Sabiko 
instagram.com/sabiko_reads
status: Czytelnik, ostatnio widziany 4 tygodnie temu
Teraz czytam
  • Chemik
    Chemik
    Autor:
    Powiedzmy, że nazywa się Alex. Tożsamość i imiona zmienia jak rękawiczki – pracuje dla amerykańskiej agencji rządowej, która jest tak tajna, że nawet nie ma nazwy. Alex zajmowała się przygotowywaniem...
    czytelników: 2133 | opinie: 153 | ocena: 6,31 (691 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-22 15:21:35
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

20 września swoją premierę miała powieść "Krocząc wśród cierni" Mariusza Leszczyńskiego. Jest to historia Williama, który jako dwudziestotrzylatek w tragicznych okolicznościach traci najbliższą rodzinę. Z bawidamka z dnia na dzień musi stać się odpowiedzialnym człowiekiem. Jednak tragedia , która zburzyła jego dotychczasowy świat prowadzi do załamania bohatera. Brakuje mu siły by walczyć. ... 20 września swoją premierę miała powieść "Krocząc wśród cierni" Mariusza Leszczyńskiego. Jest to historia Williama, który jako dwudziestotrzylatek w tragicznych okolicznościach traci najbliższą rodzinę. Z bawidamka z dnia na dzień musi stać się odpowiedzialnym człowiekiem. Jednak tragedia , która zburzyła jego dotychczasowy świat prowadzi do załamania bohatera. Brakuje mu siły by walczyć. Pewnego dnia pojawia się osoba, która wyciągając do Williama pomocną dłoń, sprawia, że ten postanawia zawalczyć już nie tylko o siebie. Gdy już myślimy, że jest pięknie i kolorowo, mroczne strony przeszłości powracają, a William musi się zmierzyć z prawdą o śmierci rodziny. Staje na drodze tak niebezpiecznej, że może kosztować go ona życie…
Książkę przeczytałam, dosłownie wciągając ją nosem :) Powieść jest pisana lekkim językiem, przyjemnie się ją czyta . Składa się z krótkich rozdziałów, często zakończonych suspensem. Odnosiłam wrażenie, że napisana jest w formie zwierzeń głównego bohatera. Narracja prowadzona jest w pierwszej osobie i to o niej wiemy najwięcej. O pozostałych postaciach wiemy niewiele, tylko tyle ile zdradzi nam główny bohater. To co zwróciło moją uwagę i mi przeszkadzało to fakt, że autor wtrącał informację o jakimś wydarzeniu, a później nie dowiadywaliśmy się co właściwie się stało. Choć były to tematy poboczne, bardzo mnie one interesowały.
Na początku raził mnie język Williama. Akcja dzieje się współcześnie, a wypowiedzi momentami brzmiały jak za czasów arystokracji. Być może ma to związek ze statusem społecznym głównego bohatera. W trakcie książki na szczęście forma ta się zmieniła i wszystko brzmiało zdecydowanie naturalniej.
Błędem autora jest to, że…książka jest za krótka! Od tej powieści chciało by się więcej i więcej. Szczególnie, że wątek kryminalny dał podwaliny pod naprawdę świetną historię. Gdy dochodzimy do kulminacyjnych scen, chciałoby się, aby zaczęło się dziać! I to dużo dziać!
Podsumowując "Krocząc wśród cierni"i to lekka i przyjemna lektura, opowiadająca o tym jak jedna decyzja może zmienić życie całej rodziny. O zmaganiu z przeciwnościami losu, utracie wiary, odnalezieniu miłości, dążeniu do prawdy.

