła mi oczy na to czego do tej pory nie widziała. Udowodniła, że zło, które jest dosłownie wszędzie, jest tak na prawdę potrzebne, bo bez niego nie byłoby życia. Dała do zrozumienia, że jeśli nie będziemy przestrzegać pewnych zasad w życiu na ziemi to nasze błędy dopadną nas na dole - w piekle.. Musicie to przeczytać... Ja czekam na razie na 3 część tej wspaniałej serii 'Wojny Diabłów'...

tygrysica | 2013-11-02
Przeczytana: 17 lipca 2012

„Uczeń diabła” to książka rozpoczynająca cykl o Lucyferze i jego młodym uczniu.

Lucyfer umiera. To pewne. Więc potrzebuje kogoś kto go zastąpi, tylko gdzie takiego kogoś znaleźć, bo przecież nie w piekle, więc próbuje na ziemi. I właśnie tam znajduje odpowiedniego chłopaka, niestety przez pomyłkę (a może i nie?) zostaje zabity inny chłopiec. Filip Engell, który bardziej przypomina następcę w niebie niż w piekle, ponieważ jest to miły, ułożony, niekłamiący chłopiec. Czy Lucyferowi i jego kotu uda zmienić się aniołka w diabełka? Niestety nie ma już odwrotu, czas nagli. I właśnie wtedy zaczyna rozwijać się niespodziewana akcja.Odkryjecie że nawet w piekle można spotkać miłość.

W książce mamy przedstawione piekło, którego wszyscy się spodziewamy. Płonące ogniem i słychać tylko krzyki potępionych dusz. Jednak wszystko inne odbiega już od znanego nam obrazu piekła.

Akcja przebiega stosunkowo w spokojnym tempie, nie za szybkim, nie za wolnym. Niestety moim zdaniem książce...

Disaster | 2014-03-31

Rudy Filipek przez przypadek ginie, i tak Aniołek trafił do Piekła.
Książkę przeczytałam już dawno temu, ale wciąż doskonale ją pamiętam, wciąż uwielbiam. Kenneth B. Andersen wszystko pięknie i łatwo opisał. Stworzył strasznie ciekawą książkę, która wciąga i nie chce wypuścić ze swych objęć czytelnika, który właściwie nie chcę książki zostawiać dopóki jej nie skończy. Bardzo ciekawa książka, akcje... piekło przedstawione z innej strony, diabły które można powiedzieć były dobre, Satina... no dobra, nie wiem co tu jeszcze napisać, super książka i tyle, jedna z niewielu która mnie wciągnęła na tyle, że miałam wrażenie, iż tam jestem, że przemierzam ten Las Strachu, Wzgórze Potępionych (um, nazwy miejsc przepraszam jak pokręciłam, ale przeszło rok temu to czytałam, od tamtego czasu wiele książek się już przewinęło i mogłam nazwy poprzekręcać, więc odpuszczę sobie dalsze wymienianie).
Cudowna książka, genialny ten cykl 'wielka wojna diabłów' :P

sujeczka | 2011-06-11
Przeczytana: 04 czerwca 2011

13 letni Filip Engell jest wcieleniem dobroci. Można powiedzieć, że jego nazwisko, oznaczające po duńsku „anioł”, idealnie do niego pasuje, bo swoim zachowaniem pokazuje, że jest aniołem w ludzkiej postaci. Uczynny, obowiązkowy, miły, pomocny, dobry i uprzejmy to tylko nieliczne z jego zalet, które tak naprawdę można by wymieniać w nieskończoność.

Dlatego też logiczne jest to, że po nieszczęśliwym wypadku, w wyniku którego Filip przedwcześnie umiera, powinien bez problemu trafić do Nieba i zostać tam przyjęty przez Boga z szeroko otwartymi ramionami. Dzieje się jednak zupełnie inaczej, bo Filip zamiast do Nieba, czy chociażby do Czyśćca (co już i tak byłoby dziwne), trafia do... Piekła.

A los kpi z niego kolejny raz, gdyż okazuje się, że nie znalazł się tam bez powodu. Nie jest nim jednak grzech, tak jak przy większości przypadków, a specjalna misja, która go czeka. Okazuje się bowiem, że Lucyfer jest śmiertelnie chory i w tempie natychmiastowym potrzebuje godnego następcy, a jego wy...

ola161 | 2011-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2011

Czy z aniołka da się zrobić diabełka? Jak najbardziej, szczególnie jak zabiera się za to sam władca Piekła. "Uczeń diabła" to bardzo przyjemna i miła lektura, która wspaniale wypełnia czas. Akcja skupia się wokół chłopca, który przez przypadek trafia do piekła. Dalej poznajemy jego przygody i różne perypetie jakie spotykają go w królestwie ciemności. Większość z nich wywołuje uśmiech podczas czytania i jak dla mnie jest to plus tej książki. Jednak fabuła jest jak dla mnie trochę za trywialna i przewidywalna, ale to nie umniejsza uroku tej książki. Bohaterowie również nie są szczególnie rozbudowani, ale posiadają urok, który sprawia, że nie da się ich nie lubić. Miejsca akcji, czyli Piekło to genialny pastisz wersji znanej każdemu z nas i jak dla mnie autor popisał się tu najbardziej. Moim zdaniem książka ta należy do kategorii lektur, które umilają czas. Nie jest to książka wysokich lotów, ale sprawia że na mojej twarzy pojawia się uśmiech i po takie pozycje czasami warto sięgnąć:)

Ewelina | 2014-08-11
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Pamiętając wspaniałą trylogię Katarzyny Bereniki Miszczuk ("Ja, diablica") postanowiłam zapoznac się z kolejną książką, gdzie akcja dzieje się w piekle, a bohaterami są prawdziwe diabły i sam Lucyfer.
Tutaj kończy się moja fascynacja, co jednak nie oznacza, że czas spędzony z tą lekturą to czas stracony. Spędziłam miły wieczór czytając "Ucznia Diabła". Mimo wszystko, nie jest to pozycja dla mnie. Jest to ksiązka dla odbiorców w wieku 12-13 lat, którzy zrozumieją język stosowny do tego wieku. Dla mnie książka była przewidywalna i banalna. Polece ją po prostu młodzieży. Dużym plusem książki jest humor, przez co nawet i ja dałam radę dobrnąc do końca.
"Oblałeś, Filipie! - powiedział - ale dobrze, to tylko pierwsza proba. Weźmiemy coś innego. I pamiętaj: masz myślec jak diabeł! (..) "Nie, Filipie. Znowu oblałeś. Oblałeś! Nie, nie, nie, Filipie. Nie tak!"
Postac Lucyfera wspaniała.

nook | 2014-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2014

Ta książka, rzekomo, przeznaczona jest dla młodszej grupy czytelników. Ja do najmłodszych nie należę, mogę nawet powiedzieć, że, przekroczyłem już półmetek swojego żywota :), ale książkę czytałem z wielkim zadowoleniem. Świetnie napisana, doskonała narracja i te zaskakujące zwroty akcji. Podsumowując: szukam kolejnych części.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku