Random in Death

Okładka książki Random in Death J.D. Robb
Okładka książki Random in Death
J.D. Robb Wydawnictwo: Piatkus Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 58) kryminał, sensacja, thriller
In Death | Oblicza śmierci (tom 58)
Random in Death
Piatkus
2024-02-06
2024-02-06
futurystyczne tajemnica romans kryminał przestępczość dochodzenie śledztwo fikcja niepewność suspense

[...]
Śmierć jest naturalna. Morderstwo nie.
[...]
niektórzy rodzą się psychopatami.

𝐌𝐀Ł𝐀, 𝐊Ł𝐔𝐉Ą𝐂𝐀 𝐈 Ł𝐀𝐓𝐖𝐀 𝐃𝐎 𝐔𝐊𝐑𝐘𝐂𝐈𝐀 𝐁𝐑𝐎Ń 𝐒𝐈𝐄𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐔𝐒𝐓𝐎𝐒𝐙𝐄𝐍𝐈𝐄, 𝐀 𝐙𝐀𝐁𝐎́𝐉𝐂𝐀 𝐉𝐄𝐒𝐓 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐓𝐖𝐀𝐑𝐙Ą 𝐖 𝐓Ł𝐔𝐌𝐈𝐄 !
Tym razem mamy spotkanie z kolejną przyjaciółką naszej pani porucznik Eve Dallas, dziennikarką i znakomita reporterka, autorką bestsellerów, bardzo znaną postacią multimedialną Nadine Furst (Po raz pierwszy pojawia się w: Naked in Death). Napisała też książkę o pracy NYPSD ("New York City Police and Security Department"),na podstawie której powstał film. Zdobyła za niego Oskara.
Pojawia się tu razem z partnerem Jakem Kincadem, który jest gwiazdą Avenue A, zespołu rockowego. Jake przez przypadek zostaje wciągnięty w bardzo niebezpieczną sprawę.
Bohaterowie są fascynujący i trójwymiarowi, tak ci pierwszo jak i drugoplanowi.
Interakcje pomiędzy Porucznik Eve Dallas, Roarke'em - mężem ekspertem-konsultantem, cywilem. , detektyw Delią Peabody (partnerką Eve) i kolegami Eve z bullpen-u są zawsze zabawne. Szczególnie jeśli chodzi o detektywa sierżanta Jenkinsona i jego żarówiaste krawaty 😁
Ewa jest piekielnie inteligentna, honorowa, uczciwa, ma mocne zasady moralne oraz silne poczucie obowiązku wobec ofiar i ich rodzin. Chociaż tego nie chce, pojawia się tam też trochę empatii. Nigdy wobec przestępcy. Jej potrzeba służenia i ochrony pojawia się w każdej książce, ale motywację do tego najlepiej zrozumiesz, czytając tę serię w kolejności. Dlatego zawsze będę zalecała zachowanie chronologii czytania.
"Norka" to szalenie zdolna gawędziarka i potrafi przykuć uwagę czytelnika na bardzo długi czas, wszak to 58 tom, a Ona wciąż zaskakuje czymś w każdej kolejnej odsłonie. Potrafi w kreatywny sposób połączyć w fabule sceny pełne napięcia z odrobiną akcji, wpleść w nie solidną dawkę porządnej, detektywistycznej roboty, by wszystko złagodzić zabawnymi przekomarzaniami odbywającymi się pomiędzy bohaterami. Umie zachować równowagę pomiędzy policyjnym śledztwem, tajemnicą, kreatywnymi zwrotami akcji z romansem w niewielkich, wysublimowanych wzmiankach.
Jeśli lubisz angażować się emocjonalnie w procedury policyjne, mające miejsce w niedalekiej przyszłości (2066r.),to musisz sięgnąć po pierwszy tom tej serii.
Jest tutaj o wiele więcej zajmującej treści, w którą wplecione są wątki przyjaźni, wsparcia, sprawiedliwości, przywództwa, pozytywnego ego, współpracy, zrozumienia, związków, miłości, szacunku czy zaufania. Warta przeczytania.
𝗣𝗢𝗟𝗘𝗖𝗔𝗠 !

𝗖𝗼ś 𝗗𝗼 𝗣𝗼𝘀ł𝘂𝗰𝗵𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗣𝗼𝗱𝗰𝘇𝗮𝘀 𝗖𝘇𝘆𝘁𝗮𝗻𝗶𝗮 :

[...]
Śmierć jest naturalna. Morderstwo nie.
[...]
niektórzy rodzą się psychopatami.

• 2024 luz blues/sort
  • Obserwuj serię 👀