pokaż więcej

 
2018-09-07 13:58:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

"Tatuażysta z Auschwitz" to historia Lalego, opisana przez Heather Morris na podstawie rozmów jakie przeprowadziła z głównym bohaterem. Książka ma formę powieści, w której jest zawarty obraz holokaustu, walki o przetrwanie i miłości dwojga ludzi. Lale trafia do obozu, gdzie aby przetrwać, podejmuje się pracy tatuażysty. Daje mu to wiele przywilejów, jak np. dodatkowa porcja zupy, czy własny... "Tatuażysta z Auschwitz" to historia Lalego, opisana przez Heather Morris na podstawie rozmów jakie przeprowadziła z głównym bohaterem. Książka ma formę powieści, w której jest zawarty obraz holokaustu, walki o przetrwanie i miłości dwojga ludzi. Lale trafia do obozu, gdzie aby przetrwać, podejmuje się pracy tatuażysty. Daje mu to wiele przywilejów, jak np. dodatkowa porcja zupy, czy własny pokój. Nie zostawia sobie wszystkiego, każdego dnia kombinuje jak pomóc innym przetrwać piekło, w którym się znaleźli. Pewnego dnia tatuuje kobietę imieniem Gita, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Ich miłość i chęć przetrwania pomaga im zmierzyć się z potwornościami każdego dnia.
I to w sumie wszystko, co można napisać o treści książki. A o samej książce? No cóż. Na początku myślałam, że może jestem bezduszna, może za mało w życiu doznałam krzywd, jednak ta książka nie wzbudza litości, nie wzbudza szoku czy obrzydzenia. Nie wyciska łez. Chyba błędem było napisanie jej w formie powieści, bo historia Lalego jest bardzo płytko opisana i akcja jest jednotorowa. Odnoszę wrażenie, że część wydarzeń została ukryta, a część jest aż nieprawdopodobna. Czy Lale mógł mieć aż tyle szczęścia? Czy to czasem nie próba oczyszczenia się z wyrzutów sumienia? Miałam poczucie, że wszystkie rzeczy, które robił dla innych były po to, by ludzie nie widzieli w nim zdrajcy, sojusznika ich wroga.
Z pewnością przeżyli piekło, widzieli niewyobrażalne. Jednak ta książka mi tego nie przekazała w sposób, którego oczekiwałam. Wszystko to nie zmienia faktu, że książkę warto przeczytać, bo można zobaczyć obraz holokaustu, jednak pamiętajmy, że jest to powieść i głównie chodzi w niej o historię jaka spotkała bohaterów.

pokaż więcej

 
2018-09-06 11:15:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:
Cykl: David Raker (tom 5)

"Bardzo złe miejsce" to piąty tom cyklu o Davidzie Rakerze, prywatnym detektywie, który specjalizuje się w poszukiwaniach osób zaginionych.
Pewnego dnia Leonard Franks, emerytowany policjant ze Scotland Yardu, wychodzi z domu po drewno i już nie wraca. Przez dziewięć miesięcy jego córka, Melanie Craw, próbuje rozwiązać zagadkę jego zniknięcia. W jaki sposób, w kilka minut, zniknął człowiek,...
"Bardzo złe miejsce" to piąty tom cyklu o Davidzie Rakerze, prywatnym detektywie, który specjalizuje się w poszukiwaniach osób zaginionych.
Pewnego dnia Leonard Franks, emerytowany policjant ze Scotland Yardu, wychodzi z domu po drewno i już nie wraca. Przez dziewięć miesięcy jego córka, Melanie Craw, próbuje rozwiązać zagadkę jego zniknięcia. W jaki sposób, w kilka minut, zniknął człowiek, którego dom był otoczony otwartą przestrzenią i wszystko było widoczne jak okiem sięgnąć?
Gdy Melanie nie udaje się niczego wskórać, zwraca się do ostatniej osoby, z którą chce mieć kontakt. Do Davida Rakera, byłego dziennikarza, a obecnie detektywa, który nie raz nadepnął na odcisk policji, w tym samej Craw.
Raker podejmuje się odnalezienia Leonarda, tym samym wkraczając na groźną ścieżkę pełną niebezpieczeństw, trudności, ryzykownych zdarzeń i …trupów.
Każdy rozdział zaskakuje nas nowymi zdarzeniami i chodź mamy tu wiele opisów i czasem akcja jest przydługawa to wciąż z chęcią czyta się tę lekturę. Mnogość suspensów powoduje, że nie chce się jej przerywać, a musicie wiedzieć, że wydarzenia tak mieszają w naszych głowach, iż już wydaje się, że wiemy co i jak, gdy nagle autor zaskakuje nas nowymi faktami. I choć dzieje się dużo, to powieść jest przejrzysta i zrozumiała. Jest zbudowana w bardzo przemyślany i staranny sposób, co daję przyjemność z czytania.
Książka pisana jest dwutorowo. Mamy wydarzenia pisane pierwszoosobowo, przez samego detektywa, oraz wydarzenia sprzed lat pisane w trzeciej osobie, a opowiadające o wydarzeniach dotyczących pewnej kobiety. Z czasem oba wątki zaczynają do siebie pasować i pokazują kolejny obraz prawdy.
Końcówka książki to już same bomby! Już myślimy, że wszystko wiemy, a tu nagle bum! Ponownie już jesteśmy pewni i znowu szok! Do tego otwarte zakończenie, które już zapowiada kolejny świetny thriller! Tego nie można przegapić :)

pokaż więcej

 
2018-08-12 12:54:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: Carve the Mark (tom 2)
 
