Koroner

Wydawnictwo: Amber

Depresja, ataki paniki, środki uspokajające łykane garściami – to codzienność Jenny Cooper. Niecodzienna – zdawałoby się – dla prawniczki, która obejmuje stanowisko koronera bristolskiego dystryktu. Jenny liczy na dobrą pensję i święty spokój, by dojść do siebie po rozwodzie i załamaniu nerwowym. Ale już pierwszego dnia natrafia w aktach na sprawę tragicznych śmierci w miejscowym więzieniu dla...

Ale już pierwszego dnia natrafia w aktach na sprawę tragicznych śmierci w miejscowym więzieniu dla młodocianych. Przyczyny zgonu chłopca, który popełnił samobójstwo, i piętnastoletniej narkomanki, która przedawkowała heroinę, nie wydają się tak oczywiste, jak stwierdził poprzedni koroner. Jenny wznawia dochodzenie i natrafia na mur milczenia. Ktoś nie chce, by dotarła do prawdy – i pogrzebanych dowodów zbrodni… I zrobi wszystko, by ją przed tym powstrzymać.

asica0 | 2013-06-18

Rewelacja. Z każdą przeczytaną stroną chce się więcej. Trudno się oderwać i z przykrością ogląda się widok końcowej strony. Całą sobą zatopiłam się w świecie bohaterki i z ekscytacją śledziłam jej zmagania.

Szczypta_Chilli | 2013-07-11
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 11 lipca 2013

W książce znalazłam wszystko to co lubię: silna bohaterka dążąca do celu, mimo wszystkich trudności jakie stają jej na drodze, wątek kryminalny, którego nie mogę zbyt szybko rozgryźć. Musiałam czekać na ostatnie strony powieści, żeby wszystko stało się jasne. Akcja w książce nie zwalnia ani na chwilę, odnosi się wrażenie, że gdy tylko na chwilę oderwiemy się od książki, zamyślimy to może nam umknąć coś istotnego. Bardzo lubię książki z wątkiem "sądowo-prawniczym", gdzie część akcji toczy się na sali sądowej. Jeśli rozprawa jest dobrze prowadzona, a pytania zaskakujące, to czyta się świetnie. Tak właśnie jest w tym przypadku. "Koroner" to doskonała lektura dla każdego. Sama postać bohaterki jest bardzo ciekawa, z jednej strony twarda babka w pracy, z drugiej nie radzi sobie w życiu prywatnym, ma za sobą nieudane małżeństwo, nienajlepsze relacje z synem i uzależnienie, z którym nie potrafi walczyć, a na dodatek na jej drodze staje przystojny "samotnik".
Śmierć nastolatków, spiski na...

malgosinka | 2013-12-12

Jedna z ciekawszych postaci literackich, z jakimi miałam do czynienia. Bardzo kontrowersyjna. Z jednej strony wrak człowieka, kobieta po przejściach, znerwicowana i sfrustrowana. Praktycznie nie istnieje bez zażywania prochów... Jej zaburzone kontakty z otoczeniem, innymi ludźmi i nią samą, powodują że książka wręcz elektryzuje, budzi napięcie i emocje. Zachowanie pani koroner jest bardzo charakterystyczne i "wyostrza" fabułę. Bohaterka niezwykle oschła, chwilami wręcz odpychająca. Jednak z drugiej strony depresja czyni z niej niemal perfekcjonistkę w odniesieniu do sprawowanej funkcji. Stawia prawo na pierwszym miejscu, za wszelką cenę chce odkryć prawdę. Jest żądna konfrontacji z każdym, kto dopuścił się jakiegokolwiek uchybienia w prowadzonej przez nią sprawie. A historia jest dość prawdziwa... Bez trudu jestem w stanie przenieść taki przypadek do mojej rzeczywistości. Oprócz podwójnego, podejrzanego samobójstwa mamy też intrygujące postaci, z których każda coś ukrywa i próbuje...

Majka96 | 2012-03-24

Świetna książka. Jedna z najlepszych jakie przeczytałam. Opowiada o czterdziestoletniej kobiecie, która po wielu latach pracy w prawie rodzinnym, zostaje koronerem. Już pierwszego dnia napotyka na tajemnicze akta zgonów dwóch nastolatków. Poprzedni koroner popełnił samobójstwo z niewyjaśnionych przyczyn. Jenny- bo tak ma na imię główna bohaterka- postanawia zrobic wszystko, aby prawda wyszła na jaw, bo ktoś za wszelką cene stara sie jej w tym przesdzkodzic. Jenny również boryka sie z własnym problemem. Jest uzależniona od tabletek, które pomagają jej przetrwac stresowe momenty. Chodzi do psychiatry, który chce pomóc jej wyjśc z psychologicznego dołka. Jej syn mieszka z ojcem, który po rozwodzie z Jenny ożenił sie ponownie, co nie pomaga głównej bohaterce w leczeniu depresji i ataków paniki.

kasiamaja | 2012-02-20
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 20 lutego 2012

Długo zabierałam się do przeczytania jej, chociaz wiedziałam ze będzie świetna. I taka była, wciągająca, poprostu bez zarzutu. Polecam.

elka2012 | 2015-09-06
Przeczytana: 26 sierpnia 2015

Aż dziw, że mężczyzna może tak wiarygodnie opisywac stany emocjonalne kobiety.Interesujaca i trzymajaca w napięciu na dwóch poziomach - w demaskowaniu braku profesjonalizmu, znieczulicy i korupcji wśród członków prowincjonalnego wymiaru sprawiedliwości oraz w rozpaczliwej walce z powaznymi problemami psychicznymi kobiety po przejściach.
Mozna sie utozsamić

domestica | 2013-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

To jedna z tych książek, które zaciekawiły mnie już od pierwszej strony, a tempo nie spadło aż to przewrócenia ostatniej.
Czterdziestokilku letnia specjalistka od prawa rodzinnego, rozwiedziona, po przebytym załamaniu nerwowym rozpoczyna nowe życie jako koroner bristolskiego dystryktu. Jest przekonana, że po niewdzięcznej pracy prawnika, w końcu odnajdzie spokój i zdoła poukładać swoje życie na nowo. Nic bardziej mylnego... Nasza bohaterka zaczyna węszyć tam, gdzie nie powinna. Na co dzień nie jest w stanie funkcjonować bez garści psychotropów, czy kieliszka wina, ale jej upór, bezkompromisowość i zaangażowanie w dążeniu do prawdy stanie się początkiem demaskowania lawiny kłamstw i matactw na wyższych szczeblach, których ujawnienie może przysporzyć świeżo upieczonej pani koroner jeszcze więcej problemów...

haLina | 2014-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Polubiłam główną bohaterkę. Mimo wad i błędów przez nią popełnianych wciągnęłam się w jej historię bez reszty i przeczytałam książkę w jeden dzień. Czyta się naprawdę dobrze, historia jest przemyślana i wiarygodna.
Będę szukała kolejnych pozycji M.R. Halla.

Edyta J | 2011-03-28

jedna z ciekawszych ksiazek jakie czytałam. nie nudzi się; szybko wciąga. ciekawe postaci, do ostatnich stron ciągle nie zdradza co się wydarzy. trzyma w napięciu. polecam

monika1977d | 2013-04-07

Świetna książka;)Polecam każdemu.