Zbrodnie w rozmiarze XL

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Tajemnice Heather Wells (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Size 12 Is Not Fat
akademik

Gwiazda pop Heather Wells musi zapomnieć o fanach i trasach koncertowych, nadszedł kres jej kariery. Zaczyna nowe życie jako zastępczyni kierowniczki akademika nowojorskiego uniwersytetu. Ale szara codzienność wcale nie jest tak nudna, jak się obawiała: przystojny Cooper, jej skryta miłość, proponuje jej dach nad głową, a akademik staje się miejscem ponurych wydarzeń, które zapewniają nie mniej emocji niż estrada i blask fleszy.

źródło opisu: empik.com

Marianna | 2016-05-02
Przeczytana: maj 2015

Lekki kryminał z humorem. Bardzo lubię tę serię. Mamy tutaj wszystko - wątek kryminalny, obyczajowy, nie zabraknie też dużej dawki humoru. Dobra rozrywka gwarantowana. Jeśli jeszcze dodamy do tego lekki, cięty język autorki powstaje całkiem dobra, jeśli nie bardzo dobra powieść. Mi osobiście przypadł do gustu styl Meg Cabot i zawsze czytam ją z przyjemnością. Polecam.

Uwielbiam Meg Cabot! To wiadomo wszem i wobec. I wielbić będę nadal Tę książkę czytam już któryś raz, ale nadal podczas czytania śmieje się i zaskakuje mnie ona

Poznajemy Heather, która jest wygasłą gwiazdą pop. Jako nastolatka miała sławę i pieniądze. A teraz ma nadwagę i pracuje w akademiku ... przepraszam, w domu studenckim (co podkreśla wiele razy sama bohaterka) jako zastępczyni kierowniczki tego akademika. Pewnego dnia na dnie szybu windy w owym domu studenckim znajdują martwą dziewczynę. Heather podejmuje się znalezienia mordercy, mimo że wszyscy wierzą, że śmierć studentki jest nieszczęśliwym wypadkiem.

Jest to lekka i pełna humoru lektura, i właśnie za to uwielbiam Meg Cabot. Potrafi pisać lekko, porywająco i zabawnie, czego chcieć więcej?

Marioolka20 | 2015-06-04

Hmm co do tej książki to mam troszkę mieszane uczucia :) Momentami naprawdę mnie wciągnęła, ale czasami to już miałam troszkę dosyć bohaterki :D Ale ogólnie dobrze mi się ją czytało, trzyma się jednego wątku, mimo tego jakoś specjalnie mnie nie oczarowała. To jednak tylko moje skromne zdanie :)

Zastanawiałam się jak będzie wyglądać powieść tego typu napisana przez Meg Cabot. Szczerze mówiąc początkowo bałam się przeczytać tę książkę, żeby "nie zepsuć" sobie obrazu kryminałów, które uwielbiam. Myślałam, że "Zbrodnia w rozmiarze XL" będzie raczej parodią kryminału (znając charakter pani Cabot). Cieszę się strasznie, że w tym wypadku myliłam się. Choć w książce jest widoczny styl znany mi przede wszystkim z "Pamiętnika księżniczki" to książka nie jest wcale parodią kryminału czego na początku się obawiałam. Wspaniały popis umiejętności pisarskich Meg Cabot.

Joanna | 2010-12-30
Przeczytana: 2010 rok

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam.
Opis na okładce: ciekawy, ale moim zdaniem nie jest to książka dla nastolatek. Nie wiem co czytają teraz nastolatki, ale według mnie każdy może czytać wszystko oprócz bajek, które są dla małych dzieci.
Ilość stron: 271
Okładka: pasuje do treści
Treść: fajna książka na tzw poprawę humoru, ale nie koniecznie, bo można to czytać tak po prostu jak ktoś lubi. Zawiera mój ulubiony wątek kryminalny, zakończenie zaskakujące. Polecam miłośnikom kryminałów.

lenuszka | 2013-11-12
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 12 listopada 2013

Książka bardzo przeciętna. Początkowo trudno mi było się w nią wciągnąć. Zmuszałam się do czytania, a to zły znak. Główna bohaterka jest nieco męcząca, marudna i monotematyczna. Podczas jednej z prób przeczytania tejże książki odpłynęłam do krainy Morfeusza.

Liczyłam na przyjemne i zabawne czytadło, niestety tym razem się przeliczyłam. Książkę ratuje jedynie ciekawy wątek kryminalny.

Jeśli cierpisz na bezsenność to pozycja właśnie dla Ciebie ;-)

Alicja | 2011-10-15
Na półkach: Meg cabot, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

Gwiazda muzyki pop zajmująca się pracą detektywistyczną ? Nie do końca. To gwiazda, która „już wygasła”, przytyła, a w jej życiu wszystko się popsuło. Obecnie pracująca w administracji domu studenckiego. Czy w takim momencie życia może wydarzyć się coś naprawdę ciekawego?
Kryminał ze słodką nutką romansu. Nie długi, ale bardzo przyjemny.

emmato | 2015-02-19
Przeczytana: 26 lipca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Super ksiazka, super i sybko sie czyta, trzyma w napieciu a przy tym pelna humoru za sprawa glownej bohaterki. Polecam.

lejdi15 | 2013-12-26

Spotkanie z Meg Cabot w troszkę innej odsłonie, mianowicie ciekawym kryminale. Muszę przyznać, że książka godna polecenia! Znakomite opisy, a nierozwiązane zagadki dodają uroku powieści.Szczególnie dla dziewczyn, bo która z nas nie miewa czasami kompleksów?

rumiko | 2014-11-12
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 23 października 2014

Nareszcie bohaterka, która nie jest szkieletorem :) Choć bardzo przejmuje się swoim powiększającym się rozmiarem, nie zmienia to faktu, że jako jedyna jest przekonana, że zostało popełnione co najmniej jedno morderstwo. Była nastoletnia gwiazdka popu, obecnie zastępczyni kierowniczki akademika (pardon: domu studenckiego) i samozwańcza detektyw-amator nie spocznie, póki nie odnajdzie zabójcy atakującego mieszkanki budynku, w którym pracuje.
Autorkę znam głównie z książek o tematyce romansowo-obyczajowej, ale ten kryminałek wyszedł jej nieźle: jest lekki, pełen zwrotów (prawie do końca nie wiadomo, czy w ogóle jest jakiś morderca), a zakończenie - dla mnie przynajmniej - zaskakujące.
Polecam!