Pociąg do śmierci

Okładka książki Pociąg do śmierci J.D. Robb
Okładka książki Pociąg do śmierci
J.D. Robb Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 31) kryminał, sensacja, thriller
In Death | Oblicza śmierci (tom 31)
Indulgence in Death
Prószyński i S-ka
2011-08-11
2011-08-11
Bogumiła Nawrot
pociąg śmierć dallas zabójstwo śledztwo przestępcy

Eve Dallas - porucznik z nowojorskiej policji, sławna dzięki głośnemu śledztwu i książce - jedzie na urlop z mężem w jego rodzinne strony. Zakochana i szczęśliwa, ale nie może do końca zanurzyć się w sielskich krajobrazach Irlandii oraz miłej rodzinnej atmosferze, bo nawet tam dochodzi do brutalnego morderstwa. Ale to, co najgorsze, czeka ją po powrocie do komendy - bo właśnie wtedy zaczyna się seria dziwnych zabójstw, które łączą się z prominentnymi obywatelami z arystokratycznych rodzin - bogaci, znani, zadufani w sobie, z koneksjami, ale bez sumienia i bez uczuć. Ciekawe śledztwo kryminalne z osobistymi wątkami, choć akurat Eve miłość nie przeszkadza w byciu wzorową odpowiedzialną policjantką pracującą na najwyższych obrotach. Całkiem interesujący kryminał z ciekawą intrygą w świecie dużych pieniędzy i nudy, którą się zabija... z "pociągu do śmierci". Przeszkadzały mi trochę latające budynki i tramwaje, hologramy, androidy pełniące rolę służących, myślące zegarki itp wynalazki z roku 2060. Ale doceniam styl pisarski Nory Roberts, szybko rozwijająca się akcja, wciągający i ciekawy sposób utkania historii oraz charakterystycznych postaci, które czasem wywoływały nawet uśmiech, a czasem gęsią skórkę. Jeśli ktoś lubi takie fantasy-udziwnienia, to może nawet uzna, ze było ich za mało. ja starałam się je ignorować i doczytałam do końca. I dobrze, bo warto.

Porucznik Eve Dallas musi ustalić, dlaczego ci, którzy uprzyjemniali życie sławnym i bogatym, stali się ich ofiarami.
Kiedy podczas urlopu, spędzanego razem z mężem w Irlandii, Eve przypadkiem natknęła się na ofiarę zabójstwa, z całą ostrością dotarło do niej, że nigdzie nie jest bezpiecznie – ani w irlandzkim lesie, ani na ulicach wielkiego miasta, które uważa za swoje. Ale nic nie przygotowało jej na to, co odkryła, prowadząc śledztwo po powrocie do Nowego Jorku...
Kierowcę firmy wynajmującej wytworne limuzyny znaleziono martwego – zginął od strzału z kuszy. Samochód zarezerwował dyrektor wydziału zabezpieczeń w renomowanej firmie, którego danymi posłużył się zabójca. Kilka dni później oszałamiająco piękną i ekskluzywną damę do towarzystwa znaleziono z bagnetem w sercu na Coney Island. I znowu trop prowadzi do dyrektora naczelnego, którego dane ktoś sobie przywłaszczył.
Znając metodę postępowania, ale nie mogąc ustalić motywu, Eve zaczyna się obawiać, że ma do czynienia z najbardziej niebezpiecznym z przestępców – mordercą, któremu zabijanie sprawia przyjemność, a w dodatku takim, którego stać na to, co najlepsze w życiu... i w śmierci. Eve nie wie, gdzie i kiedy dojdzie do kolejnego zabójstwa. Śledztwo prowadzi ją do kręgu osób, których życie bardzo się różni od egzystencji zwykłych śmiertelników...

Świetna! Dynamiczna akcja, ciekawa fabuła, morderca, który nie cofnie się przed niczym by wykonać swój plan, porucznik Eve Dallas ma do rozwikłania niezwykle skomplikowaną zagadkę. Czytelnik razem z nią uważnie śledzi losy dochodzenia, wyciąga wnioski, aż wreszcie nadchodzi punkt kulminacyjny... Nie powiem, rozwiązanie zaskoczyło mnie. Ogólnie bardzo dobra powieść, brawa za pomysł na fabułę, ciekawe, sensowne rozwiązanie. Z każdą kolejną powieścią czuję coraz większą sympatię do porucznik Dallas ;) Polecam wielbicielom kryminałów i thrillerów trzymających w napięciu do ostatniej strony. Warto przeczytać!

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

Całkiem niezła.

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

Gdyby ta książka była moją pierwszą autorstwa N. Roberts to i moja ocena byłaby wyższa a opinia dużo pozytywniejsza. Tymczasem po ponad trzydziestu już przeczytanych kryminałach z Eve Dallas mój zachwyt, niestety, wyparował. Przede wszystkim coraz bardziej zaczyna mnie denerwować postać samej Eve, po drugie po wielu wielu kryminałach innych autorów dostrzegam, jak Eve nagina dowody, typując morderców zanim jeszcze dojedzie na miejsce zbrodni. Za to podobała mi się cała reszta „Pociągu do śmierci"- przesłuchania, świadkowie, no i fakt, że w tej konkretnej książce mało było momentów przesłodzonych. Czytało mi się szybko i dobrze do tego stopnia, że mogłam przymknąć oko na wspomniane irytujące momenty. Daję 7 na 10, bo rozrywka była niezła.

w tym tomie Eve i Roarke odbywają podróż w rocznice slubu.Muszę przyznać że ten tom historii o porucznik Dallas był bardzo ciekawy. Całe śledztwo trzyma w napięciu aż do końca. Ciężko się od niej oderwać. Jak na razie zastanawiam się jak w rzeczywistości ma na imię mąż naszej Eve. Wszędzie pojawiają się nazwiska z imionami a jego wciąż nazywają po nazwisku. Może w którymś tomie znajdę odpowiedź.?

Pozwala się odprężyć :)

Pozwala się odprężyć :)

Bardzo przyjemny kolejny tom z cyklu. W sam raz do przeczytania w niedzielne popołudnie.

2088

Rewelacja!Chyba jedna z najlepszych części cyklu o Eve Dallas.Polecam,wciągająca intryga,nie można oderwać się od lektury.

Cieszę się że przeczytałem tę książkę. Dzięki niej utwierdziłem się w przekonaniu, że kryminały to zdecydowanie nie mój klimat.

• Nora Roberts
  • Kryminały