2018-08-12 12:54:04
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: Dwór cierni i róż (tom 3)
 
2018-08-12 12:53:55
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: Dwór cierni i róż (tom 2)
 
2018-08-12 12:28:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Jak zachowalibyście się w sytuacji, w której osoba, którą znacie, kochacie i obdarzacie zaufaniem okazała się zupełnie innym człowiekiem niż dotychczas sądziliście?
"Muszę to wiedzieć" to thriller psychologiczny z wątkami obyczajowymi, gdzie główna bohaterka Vivian, analityczka CIA, odkrywa siatkę rosyjskich szpiegów, działających na terenie Stanów Zjednoczonych. Dostanie się do komputera...
Jak zachowalibyście się w sytuacji, w której osoba, którą znacie, kochacie i obdarzacie zaufaniem okazała się zupełnie innym człowiekiem niż dotychczas sądziliście?
"Muszę to wiedzieć" to thriller psychologiczny z wątkami obyczajowymi, gdzie główna bohaterka Vivian, analityczka CIA, odkrywa siatkę rosyjskich szpiegów, działających na terenie Stanów Zjednoczonych. Dostanie się do komputera Jurija Jakowa, wiąże się z odkryciem tajemnic, których wolałaby nigdy nie poznać. Od tego momentu jej życie przewraca się do góry nogami. Vivian staje przed dylematem chronienia swojej rodziny, a lojalnością wobec kraju.
Akcja książki toczy się szybkim tempem. Każdy rozdział wnosi nowe informacje, wzbudzając w czytelniku chęć poznania dalszej historii Viv i jej rodziny. Umiejętnie wpleciony wątek miłosny dodaje książce charakteru.
Od tej pozycji nie da się oderwać. Cały czas chcemy więcej i więcej. Mogłoby się wydawać, że już wiemy kto za tym wszystkim stoi, a jednak wciąż się mylimy. Do samego końca, do ostatnich słów, wciąż jesteśmy zaskakiwani.

pokaż więcej

 
2018-08-12 12:26:37
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

"Gdzie sięga Twoja wyobraźnia, tam sięgasz i Ty" -Chiaki MukaiAh! Co to jest za książka!

"Kosmiczne dziewczyny. Zbiór 50 historii niezwykłych kobiet, które przyczyniły się do podboju kosmosu" zawiera tak niesamowite historie, że znowu chciałabym być małą dziewczynką, by mieć możliwość podjęcia w życiu zdecydowanie innych decyzji.

Jako mała dziewczyna, a później nastolatka, zawsze...
"Gdzie sięga Twoja wyobraźnia, tam sięgasz i Ty" -Chiaki MukaiAh! Co to jest za książka!

"Kosmiczne dziewczyny. Zbiór 50 historii niezwykłych kobiet, które przyczyniły się do podboju kosmosu" zawiera tak niesamowite historie, że znowu chciałabym być małą dziewczynką, by mieć możliwość podjęcia w życiu zdecydowanie innych decyzji.

Jako mała dziewczyna, a później nastolatka, zawsze kochałam wpatrywać się w gwiazdy. Kosmos fascynował mnie swoim ogromem, tajemnicą i pięknem. Wydawał się takim cichym, idealnym miejscem. Miałam wiele książek z mapami nieba, rysowałam konstelacje, spędzałam noce na szukaniu ich na firmamencie nieboskłonu, więc gdy @biznes zaproponowało mi zrecenzowanie "Kosmicznych dziewczyn" nie zastanawiałam się ani chwili.

Martwiłam się, że forma książki nie przypadnie mi do gustu, w końcu są to odrębne historie, jednak wszystkie razem tworzą niesamowity obraz kobiet, które podążyły za swoimi marzeniami, a do tego poznałam rozwój nauki w dziejach podboju kosmosu. Czytałam o marzeniach, które sama miałam, a które te kobiety spełniły, mimo wszelkich przeciwności losu.

