Smak. Świadome odżywianie, świadome życie

978-83-7554-290-5
buddyzm, dieta
poradniki
MówMiLula

Jak osiągnąć zdrową wagę i spokój ducha bez wyrzeczeń i poczucia winy. Rozsądek mówi nam, że aby stracić na wadze, należy mniej jeść i więcej się ruszać. Coś jednak powstrzymuje nas przed tymi zmianami. Przystępujemy więc do programu odchudzania z jak najlepszymi chęciami, jednak nie udaje nam się utrzymać na właściwym kursie. Ani niezliczone diety-cud, ani wydawane na odchudzenie miliardy...

Jak osiągnąć zdrową wagę i spokój ducha bez wyrzeczeń i poczucia winy.

Rozsądek mówi nam, że aby stracić na wadze, należy mniej jeść i więcej się ruszać. Coś jednak powstrzymuje nas przed tymi zmianami. Przystępujemy więc do programu odchudzania z jak najlepszymi chęciami, jednak nie udaje nam się utrzymać na właściwym kursie. Ani niezliczone diety-cud, ani wydawane na odchudzenie miliardy nie pomagają nam zrzucić wagę i poczuć się lepiej.

Wielu z nas wciąż trwa w błędnym kole wstydu i poczucia winy. Niezliczone godziny trawimy zamartwiając się tym, co zjedliśmy albo zastanawiając się, czy ćwiczymy wystarczająco dużo, słowem, czyniąc sobie wyrzuty z powodu czegoś, co już się stało. Tkwiąc w tym, co było, nie potrafimy żyć w teraźniejszości – w jedynej chwili, w której faktycznie możemy coś zmienić w swoim życiu.

W książce „Smak. Świadome odżywianie...” światowej sławy mistrz zen, Thich Nhat Hanh, oraz naukowiec-dietetyk z Harvardu, Lilian Cheung pokazują, jak raz na zawsze położyć kres zmaganiom z wagą. Oferując praktyczne narzędzia, w tym: metodę wytyczania osobistych celów, szczegółowy poradnik odżywiania oraz plan praktykowania uważności w życiu, autorzy pomagają nam uświadomić sobie korzenie naszych nawyków, a następnie prowadzą nas ku przemianie. „Smak. Świadome odżywianie...” wprowadza nas w praktykę uważności i pokazuje, jak ją zintegrować z codziennym życiem – posiłkami, aktywnością ruchową i wszystkimi innymi sferami naszego funkcjonowania, aby świadomość i przytomność weszły nam w krew.

Budda nie przewidział wielu spośród problemów naszej współczesności, ale jego nauki mają wartość ponadczasową. Zapraszamy Cię w tę podróż szlakiem uważności, którą odbywały już pokolenia ludzi przed nami. Pomoże Ci ona także w zmaganiach z nadwagą i korzystnie wpłynie na zdrowie – Twoje własne i osób w Twoim otoczeniu – a także na to, co dzieje się ze światem, w którym żyjemy.
Fragment wstępu

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, maj 2011

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/psychologia/smak,p1633460223

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!