Życie na sprzedaż

2007-01-01
1994-01-01
Grażyna Jagielska
morderstwo dziecko miłość

Emma wydaje się osoba godną zazdrości; jest piękna ,bogata utalentowana,ma wspaniałego ojca ,sławnego członka kapeli. Nora Roberts w książce stworzyła niezapomnianą wielobarwną pełna namiętności postać wplątana w dramatyczne konflikty a wszystko to wpisane zostało w rzeczywistość Stanów Zjednoczonych . Losy Emmy od samego początku nie należą do beztroskich ,odebrana przez ojca matce która stosowała przemoc fizyczną i psychiczną nad nią(trzy letnie dziecko)',zdawało się powrócić do normalności ,gdy ponurym cieniem wkrada się kolejny cios, tragedia-śmierć braciszka(Emma na wskutek szoku zapomina całe zajście jakiego była świadkiem) Opis życia w cieniu ojca gwiazdy ,pod ciągłą ochrona wraz ze wszystkimi towarzyszącymi "walorami" nie załamuje dziewczynę ,wręcz przeciwnie Emma wyrasta na wspaniałą utalentowana kobietę której pasją jest fotografia. Emmie jednak czegoś brakuje ,prawa do decydowania nad swoim życiem. Po sprzeczce z ojcem chcąc udowodnić sobie że jest w stanie kontrolować swoje życie ,w tajemnicy przed wszystkimi sprowadza na siebie kolejne nieszczęście,małżeństwo które zawarła okazało się dla niej ...(tego wam już nie zdradzę ,by was zachęcić do lektury😉)
Autorka bez żadnych ubarwień wprowadza nas do świata scenicznego wraz ze wszystkimi jego wadami i zaletami byśmy doświadczyli ceny jaką się płaci za sławę. (Los członków kapeli)
Poznamy( poprzez losy bohaterki) przemocy psychicznej i fizycznej. Syndrom maltretowanej kobiety...
Barwne doświadczenia uczuciowe postaci ,żałobę i radzenie sobie z przeciwnościami losu
Jedno jest pewne to co przytrafi nam się w życiu nie powinno być zapomniane,ale z pewnością powinno nauczyć się z tym żyć.
Nie warto nikomu niczego zazdrościć nie znając ceny jaką się za to płaci...
Książka zasługuje na polecenie,naprawdę warto po nią sięgnąć!

Kiedy w czasach szkolnych przeżyłam bunt wobec kanonu lektur, to właśnie dzięki tej książce na nowo zakochałam się w czytaniu <3

Czytało się naprawdę dobrze. Był dramat, miłość, zagadka kryminalna jak to u Pani Roberts. Ciekawa historia, której akcja w większości dzieje się w środowisku muzyków.

Miłość, szczęście, bogactwo, bieda, przemoc, tragedia, pasja.
Alkohol, narkotyki, morderstwo. Książka, którą lekko się czyta. Romans i strata dziecka. Mega wzruszająca, już dawno nie płakałam przy czytaniu książki.
Gorąco polecam.

Miłość, szczęście, bogactwo, bieda, przemoc, tragedia, pasja.
Gorąco polecam.

Książka Nory Roberts wspaniała,urzekająca bardzo,kryminał świetnie napisany.
Ulubiona moja autorka.
Zainteresowała mnie książka,porywa od pierwszej strony do końca.
Przyjemność miałam z czytania,miły wieczór spędziłam z książką.

Książka Nory Roberts wspaniała,urzekająca bardzo,kryminał świetnie napisany.
Ulubiona moja autorka.
Zainteresowała mnie książka,porywa od pierwszej strony do końca.
Przyjemność miałam z czytania,miły wieczór spędziłam z książką.

zabójstwo ,celebryci,skandale ,romanse tak wyglada 30-to letnia historia opisywanej historii.czyta się jednym tchem.

Emma dorasta wychowywana przez samotną matkę, alkoholiczkę i narkomankę. Gdy dziewczynka ma kilka lat jej życie się zmienia – zostaje odnaleziona przez ojca, sławnego muzyka, który zabiera ją do siebie, obdarza miłością i wprowadza w świat ludzi zamożnych i kochających sztukę. Wszystko się zmienia, gdy dochodzi do tragedii w nowej rodzinie Emmy. Dziewczyna oddala się zarówno od ojca, jak i macochy, oraz zaczynają prześladować ją wspomnienia morderstwa, którego była świadkiem.

Po ,,Życie na sprzedaż” sięgnęłam w przerwie między cięższymi rzeczami na uczelnię. Odpoczynku od negatywnych emocji jednak nie zaznałam, ale nie uważam to za wadę. Czytałam już wcześniej książki Nory Roberts i ta jest zdecydowanie najsmutniejsza i najmocniejsza. Nie jest to wybitne dzieło, ale autorka dobrze oddała emocje osoby, która wychowała się w strachu i poniżeniu, potem zaznała odrobiny spokoju, a potem znów straciła poczucie bezpieczeństwa. I chociaż Emma teoretycznie jest nowoczesną, świadomą siebie kobietą, to nękają ją kompleksy, związane z okrucieństwem matki i stratą, której zaznała. W powieści nie brakuje trudnych, drastycznych scen, a także scen związanych z narkotykami, alkoholem, przygodnym seksem, co oddaje atmosferę lat osiemdziesiątych. Relacje międzyludzkie są tu trudne i bolesne, a mi szczególnie zapadł w pamięć związku Briana i Beverly, ojca i macochy Emmy, i przyznam, że to im naprawdę kibicowałam. Relacja romantyczna Emmy była moim zdaniem trochę zepchnięta na drugi plan i stereotypowa, od początku było wiadome, że główni bohaterowie skończą razem, więc autorka nie skupiła się na rozwoju ich uczuć.

Jeśli lubicie klimat artystów, bogaczy, lat osiemdziesiątych, polecam Wam ,,Życie na sprzedaż”. Nie jest to nic wybitnego, ale też nie tak prosta literatura jak typowe romanse Nory Roberts.

,, Nigdy nie jest za późno, by poszukać miłości, nigdy nie za wcześnie, by ją znaleźć.”

Bardzo dobra książka, pokazująca studium bohaterów przez okres około 30- lat. Pierwszy raz czytałam taką Norę.

Fajna Książka milo się czyta jedyne zastrzeżenie nie których momentsch zbyt się ciągnęła

Długa, początkowo mega się dłużyła ale uparłam się, że ja skończę no i skończyłam

• Nora Roberts
  • Romans