Jak się dogadać: 92 małe sztuczki na osiągnięcie wielkiego sukcesu w relacjach z ludźmi

Tłumaczenie: Radosław Madejski
Wydawnictwo: G+J
How to Talk to Anyone: 92 Little Tricks For Big Success In Relationships
komunikacja, autoprezentacja
poradniki

Wielu z nich nie przerasta cię inteligencją. Nie są wcale lepiej wykształceni od ciebie. Nie ustępujesz im nawet pod względem prezencji. O co więc chodzi? Ludzie sukcesu mają umiejętność zawierania przyjaźni, siłę przekonywania i czar, który sprawia, że podbijają serca innych. Mają zalety, dzięki którym szefowie ich awansują, a klienci kupują od nich, nie od konkurencji. Wykorzystują proste sztuczki, by z powodzeniem osiągać zamierzone cele. Dzięki książce Jak się dogadać wybitnej specjalistki z zakresu komunikacji Leil Lowndes poznasz 92 takie sztuczki, jakich ludzie sukcesu używają na co dzień. Także ty możesz się nimi posługiwać i zdobyć w życiu, co tylko zechcesz!

mantra | 2010-04-26
Przeczytana: 2008 rok

Jedna z najlepszych i najbardziej konkretnych książek o komunikacji jakie czytałam. Jeżeli nigdy nie masz pomysłu na to co powiedzieć w towarzystwie, jak zachować się w różnych sytuacjach wymagających interakcji - zachęcam do lektury. W zasadzie polecam każdemu, bo autorka jest kompetentna i ma świetne pióro :)

Dawid | 2014-09-15
Przeczytana: 15 września 2014

Książka warta przeczytania. Wiele z przedstawionych porad przyda się na pewno.

Jak ktoś potrzebuje tego typu porad to tytuł jest warty uwagi, lub jak interesuje się tym tematem – Psychologią, komunikacją itp.
Autorka jest specjalistką z zakresu komunikacji. Z tego co wiem jest taki kierunek studiów osobny.
Zapłaciłam za nią 10 zł na wyprzedaży książek, pewnie dlatego, że została wydana w 2007. Mimo to temat jest aktualny.
Zawiera sporo przydatnych informacji, porad podanych na przykładach, co zdarza się rzadko w książkach, przynajmniej w tych, które ja czytałam nie było zbyt wielu przykładów, ta jest pod tym względem najlepsza.
Jedną z ciekawych porad było to, ze warto czytać artykuły czy też książki z różnych dziedzin, ale nie żeby uważać się za eksperta w danej dziedzinie bez ukończonej szkoły czy studiów.
Podsumowując książka jest świetna. Polecam każdemu.

Globetrotter | 2015-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po bardzo dobrych opiniach i niełatwym znalezieniu jednego używanego egzemplarza na allegro jestem rozczarowany.
Daję zaledwie pięć gwiazdek, bo książkę tę czytałem długo, mocno na siłę, a w końcu wiele punktów przelatywałem, czytając jedynie podsumowanie.

Oczekiwałem książki, która da cenne wskazówki w komunikacji z ludźmi. Objaśni dlaczego jedni ludzie są zawsze w centrum zainteresowania, są lubiani, bez względu na gafy jakie popelniają, bez względu na to jak się zachowują. Oczekiwałem też książki, która daje rady dotyczące pewności siebie, rady które będą nawet lekko egoistyczne i aroganckie.

Niestety nie podoba mi się styl w jakim napisana jest ta książka, a od ciągle powtarzającego się określenia "wielkie koty" o "wielkich graczach" można nabawić się awersji do kotów.

Jestem osobą, która robi notatki z takich książek, często bardzo obszerne. Jednak na 92 "sztuczki" wypisałem zaledwie 34 jakkolwiek warte uwagi, ale jeśli miałbym z tej listy wypisać naprawdę cenne wskazówki,...

Lunatique | 2013-05-31

Lubię książki Leil Lowndes, bo nie leje wody. Wskazówki są konkretne i wyglądają na skuteczne. Nawet czyta się ją przyjemnie, dużo "historyjek z życia wziętych" dla zobrazowania metod :)

czytambolubie | 2013-08-17

Świetna książka. Konkretne, przydatne wskazówki z zakresu komunikacji. Czyta się ją bardzo przyjemnie.

Pivot | 2013-04-27

Witam, czy ktoś ma stanie tę książkę i chciałby ją sprzedać albo wie gdzie mogę ją kupić bo wszędzie gdzie patrzę jest niedostępna. Proszę o pomoc;)

Ksantypa | 2016-06-23
Na półkach: Kundelek, Przeczytane