Size 12 Is Not Fat

Okładka książki Size 12 Is Not Fat Meg Cabot
Okładka książki Size 12 Is Not Fat
Meg Cabot Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Tajemnice Heather Wells (tom 1) literatura piękna
Tajemnice Heather Wells (tom 1)
HarperCollins
2005-12-27
2005-12-27

Jako nastolatka zaczytywałam się serią książek "Pamiętniki księżniczki" tej autorki, więc jak znalazłam książkę dla dorosłych jej autorstwa postanowiłam z ciekawości ją przeczytać. Niestety się zawiodłam... Styl i język został jak w tych powieściach dla nastolatek, główna bohaterka irytująca i jakoś ciężko mi się było z nią utożsamić. Sama fabuła może nawet ciekawie prowadzona.
Moim zdaniem są ciekawsze, napisane lepszym stylem książki, które można poczytać.

Zabawna powieść, która jest połączeniem kryminału z romansem. Książka lekka, łatwa i przyjemna. Bohaterka nie jest idealna ani pod względem wyglądu, ani pod względem zachowania w różnych sytuacjach i dlatego bardzo mi się podobała.

Tak naprawdę wszystkie książki Meg Cabot są napisane jednym schematem. Mam wrażenie, że każda główna bohaterka książki jest taka sama, każdy jej mężczyzna marzeń taki sam i zazwyczaj najlepsza przyjaciółka - jeśli taka jest - również jest identyczna. Zmienia się tylko ich wygląd, przeszłość, problem, z którym mają się zmierzyć. Jeśli znasz schemat Meg Cabot, wiesz jak ta książka się potoczy prawie od pierwszych stron.
Główna postać zawsze jest trochę zakompleksiona, nie wierząca w swoją wartość. Jej ukochany jest zawsze lekko poza jej zasięgiem, ale zwykle po jakimś czasie to on właśnie jej uświadamia jej wielką wartość (zwykle jest to bezinteresowna chęć pomocy innym, nawet kosztem samej siebie - cecha, której ona u siebie w ogóle nigdy nie dostrzega). Przyjaciółka natomiast to zawsze odrobinę... zwariowana osoba, jednak bardzo lojalna. I tym sposobem, myślę, opisałam większość postaci stworzonych przez Meg Cabot.
Mimo to bardzo lubię jej książki. Zawsze już od pierwszych stron można polubić główną bohaterkę i łatwo się z nią utożsamić - zapewne dzięki uwypuklaniu przez autorkę jej wad i niepewności siebie, czyli coś, co każda z nas ma i przechodzi. Do tego dochodzi fakt, że każda wykreowana w niej postać męska - nieważne jak wygląda - jest niesamowicie pociągająca, a pomimo tego, że czytelnik od początku wie, że ich znajomość przerodzi się w związek, i tak śledzi ich losy z biciem serca.
Każdy problem kończy się podobnie - bohaterka mimo wielu przeszkód i wątpliwości ostatecznie sama sobie z nim wspaniale radzi, a królewicz nigdy nie przybywa na ratunek - najczęściej znajduje księżniczkę poturbowaną, ale zwyciężoną w walce ze smokiem.
Nie wierz w przypadkowe sceny i słowa w książkach tej autorki - ostatecznie zawsze one mają znaczenie na ostatnich stronach książki. Dzięki temu możesz sama spróbować odkryć rozwiązanie jej problemu. Ale może to nie być czasami zbyt łatwe - Meg potrafi zakręcić czytelnikiem tak, aby naprowadzić go na zupełnie inny tor myślenia.

Mimo tej całej przewidywalności, co jakiś czas wracam do książek Meg Cabot. Zawsze wiem, że się przy nich odprężę i naśmieję, ponieważ jej dialogi są bardzo zabawne. Jej powieści czyta się z lekkością, łatwo wchodzi się w świat przez nią wykreowany, a fakt, że główna bohaterka z taką szczerością wszystko opisuje sprawia, że ma się wrażenie, jakby mówiła do przyjaciółki.

Oczywiście polecam tę powieść, a także wszystkie inne Meg Cabot, ale tylko wtedy, gdy chcesz się po prostu zwyczajnie zabawić przy książce.

Przyjemna, relaksująca książka. Momentami trzyma w napięciu, ale raczej przeważają zabawne perypetie sympatycznej bohaterki. Czyta się bardzo szybko.

Meg Cabot ma niezwykle przyjemny styl pisania, dlatego praktycznie każda jej książka jest warta przeczytania. Seria dotycząca zbrodni w rozmiarze xxl jest zdecydowanie godna polecenia dla osób chcących odpocząć i poprawić sobie humor.

Gwiazda pop Heather Wells musi zapomnieć o fanach i trasach koncertowych, nadszedł kres jej kariery. Zaczyna nowe życie jako zastępczyni kierowniczki akademika nowojorskiego uniwersytetu. Ale szara codzienność wcale nie jest tak nudna, jak się obawiała: przystojny Cooper, jej skryta miłość, proponuje jej dach nad głową, a akademik staje się miejscem ponurych wydarzeń, które zapewniają nie mniej emocji niż estrada i blask fleszy.
Lekki kryminał z humorem. Bardzo lubię tę serię. Mamy tutaj wszystko - wątek kryminalny, obyczajowy, nie zabraknie też dużej dawki humoru. Dobra rozrywka gwarantowana. Jeśli jeszcze dodamy do tego lekki, cięty język autorki powstaje całkiem dobra, jeśli nie bardzo dobra powieść. Mi osobiście przypadł do gustu styl Meg Cabot i zawsze czytam ją z przyjemnością. Polecam.

Czekalam i czekalam, az zaiskrzy miedzy Heather i Cooperem, az cos znaczacego w koncu nastapi. Gdy to konca pozostalo 10 stron, zaczela ogarniac mnie panika - tak malo stron, a to ani widu ani sluchu tego przemoznego 'boom'. I 'boom' nie bylo....
Tylez stron meczyalam sie z Heather, aby nie otrzymac nic w zamian? Glowna bohaterka jest naprawde meczaca. Ma 28 lat, a mysli i wyraza sie jak 14-latka. Ma wiele kompleksow i nic z tym nie robi, poza wiecznym narzekaniem, badz usprawiedliwianiem sie. A przygodan z Jordanem, bylym chlopakiem i bratem ukochanego Coopera?!?! Rece opadaja.

Pierwsza i prawdopodobie ostatnia przygoda z pania Cabot.

Meg Cabot jest świetną autorką! :) Gdy byłam młodsza przeczytałam całą jej serię "Pamiętnik księżniczki" a teraz sięgnęłam po coś z myślą dla starszych czytelników i nie zawiodłam się! ;) Książkę czyta się szybko i przyjemnie. ;) Polecam!

Hmm co do tej książki to mam troszkę mieszane uczucia :) Momentami naprawdę mnie wciągnęła, ale czasami to już miałam troszkę dosyć bohaterki :D Ale ogólnie dobrze mi się ją czytało, trzyma się jednego wątku, mimo tego jakoś specjalnie mnie nie oczarowała. To jednak tylko moje skromne zdanie :)

Super ksiazka, super i sybko sie czyta, trzyma w napieciu a przy tym pelna humoru za sprawa glownej bohaterki. Polecam.