Życie na sprzedaż

Wydawnictwo: Amber
Public secrets
morderstwo, dziecko, miłość

Inne wydania

Jako dziecko była świadkiem morderstwa. Pod wpływem szoku wyparła z pamięci szczegóły tragedii, która jednak nadal ciąży na jej życiu. Poczucia bezpieczeństwa, nie zapewnił jej ani sławny ojciec, ani brutalny mąż. Teraz Emma powoli odnajduje spokój u boku wspaniałego mężczyzny. Lecz dramatyczne wydarzenie sprawia, że przypomina sobie tamtą straszną noc. I twarz zabójcy...

basik | 2016-06-02

"Życie na sprzedaż" trochę mniej mi się podobało, może dlatego że to raczej historia 20 lat życia bohaterki ściśle powiązana z życiem jej ojca i zespołu rockowego.
Połowa książki, to właściwie życie całego zespołu, narkotyki, imprezy, ciągłe wyjazdy, kłopoty osobiste poszczególnych członków zespołu itp.
Potem następuje przełom, gdy jest świadkiem morderstwa (mając 6 lat), a potem znowu jej życie w szkole dla dziewcząt.
Dopiero druga połowa jest ciekawsza, gdy bohaterka jest już starsza, zaczyna samodzielne życie i spotyka znajomego z przed lat chłopaka, który obecnie jest policjantem i razem z ojcem dalej zajmują się nie rozwiązaną sprawą morderstwa jej brata.
Książka raczej smutna, każdy z bohaterów przeżywa jakąś tragedię, jest to raczej powieść obyczajowa z wątkiem sensacyjnym niż romans.

wiejskifilozof | 2014-08-06

Lata 60 i 70 kojarzą się zapewne Amerykanom z wolną miłością,wojną w Wietnamie.Elvisem i krążownikami szos.Nora Roberts napisała książkę,obejmujące lata 60,70 i 80.
Bohaterką jest Emmma,która nie miała lekkiego życia.
Poznajemy jej życie,trudny związek i chęć wyjścia z tej sytuacji.
Książka bardzo mi się podobała,bo nie jest to tanie romansidło.
Tylko historia pewnej kobiety,która bardzo mnie poruszyła.

mania_kch | 2014-10-24
Na półkach: 2014, Przeczytane

Myślałam, że to będzie zwykły romans a okazał się bardzo, bardzo dobrym romansem a w pakiecie jeszcze dostałam bardzo dobry wątek kryminalny, kulisy show-biznesu, trochę dramatu w postaci błędnie podejmowanych decyzji, uporu i źle pojmowanej dumy.Bardzo ciekawie wszystko przedstawione, bo na przestrzeni wielu lat i z perspektywy kilku osób. Świetnie wykreowane postaci główne oraz te drugoplanowe, takie prawdziwe gdzie zalety równoważą się z wadami.
Romans-kryminał-dramat wszystko doskonale wyważone, nie było przesytu słodkości nad wszechogarniającą tragedią - i odwrotnie tragedia nie przyćmiła wątku miłosnego.
Polecam, bo to bardzo dobra powieść.

Marlena | 2012-03-05
Na półkach: Przeczytane, Nora Roberts
Przeczytana: 05 marca 2012

Jedno z czterech najbardziej udanych dzieł pani Roberts. Bardzo dobry kryminał plus romans, a do tego milion wątków pobocznych, w tym kulisy życia w świetle reflektorów. Śledzimy losy głównej bohaterki od samego początku - kiedy była małą dziewczynką i razem z nią przeżywamy kolejne lata, by w końcu dotrzeć do, a jakże - happyendu...

emerytka19 | 2015-04-22

Bardzo poruszająca książka, taki trochę wyciskacz łez.
Nie jest to typowy romans, bowiem w książce poruszanych jest wiele trudnych tematów: alkoholizm, narkotyki, przemoc, morderstwo... Ale nie zabraknie też przyjaźni i miłości. Polecam

