Penelopa

Wydawnictwo: Philip Wilson

Penelopa Wilhern ma wszystko o czym może marzyć dziewczyna bogatą rodzinę z wyższych sfer, cudowną sypialnię i najmodniejsze ubrania. Jest tylko jeden problem. Urodziła się w rodzinie, nad którą ciąży klątwa i ma świński ryjek. Ukryta przed światem Penelopa musi stawić czoło sznurowi snobistycznych kawalerów błękitnej krwi, wśród których matka de

Kasiulek | 2012-06-24
Przeczytana: 22 czerwca 2012

Penelopa Wilhern to 25 latka, która ma wszystko: wysoko postawionych rodziców, którzy spełniają jej każdą zachciankę- nie ma niestety przyjaciół, gdyż urodziła się ze świńskim ryjkiem.
To do niej przychodzili nauczyciele aby uczyć ją indywidualnie w jej posiadłości, od niepamiętnych czasów ma lokaja i służące którzy podpisali klauzulę dyskrecji. Ma również swatkę która razem z z matką Penelopy od jakiego czasu poszukują błękintokrwistego kawalera który zdejmie klątwę z dziewczyny. Klątwę Penelopa zawdzięcza swojemu praprzodkowi, który uwiódł młodą dziewczynę a później ją porzucił i właśnie jej matka-czarownica rzuciła czar na ród Wilhernów- pierwsza dziewczynka która urodzi się w rodzinie będzie miała świński ryjek- padło na Penelopę.
Jednak każdy z kawalerów który przybywa na "rozmowę" ucieka na widok dziewczyny. Dopiero Maksa Campiona nie przeraża wygląd dziewczyny, jednak nie może jej pomóc.

Można by powiedzieć, że jest to pozycja dla młodych dziewczyn, które nie potrafią...

Crimelpoint | 2016-03-29
Przeczytana: luty 2016

Penelopa Wilhern ma wszystko o czym może marzyć dziewczyna – bogatą rodzinę z wyższych sfer, cudowną sypialnię i najmodniejsze ubrania. Jest tylko jeden problem. Urodziła się w rodzinie, nad którą ciąży klątwa i ma świński ryjek.

Jest to przede wszystkim historia o tym, że aby być naprawdę szczęśliwym trzeba zaakceptować siebie takim, jakim się jest. Książka zwraca uwagę na to, że prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu człowieka, nie zawsze widać je w lustrze.
Można powiedzieć, że jest to współczesna baśń dla małych i dużych dziewczynek, które pod warstwą kompleksów nie potrafią odnaleźć swojego wewnętrznego uroku.

"Penelopa" to przede wszystkim historia o tym, że aby być naprawdę szczęśliwym trzeba zaakceptować siebie takim, jakim się jest. Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu człowieka, nie zawsze widać je w lustrze. To współczesna baśń dla małych i dużych dziewczynek, które pod warstwą kompleksów nie potrafią odnaleźć swojego wewnętrznego uroku.

Książka napisana jest prostym...

Aleksandra | 2015-07-21
Przeczytana: 2010 rok

Najlepsze co można z tej książki wynieść to oczywiste prawdy, które tak trudno nam zrozumieć.
Żeby pokochał nas świat musimy pokochać najpierw samych siebie.
Jeżeli czegoś bardzo pragniemy i brniemy do tego krzywdząc innych lub przyczyniając się to ich krzywdy to smak zwycięstwa jest bardzo gorzki.

Maalinkaaaa | 2013-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2013

Bardzo lekka,przyjemna książka :) przeczytana jednym tchem.Idealna na poprawę humoru:)

Agnessa | 2010-11-27
Przeczytana: 15 listopada 2010

Ile to razy kręcono nosem nad książkami przełożonymi na język filmowy? A to pominięte wątki, spłycona psychologia postaci, nacisk na spektakularność kosztem sedna historii skrytej w zwyczajności. Filmy to nie książki, ale po przeczytaniu "Penelopy" widzę, że książki to nie filmy. Oto miałam okazję przeczytać książkę Marylin Kaye napisaną na podstawie scenariusza Leslie Caveny. Film mnie zauroczył i do dzisiaj nie mogę odkleić uśmiechu z twarzy na jego wspomnienie. Cóż, film podobał mi się bardziej niż książka.

Poznajcie arystokratkę Penelopę Wilhern, 26 letnią dziewczynę, która całe życie spędziła w odosobnieniu. Za towarzystwo miała rodziców, lokaja Jake'a oraz od jakiegoś czasu profesjonalną swatkę. Do tego przewinął się sztab najlepszych nauczycieli, którzy musieli podpisać klauzulę dyskrecji. Nikt nie mógł się dowiedzieć, że Penelopa zamiast nosa ma świński ryjek. Rodzice robili wszystko by ich nieszczęsna córka miała wszystko co najlepsze począwszy od ubrań, kończąc na...

Monika Sterkowiec | 2013-02-22

Zważywszy na to, iż jest to powieść napisana na podstawie scenariusza, muszę ją ocenić surowiej.
Brawo dla autorki, że użyła pierwszej osoby, dodając w ten sposób opisy emocji i przeżyć wewnętrznych Penelopy, czego oczywiście w filmie nie ma i nie mogłoby się znaleźć. Jednakże dużym minusem są niewielkie zmiany, które poczyniła autorka, nieznacznie rozszerzając historię. Są to niuanse, wypowiedzi lub czyny, których nie w filmie nie było i bardzo dobrze. Marilyn Kaye dodaje je, zupełnie niepotrzebnie, zaśmiecając strony, powtarzając się, na głos wypowiadając to, czego łatwo się domyślić, wkładając w usta bohaterów drewniane wypowiedzi i robiąc ze scen przyjemnych, podczas których człowiek mimowolnie się uśmiecha, coś bez sensu podniosłego i żenującego (szczególnie na ostatnich stronach książki - tam Max/Johnny i Penelopa po prostu za dużo mówią). Dodatkowo zmieniła moją ulubioną scenę z pianinem - nie daruję jej tego nigdy :D

Malwina | 2011-06-19

Przeczytałam parę lat temu. Bardzo przyjemna, niezobowiązująca z banalnym, ale zawsze prawdziwym morałem. Polecam i młodszym i dorosłym, jeśli mają ochotę po prostu odpocząć przy lekkiej lekturze.

Laurel | 2012-07-18
Przeczytana: 15 lipca 2012

Kiedy przeczytałam opis książki śmiałam się bez opamiętania, ale postanowiłam zaryzykować i kupiłam tę książkę. Okazała się bardzo fajna i szybko się ją czyta.

789marta789 | 2012-02-19

Bardzo ciekawa książka, szybko się ją czyta. Rozczarował mnie tylko banalny koniec a tak poza tym to niezła...

Jula | 2011-06-30
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 02 lipca 2011

Trzeba mieć dużo odwagi, żeby stawić czoło samemu sobie. Penelopie się udało.