Przede wszystkim te historie pokazują, że zawsze warto próbować. Że każda z nas powinna w siebie wierzyć, niezależnie od tego czy chce być astronautką, inżynierem, malarzem, a może fryzjerem. Każde marzenie warte jest spełnienia.

Obecnie jestem na takim etapie życia, że wszystko tworzę od nowa. Podjęłam w ostatnim czasie kilka trudnych i ryzykownych decyzji. Przede mną ponad pół roku walki o upragnione życie, ale zrobiłam to z pełną świadomością podejmowanego ryzyka. Ta książka upewniła mnie w tym, że warto ryzykować, warto próbować. Dodała mi wiary w siebie. Wiem, że w chwilach zwątpienia z pewnością będę po nią sięgać.

Uwierzcie mi, wciąż jestem zachwycona! Jest tak dobrze napisana, że gdyby tak były pisane podręczniki szkolne to wszyscy bylibyśmy geniuszami. Nie wspomnę już o cudownym wydaniu tek pozycji. O ilustracjach! Czytałam fascynujące i prawdziwe książki, a jednocześnie czułam się jak dziecko, które czyta książkę z obrazkami i może wyruszyć w niesamowitą podróż.

A na koniec, kilka moich ulubionych cytatów: "Jeśli chcesz wiedzieć, pytaj. Nie ma głupich pytań. Głupio jest nie pytać"-K.Johnson, "Kto się boi upadku z wysoka, nigdy wysoko nie zajdzie" M.Hamilton, "Słowo daję, oddałabym życie za lot w kosmos"-J.Cobb, "Jeśli lubisz coś robić, nigdy się nie poddawaj. Nikomu nie pozwalaj się zniechęcić"-B.B.Meisinger

pokaż więcej

 
2018-08-11 19:56:03
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Pewnego grudniowego popołudnia do apartamentu w Paryżu, należącego kiedyś do słynnego malarza Deana Lorenza, trafia dwoje obcych sobie ludzi. Oboje są samotnikami, szukają ciszy i chwili wytchnienia. Sytuacja zdecydowanie im nie pasuje. Madeline i Gespard, bo o nich tu mowa, gotowi są walczyć o apartament, który skradł ich serca. Niespodziewanie łączy ich wspólny cel.
Poznając historię...
Pewnego grudniowego popołudnia do apartamentu w Paryżu, należącego kiedyś do słynnego malarza Deana Lorenza, trafia dwoje obcych sobie ludzi. Oboje są samotnikami, szukają ciszy i chwili wytchnienia. Sytuacja zdecydowanie im nie pasuje. Madeline i Gespard, bo o nich tu mowa, gotowi są walczyć o apartament, który skradł ich serca. Niespodziewanie łączy ich wspólny cel.
Poznając historię wcześniejszego właściciela apartamentu, postanawiają odnaleźć, rzekomo istniejące, trzy, ostatnie działa malarza. Przy okazji zderzają się z wydarzeniami, które spotkały Lorenza w ostatnich latach jego życia; o jego załamaniu, rozpaczy, poszukiwaniach prawdy, okolicznościach śmierci. Madeline i Gespard zderzają się z własną przeszłością, mrocznymi zakamarkami swoich umysłów, które atakują ich w najmniej odpowiednikach momentach. Czy uda im się odnaleźć zaginione dzieła i z czym przyjdzie im się zmierzyć dowiecie się sięgając po tę pozycję :)
Przyznam szczerze, że początek był bardzo słaby. Nie potrafiłam się wkręcić, ale znając Musso, wiedziałam, że najważniejsze dopiero nadejdzie. Niestety czytanie szło mi bardzo opornie. Na szczęście przy moim ostatnim podejściu do lektury przepadłam :) końcówka to było coś! Akcja się rozkręciła, wydarzenia nabrały niespodziewanego tempa i wszystko obróciło się o 180 stopni. Końcówka zdecydowanie zachęca, aby dotrwać do końca :) I choć "Dziewczyna z Brooklynu" była dla mnie zdecydowanie lepszą pozycją Musso, to "Apartament w Paryżu" również polecam przeczytać :)

pokaż więcej

 
2018-07-25 23:38:39
Ma nowego znajomego: Zolzaniezla
 
2018-07-25 21:47:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:
 
Moja biblioteczka
157 90 295
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (4)

zgłoś błąd zgłoś błąd