Basia_Pelc | 2013-10-11
Przeczytana: 25 września 2013

Całość w Czytelni:

Akcja, akcja, akcja, ciągle coś się dzieje, szast, prast. Odwykłam od takiej literatury. No właśnie, jakiej? - literatury troszkę bez przesłania. Zawsze wybierałam tak (nie zawsze mi się to oczywiście udawało:) ), aby książka była... niespieszna, przemyślana, z dłuższą chwilą na refleksję. Ale to nie jest tego typu lektura, tutaj poruszonych jest kilka tematów akcja, nieszczęście i tragedia rodziny, kryminał, podniesienie się i dalsze życie, przeciwstawienie się własnym demonom, lękowi. Tutaj wszystko jest zrzucone na nasze barki, na raz i co chwila coś dokładane. Ta literatura ma nas wzruszać i zabawiać, zachęcać.

maggnolia | 2014-10-11
Przeczytana: 11 października 2014

Jest to moje pierwsze spotkanie z pisarką. Jestem oczarowana,zaciekawiona i ogromnie zaintrygowana aby czytać kolejne historie Pani Nory. Emma bo tak ma na imię dziewczynka która jest główną bohaterką zaczęła swoje kruche życie z matką o której nie będę tu pisała ponieważ to nie miejsce na epitety. Gdy kończy trzy latka jej życie zamienia się jak w bajce i staje się usłane płatkami stokrotek,frezji i słonecznika lecz jak szybko płatki zaczynają gnić od wewnątrz, życie nie jest dla niej przesycone samymi płatkami, spotyka wszystko na swojej drodze, miłość,śmierć,ślub, zdradę i ogromną przyjaźń o którą warto zawsze walczyć wystarczy tylko otworzyć szerzej oczy...

boska_bestia | 2011-07-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 14 lipca 2011

Życie gwiazd jest bardzo drogie. Mają wszystko, czego zapragną, jednak płacą za to wysoką cenę. Brak prywatności. Na każdym kroku śledzą ich paparazzi, którzy starają się wyciągnąć najbardziej prywatne fakty z ich życia. Każdy ich krok jest obserwowany przez miliony ludzi na całym świecie. Nie mam pojęcia jak czują się sławne osoby. Mogę sobie tylko wyobrażać, że oprócz szczęścia z powodu swoich sukcesów muszą czuć się osaczeni przez media. Życie ze świadomością, że przez cały czas świat patrzy ci na ręce nie może być lekkie.

Emma od początku nie miała łatwego życia. Do świata sławy wkroczyła w wieku trzech lat. Od tamtej pory była nie tylko szczęśliwa, ale musiała liczyć się też z tym, że już zawsze będzie obiektem zainteresowań mediów. Do tego zbrodnia, której była świadkiem jako sześciolatka wciąż powraca jako senny koszmar i wyrzuty sumienia, że nie dotrzymała obietnicy. Dorosła, prześliczna Emma musi się z tym zmierzyć. Tylko tak jest w stanie się od tego uwolnić.

Jej życie,...

Monicha | 2015-10-25
Przeczytana: 11 października 2015

Coś wspaniałego !!! Tyle wątków - każdy znajdzie idealny dla siebie :)
I co ważne akcja toczy się w XX wieku, gdzie ludzie gustowali w listach, a latanie samolotem tylko dla niektórych było czymś normalnym...
Emma -- bardzo ciekawa bohaterka z problemami, czasem błahymi, czasem nie...

""Zdaniem Emmy zakonnice miały wyłącznie nieczyste myśli, inaczej nie posądzałyby o nie wszystkich innych""

Zuela | 2014-10-23

W końcu książka Roberts pełna napięcia,z zycia zespołu rockowego,którego lider traci małego syna,a córka z nieformalnego związku całe zycie usiłuje sobie przypomnieć kto zabił braciszka.Książka trzymająca w napięciu