Ostrożnie z marzeniami

Tłumaczenie: Monika Bukowska
Wydawnictwo: Znak
Be careful what you wish for
marzenia, cyganka,

A gdyby tak marzenia mogły się spełniać? I to nie wybrane, ale wszystkie - te duże i te maleńkie? Te o bogactwie, urodzie, przystojnym nieznajomym, który pokocha na wieki, i te o wolnym miejscu w metrze, gdy po ciężkim dniu wracasz do domu i torturują cię własne szpilki. Za tym właśnie tęskni rudowłosa Heather, londyńska fotografka. Nie dość, że jako trzydziestolatka jedyne śluby jakie zna...

Za tym właśnie tęskni rudowłosa Heather, londyńska fotografka. Nie dość, że jako trzydziestolatka jedyne śluby jakie zna to te, które uwiecznia na kliszy, to jeszcze zabójczo przystojny sąsiad nie zwraca na nią uwagi, a na wolne miejsce parkingowe zawsze trafia kto inny. I nagle, z dnia na dzień, życie Heather zmienia się całkowicie za sprawą pewnej zielonookiej cyganki i... niewielkiej gałązki wrzosu. Tylko co wtedy, gdy ten wymarzony nie okazuje się być tym jedynym?

Ostrożnie z marzeniami to zabawna, błyskotliwie napisana książka, która z wdziękiem
i lekkością opisuje perypetie zwariowanej singielki. Heather nie traci rezonu nawet w obliczu najbardziej nieoczekiwanych wydarzeń, takich jak wygrana w totka, propozycja pracy
w prestiżowej gazecie czy wesele byłego chłopaka. Jednak kiedy wszystkie jej marzenia zaczynają się spełniać jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zdaje sobie sprawę, że coś naprawdę wisi w powietrzu. Bo kto powiedział, że marzenia się nie spełniają?

AuroraBorealis | 2014-03-23
Przeczytana: 16 marca 2014

Na samym początku muszę się do czegoś przyznać: pozycję tą dodałam do "teraz czytam" już jakiś spory czas temu i chcąc niechcąc utknęłam w jej połowie i gdyby nie poważna awaria prądu w zeszłym tygodniu :) to prawdę mówiąc nie wiem kiedy bym ją zmęczyła. Nie chodzi tutaj o to, że była słaba czy beznadziejna, otóż nie, tylko albo nie miałam po prostu czasu albo zawsze było coś ciekawszego do zrobienia.

W każdym razie jest nareszcie skończona :)i muszę przyznać, że nawet podobała mi się.

Czy macie tak czasami, że czegoś, nawet bardzo małego pragniecie z całego serca, z całych swoich sił, a to wymarzonej pracy, a może jednak wygranej w lotka, a może marzy się Wam podróż dookoła świata lub spotkanie miłości swojego życia, a może Wasze życzenia są o wiele bardziej przyziemne jak np: ładna pogoda, brak kolejek czy wolne miejsce na parkingu:) taak wielu z nas marzy nietylko o wielkich rzeczach, ale też o takich drobiazgach i pierdółkach.

Tak ma również bohaterka naszej książki -...

Kiwi_Agnik | 2012-11-29
Przeczytana: 24 listopada 2012

Uważaj o czym marzysz.

Lekka fabuła opisująca perypetie zwariowanej singielki - Heather.
Ciekawa, wciągająca i napisana prostym językiem książka, poruszająca codzienne sprawy każdej z nas. Świetnie prowadzona narracja sprawia, że z łatwością można wejść do świata głównej bohaterki i zacząć jej kibicować. Doskonała na jesienne, szare i krótkie dni.

Sylwia | 2011-06-28
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 27 czerwca 2011

Już dawno się tak nie uśmiałam podczas czytania książki!
Polecam na poprawę humoru i optymistyczne spojrzenie na to, czym obdarza nas los, czego tak naprawdę pragniemy a czego nie potrafimy docenić....

Jaśmina | 2013-07-12
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 10 lipca 2013

Jest to pierwsza książka pani Potter, jaką przeczytałam.
Na początku bohaterka okazała się być uroczą, pełną energii Brytyjką kupującą fantastyczne buty. Jej historia zaczęła się naprawdę zabawnie – Heather potrafiła się wplątać w naprawdę niezłe tarapaty, ale nawet, gdy narzekała, robiła to w sposób subtelny i słodki.
Pewnego dnia na swojej drodze spotyka irlandzką Cygankę (nie miałam pojęcia, że takowe istnieją), która sprzedaje jej szczęśliwy wrzos. Po jakimś czasie bohaterka odkrywa, że ten wrzos ma za zadanie nie tylko przynosić jej szczęście, ale także spełniać wszystkie marzenia. Zaczyna go więc wykorzystywać na wszelkie możliwe sposoby: znajduje najlepsze miejsca parkingowe, kupuje piękne szpilki po ogromnej przecenie, wymiguje się od mandatów, załatwia wielkie zlecenie dla firmy, w której pracuje itd.
I tu pojawia się problem. Bo Heather, której wszystkie życzenia się spełniają, przestaje być słodka. Jej myśli i uczucia koncentrują się odtąd jedynie na dwóch rzeczach:...

Claudia | 2014-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2014

Świetna, podobała mi się tak jak poprzednie książki tej autorki. Lekka i przyjemna. Wiele zabawnych momentów. Gorąco polecam ! :) Gabeee <33

I pamiętajcie : Ostrożnie z marzeniami ! :)

"Powinno się ostrożnie formułować swoje marzenia - bo możliwe, że jednak się spełnią"

RedHead | 2010-08-29

Książka naprawdę mi się spodobała. Jest realistyczna, ale zawarta w niej nutka magii dodaje tej historii smaku. Warto przeczytać, chodźby po to, aby się zrelaksować i myślę, że nie da się na niej zawieść.

Pożyczyłam ją przyjaciółkom, a w międzyczasie czytały książkę jednej z nich mama i ciocia.
W nudne, sobotnie wieczory ta książka pasuje jak najbardziej!

Ziraelka | 2012-06-06
Przeczytana: 12 maja 2014

Typowy chick-lit. Płytko, miałko, banalnie...

MoniS | 2012-11-29
Przeczytana: 2009 rok

Kolezanki wyrywaly mi ja bo tez chcialy przeczytac :) Marzylam, zeby byc glowna bohaterka, przezyc to co ona i jednoczesnie bylam nia przez wszystkie stronice tej cudnej ksiazki. Polecam ze spokojnym sumieniem!!

Kropecka | 2012-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2012

Dawno nie czytałam tak dobrej książki z morałem. Dobrze przemyślana, zgrabnie napisana historia. Genialny wątek romantyczny, trochę magii ale przede wszystkim daje do myślenia, że warto doceniać to co się ma, a nie pragnąć nieosiągalnego. ;)

Iven | 2014-03-12
Przeczytana: 12 marca 2014

fajna ciekawa książka z lekkim przesłaniem.

"Na świecie istnieją tylko dwa rodzaje tragedii. Pierwszy - kiedy nie dostajesz tego, czego pragniesz, a drugi - kiedy to dostajesz."
Oscar Wilde.

czasami warto sie zastanowić:)