Byłem ostatnim Cesarzem Chin (2 tom)

Tłumaczenie: Jolanta Mach
Seria: Biografie Niezwykłe
Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
From Emporor to Citizen. An Autobiography of Aisin-Gioro Pu Yi / 我的前半生
cesarz, chiny, władza, chrl
Joanna Bożek

Autobiografia ostatniego cesarza Chin. Książka oparta jest na zapiskach Pu Yi powstałych w czasie jego pobytu w więzieniu w latach 1950-1959. Tekst został opracowany przez dziennikarza Li Wenda oraz przejrzany i poprawiony przez pisarza Lao She, z pochodzenia Mandżura, podobnie jak Pu Yi. Tom drugi Drugi opisuje życie Puyi jako marionetkowego prezydenta, a potem cesarza Mandżukuo oraz...

Autobiografia ostatniego cesarza Chin.

Tom drugi Drugi opisuje życie Puyi jako marionetkowego prezydenta, a potem cesarza Mandżukuo oraz późniejszy pięcioletni pobyt w Związku Radzieckim w zamkniętych ośrodkach dla chińskich i japońskich zbrodniarzy wojennych i dziewięcioletni proces reedukacji, jaki przeszedł w chińskich więzieniach, aż do ułaskawienia w 1959 roku. Na zakończenie Puyi przedstawia wrażenia z Pekinu oglądanego po raz pierwszy z perspektywy zwykłego człowieka oraz swoje dalsze losy jako obywatela komunistycznych Chin.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie