Zatonięcie Japonii

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
日本沈没 / Nihon-chimbotsu
Komatsu, Japonia
corrum

Na skutek gigantycznego trzęsienia ziemi całej Japonii zagraża zagłada. Japończycy są przewożeni na inne kontynenty.

Marcin Polański | 2011-01-31

Dawno temu czytałem tę powieść i z tego co pamiętam zrobiła na mnie spore wrażenie. Autor nakreślił bardzo realistyczny scenariusz zagłady wysp japońskich, nie szczędząc przy okazji naukowego żargonu i szczegółów mocno osadzonych w nauce. Tm samym Zatonięcie Japonii to smaczny kąsek dla wielbicieli starej dobrej science fiction przez duże S.

Łukasz Franciszek | 2011-03-11

bardzo ciekawa książka, którą miałem okazję przeczytać rok lub dwa temu. polecam. Sakyo Komatsu jest wyjątkowo skrupulatnym pisarzem, skutkiem czego książka ocieka wręcz nadmiarem technicznych opisów batyskafów i absurdalną dokładnością odwzorowania dna Oceanu Spokojnego. dzięki temu ostatniemu może służyć jako pomoc akademicka dla każdego początkującego oceanografa. no, a jeśli ktoś lubi klimaty katastroficzne... to jest to ewidentnie pozycja dla niego. z dodatkowych ciekawostek można napisać, że w 2006r. Japończycy z rozmachem zekranizowali ten tytuł.

trycha | 2014-02-17

Odpowiednik amerykańskich książek, na podstawie których powstają takie filmy jak "Pojutrze", czy "Armagedon". Na skutek ruchów tektonicznych Japonia zaczyna powoli tonąć. Tylko jeden naukowiec przewidzi nadciągającą katastrofę. Nie liczcie na akcję w typie amerykańskich autorów.

Alek | 2016-10-22
Na półkach: III,4, Przeczytane