Portier nosi garnitur od Gabbany

Wydawnictwo: Albatros
Everyone worth knowing
literatura kobieca

Inne wydania

Bette Robinson pracuje w dziele bankowości inwestycyjnych z pełnym poświęceniem, bo tego oczekuje się od pracowników wielkich korporacji, ale nienawidzi swojego zajęcia, które nie zostawia jej ani chwili na życie towarzyskie. Lubi czytać romanse i z przyjemnością uczestniczy w zebraniach klubu książki, gdzie dziewczyny marzą o wielkiej miłości. W końcu znużona 'wyścigiem szczurów' rezygnuje z posady i zaczyna rozkoszować się pełną wolności. Kurczące się zasoby finansowe zmuszają ja do znalezienia następnej pracy - udaje jej się zatrudnić w modnej agencji public relations. Uczestnictwo w życiu towarzyskim należy tu do obowiązków służbowych.

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2009

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

Polipei | 2015-05-12
Przeczytana: 12 maja 2015

Spodziewałam się słabego romansidła o banalnej fabule, a dostałam ciekawą, historię imprezowej elity Nowego Jorku. Książka napisana jest lekkim językiem, bardzo przyjemnym w odbiorze. Jest to pozycja posiadająca 450 stron, gdzie pierwsze 350 jest niesamowicie wciągające. Niestety, kiedy okazuje się, że główną bohaterkę, trafia strzała amora, robi się przewidywalnie i nudno. Pomijając jednak te ostatnie 100 stron nudy, daję ocenę rewelacyjną, podobała mi się złożoność i oryginalność całej historii :)

annaroza | 2016-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2016

Po tę książkę sięgnęłam niejako siłą rozpędu po przeczytaniu "Diabeł ubiera się u Prady" tej samej autorki. I nie wydaje mi się, że był to dobry pomysł. Może gdyby zdążyło upłynąć trochę czasu i książek, nie rzuciłoby mi się w oczy, że obie historie są do siebie bardzo podobne. Bohaterkami obydwu książek są zwyczajne dziewczyny, które dzięki przypadkowi i nowej pracy trafiają do świata dużych, wręcz obrzydliwie wielkich pieniędzy. I choć kontestują wartości wyznawane przez ludzi z ich nowego otoczenia, zaczynają w tym świecie zatracać swoją tożsamość.
Oczywiście w treści są spore różnice: Andy obraca się w świecie wielkiej mody, Bette - PR, jedna bohaterka ma poukładane życie uczuciowe, druga wciąż szuka wielkiej miłości, szefowe obu różnią się niczym ogień i woda. Jednak każdej z nich praca zaczyna niszczyć życie osobiste, odsuwać od przyjaciół i psuć relacje z rodziną. Mimo wszystko uważam, że lektura była interesująca, drobne tajemnice dodawały jej smaczku i pewnie chętnie...

Degamisz | 2015-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2015

Z panną Weisberger się jakoś nie mogę porozumieć. Zaczęło się od tego, że najpierw obejrzałem „Diabeł ubiera się u Prady” i zachwyciły mnie kreacje aktorskie Meryl Streep i Emily Blunt. Historia sama w sobie też mi się spodobała. Dopiero później przeczytałem książkę, rozczarowała mnie i czar prysł. Następnie Weisberger pokusiła się o kontynuację powieści i w moim mniemaniu był to gwóźdź do trumny.

Nie wiem skąd mam w swoich zbiorach jej powieść „Portier nosi garnitur od Gabbany”. Leżała na półce od strasznie długiego czasu. Naszła mnie ochota na przeczytanie czegoś lekkiego, łatwego, wręcz „odmóżdżającego” więc wybór padł na tę książkę. I cóż mogę powiedzieć – inni bohaterowie, inne miejsce akcji, ale faktu to nie zmienia, że to kalka „Diabła”, forma, treść, sposób zawiązania i opisywania akcji i postaci są kropka w kropkę takie same. Można to nazwać koszmarnym autoplagiatem. A całość na żenująco niskim poziomie z każdej strony dobitnie wyła płytkością i banalnością. No i znowu...

kakunia84 | 2013-11-09

lubie takie książki gdzie doba ma "48 godz" cos się dzieje....mi się bardzo podobala ;)

boziaczek | 2012-06-15

Maja ulubiona książka Weisberger

Kocia_matka | 2015-09-01

Przezabawna książka, która tak mnie wyciągnęła, że aż skończyłam ja w jeden dzień :D Bardzo lekka, przyjemnie się czyta. Polecam !

rain_dance | 2013-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

Książka z serii herbaciane czytadła weekendowe. Ale uwaga - czytanie w czasach widma kryzysu i galopującego bezrobocia może aktywować pokłady frustracji - zwłaszcza w momentach, gdy szampan się leje, migają czarne karty kredytowe, torebka staje się celem życia, a udręczona bohaterka walczy z wewnętrzynym konfliktem na temat plastikowych przyjaźni, sącząc drinka na pokładzie prywatnego odrzutowca. Ale nie martwcie się, drodzy czytelnicy, idylla wkrótce się skończy i świat przedstawi swoje okrutne oblicze - wartości moralne zwyciężą, a porzucenie ułudy zaskoczy cudownymi odkryciami - że bogaty wujek załatwi nową, lepszą robotę; że porzucona przyjaźń nie rdzewieje, że superprzystojniak wyzna nam miłość zaraz po tym, jak zrobi oszałamiającą karierę w miesiąc. Wszak książę musi mieć pełny portfel, zanim odważy się ucałować Śpiącą Królewnę i odkryć przed nią Prawdziwe Życie. Ot, realizm po amerykańsku.

Aleksandra Czyta | 2010-10-30

Od początku wiadomo jak się skończy. os początku wiadomo, co się zmieni i jak potoczy się akcja. Mimo to wciąga, sprawia, że zdradza się z nią komputer, telewizor, chłopaka a nawet własną lodówkę.

Anilewe | 2013-12-27
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Daję jedną gwiazdkę za okładkę, która idealnie odzwierciedla tematykę i przesłanie książki. Autorka chyba przekalkowała tekst ,,Diabeł ubiera się u Prady" i pozmieniała imiona.

| 2011-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2011

W sumie pod koniec zastanawiałam się, dlaczego autorka musiała aż tyle stron tego wyprodukować:) "Diabeł..." był znacznie lepszy i zabawniejszy. Ta powieśc rozczarowuje, niestety, bo oczekiwałam dobrego czytadła.