Pociąg do śmierci

Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 31)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Indulgence in Death
Barbara

Porucznik Eve Dallas musi ustalić, dlaczego ci, którzy uprzyjemniali życie sławnym i bogatym, stali się ich ofiarami. Kiedy podczas urlopu, spędzanego razem z mężem w Irlandii, Eve przypadkiem natknęła się na ofiarę zabójstwa, z całą ostrością dotarło do niej, że nigdzie nie jest bezpiecznie – ani w irlandzkim lesie, ani na ulicach wielkiego miasta, które uważa za swoje. Ale nic nie...

Kiedy podczas urlopu, spędzanego razem z mężem w Irlandii, Eve przypadkiem natknęła się na ofiarę zabójstwa, z całą ostrością dotarło do niej, że nigdzie nie jest bezpiecznie – ani w irlandzkim lesie, ani na ulicach wielkiego miasta, które uważa za swoje. Ale nic nie przygotowało jej na to, co odkryła, prowadząc śledztwo po powrocie do Nowego Jorku...
Kierowcę firmy wynajmującej wytworne limuzyny znaleziono martwego – zginął od strzału z kuszy. Samochód zarezerwował dyrektor wydziału zabezpieczeń w renomowanej firmie, którego danymi posłużył się zabójca. Kilka dni później oszałamiająco piękną i ekskluzywną damę do towarzystwa znaleziono z bagnetem w sercu na Coney Island. I znowu trop prowadzi do dyrektora naczelnego, którego dane ktoś sobie przywłaszczył.

Znając metodę postępowania, ale nie mogąc ustalić motywu, Eve zaczyna się obawiać, że ma do czynienia z najbardziej niebezpiecznym z przestępców – mordercą, któremu zabijanie sprawia przyjemność, a w dodatku takim, którego stać na to, co najlepsze w życiu... i w śmierci. Eve nie wie, gdzie i kiedy dojdzie do kolejnego zabójstwa. Śledztwo prowadzi ją do kręgu osób, których życie bardzo się różni od egzystencji zwykłych śmiertelników...

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2011

źródło okładki: www.proszynski.pl

gwiazdka | 2015-02-10
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 10 lutego 2015

Gdyby ta książka była moją pierwszą autorstwa N. Roberts to i moja ocena byłaby wyższa a opinia dużo pozytywniejsza. Tymczasem po ponad trzydziestu już przeczytanych kryminałach z Eve Dallas mój zachwyt, niestety, wyparował. Przede wszystkim coraz bardziej zaczyna mnie denerwować postać samej Eve, po drugie po wielu wielu kryminałach innych autorów dostrzegam, jak Eve nagina dowody, typując morderców zanim jeszcze dojedzie na miejsce zbrodni. Za to podobała mi się cała reszta „Pociągu do śmierci"- przesłuchania, świadkowie, no i fakt, że w tej konkretnej książce mało było momentów przesłodzonych. Czytało mi się szybko i dobrze do tego stopnia, że mogłam przymknąć oko na wspomniane irytujące momenty. Daję 7 na 10, bo rozrywka była niezła.

asia_32 | 2014-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2014

Rewelacja!Chyba jedna z najlepszych części cyklu o Eve Dallas.Polecam,wciągająca intryga,nie można oderwać się od lektury.

merusia | 2014-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

w tym tomie Eve i Roarke odbywają podróż w rocznice slubu.Muszę przyznać że ten tom historii o porucznik Dallas był bardzo ciekawy. Całe śledztwo trzyma w napięciu aż do końca. Ciężko się od niej oderwać. Jak na razie zastanawiam się jak w rzeczywistości ma na imię mąż naszej Eve. Wszędzie pojawiają się nazwiska z imionami a jego wciąż nazywają po nazwisku. Może w którymś tomie znajdę odpowiedź.?

Marianna | 2016-04-22
Przeczytana: maj 2014

Sylwia | 2011-09-15

Jak zwykle świetna.

Małgorzata Melisa | 2011-08-14
Przeczytana: 13 sierpnia 2011

Do szczególnie nieprzewidywalnych ta książka nie należy, ale przyznam, że mi się spodobała :)

Co prawda to pierwsze zabójstwo trochę naciągane. No bo serio... jak przez 12 lat nie było żadnego morderstwa i tu nagle się zdarza akurat jak Eve jest w odwiedzinach? Ale jakoś mnie to nie oburzyło ;P

A najlepszy był niepokój Eve, że zwierzęta hodowlane ogłoszą bunt i jej reakcja na pianie koguta - boskie. Czekam z niecierpliwością na kolejną część ;)

rumiko | 2016-04-11
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 15 stycznia 2016

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

Adam | 2015-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Cieszę się że przeczytałem tę książkę. Dzięki niej utwierdziłem się w przekonaniu, że kryminały to zdecydowanie nie mój klimat.

| 2012-02-09

Rewelacyjna seria książek In Death, książki opisują policjantkę i jej życie. Wspaniałe opisy, fabuła, akcja, połączenie romansu i sensacji.. świetne zakończenie. Dzięki tym książkom przeżywamy cały wachlarz uczuć.. przeżywamy radości, smutki, odczuwamy, pragnienia, nienawiść.

Sabiko | 2016-01-21

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)