Życie na sprzedaż

Tłumaczenie: Grażyna Jagielska
Wydawnictwo: Amber
Public secrets
morderstwo, dziecko, miłość

Jako dziecko była świadkiem morderstwa. Pod wpływem szoku wyparła z pamięci szczegóły tragedii, która jednak nadal ciąży na jej życiu. Poczucia bezpieczeństwa, nie zapewnił jej ani sławny ojciec, ani brutalny mąż. Teraz Emma powoli odnajduje spokój u boku wspaniałego mężczyzny. Lecz dramatyczne wydarzenie sprawia, że przypomina sobie tamtą straszną noc. I twarz zabójcy...

skowronek92 | 2019-08-03

Fajna Książka milo się czyta jedyne zastrzeżenie nie których momentsch zbyt się ciągnęła

Anulenia | 2019-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2019

Długa, początkowo mega się dłużyła ale uparłam się, że ja skończę no i skończyłam

atramentovva | 2019-01-28
Przeczytana: 21 stycznia 2019

Nie jestem pewna, ale chyba wiele lat temu już coś Nory Roberts przeczytałam. Powrót po latach okazał się strzałem w dziesiątkę. Nie wiedziałam za bardzo, która książka miałaby być kolejną, do jakiej się dobiorę i zdecydowałam się na "Życie na sprzedaż". Musiała mi gdzieś mignąć autorka na grupach społecznościowych.
Powieść zdecydowanie należy do dobrze zaplanowanych, starannie zbudowanych i opisanych. Postacie zarysowane zostały niezwykle wyraźnie, a jednocześnie bez zbędnego wyidealizowania czy skupienia głównie na jednej bohaterce czy bohaterze. Książka dojrzała, krążąca wokół codziennych problemów, ale i niesłychanej tragedii, która dosięga jedną z rodzin. Czas fabuły mija nieubłaganie, postaci dorastają, starzeją się, zmieniają, przeżywają wzloty i upadki, walczą z własnymi słabościami, ale i odkrywają swoje drugie oblicze...
Jestem pewna, że w niedługim czasie mój wybór znów padnie na Norę Roberts.

lila_2603 | 2018-11-02
Przeczytana: 22 października 2018

Nora Robert ma pozycje bardzo harleqinowe, ale są też perełki, i to jest właśnie taka perełka, nie będę analizowała fabuły - Pani Roberts ma pewien charakterystyczny schemat, ale książka naprawdę wciąga, wątek kryminalny ciekawy, rozbudowane postacie, świat show biznesu, atmosfera jak z książek Jackie Collins, dawka kiczu i ckliwości w rozsądnych ramach.

Uwielbiam historię OPISANA W TEJ KSIĄŻCE . Główną bohaterkę poznajemy gdy ma kilka lat i jej ojciec slawny rockman zabiera ja od jej matki do swojego domu . Pelna intryg przeszlosc i tragedia , ktora odmienila losy wielu ludzi , poczucie winy i zal , ktore trwaja latami i milosc , ktora zaczęła sie bardzo wczas i dojrzewala bardzo dlugo...

Iza | 2018-04-11

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czytadło, ale z pozytywnym zakończeniem

Jolka | 2018-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2018

Zdecydowanie najlepsza z książek Nory Roberts, jakie czytałam dotychczas, przy czym nie biorę pod uwagę serii czysto kryminalnej z porucznik Eve Dallas pisanej przez autorkę pod pseudonimem J.D.Robb. Kiedy skończyłam powiedziałam po prostu: Super! Nikt nie umie tak pieścić słowem i grać na emocjach jak Nora. W jej książkach jest wszystko: miłość, namiętność, pęd ku karierze, zbrodnia, rywalizacja, żądza zemsty. Skąd, u licha, Pani Roberts czerpie tyle pomysłów? Tylko pogratulować inwencji. A przeczytać koniecznie.

b_squeak | 2017-11-12

Książka daje wiele do myślenia, w trakcie jej czytania udało mi się nawet dowiedzieć czegoś o samej sobie ;) Polecam

Eli1605 | 2017-10-31
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 31 października 2017

Nie jestem fanką Nory Roberts ale od czasu do czasu czytam jej książki. Dla mnie to pozycja obyczajowa z wątkami romansowymi i elementami kryminalnymi o bardzo przewidywalnej fabule. Ale w sumie czytało mi całkiem dobrze. Nie odpowiada mi jedynie świat muzyki z całym jego inwentarzem tj. bogactwem, pędem do sławy, chciwością, popularnością itd. Czasami pęd za pieniędzmi czy popularnością niektórym przesłania oczy i zakłada na nie klapki.