Śledztwo numer XXL

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Tajemnice Heather Wells (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Size 14 Is Not Fat Either
akademik, zbrodnie
literatura piękna

Kontynuacja "Zbrodni w rozmiarze XL". Była gwiazda pop Heather Wells jest coraz bardziej zadowolona ze stanowiska zastępczyni kierownika w nowojorskim akademiku. Walczy, co prawda, z powiększającymi się nieubłaganie rozmiarami swoich ubrań, ale już nie przejmuje się tym tak, jak wtedy, gdy występowała przed tysiącami fanów. Ale oto znowu akademikiem wstrząsa zagadkowa zbrodnia. Heather, chcąc...

Kontynuacja "Zbrodni w rozmiarze XL".

Była gwiazda pop Heather Wells jest coraz bardziej zadowolona ze stanowiska zastępczyni kierownika w nowojorskim akademiku. Walczy, co prawda, z powiększającymi się nieubłaganie rozmiarami swoich ubrań, ale już nie przejmuje się tym tak, jak wtedy, gdy występowała przed tysiącami fanów. Ale oto znowu akademikiem wstrząsa zagadkowa zbrodnia. Heather, chcąc nie chcąc, wciela się w ryzykowną rolę detektywa. Nieoczekiwane zawirowania w życiu uczuciowym dodatkowo komplikują jej śledztwo.

źródło opisu: okładka

Anna | 2019-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2019

Część druga przygód Heather Wells słabsza niż pierwsza. Zbrodnia znowu została popełniona w akademiku, w którym Heather pracuje i znowu ona wykrywa sprawcę, wplątując się w różne skomplikowane sytuacje. Cooper, w którym się kocha nadal taki jakiś bezbarwny. Coraz bardziej za to lubię detektywa Canavana, choć to postać mocno drugoplanowa. "Śledztwo numer XXL" to powieść typu poczytać coś lekkiego, uśmiechnąć się i zapomnieć. Jest jeszcze trzecia część, po którą sięgnę, żeby dowiedzieć się, czy jest jeszcze słabsza, czy może mnie zaskoczy.

Heather, chcąc nie chcąc, wciela się w ryzykowną rolę detektywa.Nieoczekiwane zawirowania w życiu uczuciowym dodatkowo komplikują jej śledztwo..

Maisa | 2018-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2018

Wciągająca, zabawna, lekka. Dobra dla relaksu. Jak wszystkie powieści Meg Cabot. Polecam.

książek: 2078
rumiko | 2016-03-21
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 12 października 2015

Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie, akcja okraszona sporą dawką humoru w postaci komentarzy głównej bohaterki. W zasadzie to ta część jest nawet lepsza od poprzedniej :)

Lost_in_hours | 2015-07-18

Bardzo świetna książka ! :)
Rewelacyjna, przyjemna i nadająca się dla każdego z dużą dozą humoru ! Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część :)
Gorąco polecam :)

Kariata | 2014-09-17
Przeczytana: 14 września 2014

Podobnie jak przy poprzedniej części, teraz też świetnie się bawiłam. Pochłonęłam w jeden dzień :) Niby kryminał, niby romans, ale dla mnie przede wszystkim komedia i sposób na gorszy humor.

Alyss | 2014-07-27

Przyznam, że nigdy nie miałam okazji przeczytać pierwszej częsci, jednak i bez tego, druga jest na liście moich ulubionych ! Główna bohaterka nie ma sobie równych, jest zabawna i nieco ironiczna. Co podoba mi się najbardziej to narracja, wszystko widzimy z perspektywy Heather, poznajemy jej myśli, przez co wszystko nabiera humoru. Ciekawym wątkiem jest też zmaganie się bohaterki z jej wagą, co zostało przedstawione bardzo zabawnie. Samo sledztwo jest też osobliwe, tak samo jak sam pomysł usunięcia zwłok ( nie będzie spoileru ;P ). Wątek miłosny nie przytłacza książki, jest wprowadzony w bardzo dobry sposób i nie nachalnie. Gorąco polecam, nie tylko fanom kryminałów, ale także komedii i oczywiście wszystkim fanom twórczości Meg Cabot. Dobry pomysł na lekką lekturę dla każdego ;)

Agacha | 2014-07-25
Przeczytana: 23 lipca 2014

Taka sobie książka do przeczytania na wakacjach. Odrobinę przypomina mi Bridged Jones. Choć ta jest bardziej dziecinna.

lenuszka | 2013-11-28
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 27 listopada 2013

„Śledztwo w rozmiarze XXL” to kontynuacja losów byłej gwiazdy pop Heather Wells. W pierwszej części nie polubiłam głównej bohaterki, ledwo ją tolerowałam, jednak po bliższym poznaniu mogę stwierdzić, że nawet sympatyczna z niej dziewczyna pod warunkiem, że nie mówi o jedzeniu i o swoich nadmiernych kilogramach ;-)
Heather po raz kolejny próbuje rozwikłać zagadkę zbrodni popełnionej w domu studenckim, w którym pracuje. Nasza bohaterka znów pakuje się w sytuacje, które komplikują jej życie, przy okazji dostarczając nam sporej dawki dobrego humoru.
Choć dość szybko czytelnik jest w stanie stwierdzić, kto był sprawcą popełnionej zbrodni, książkę czyta się przyjemnie. Jest to zabawna i lekka literatura.

Lily76 | 2013-10-17
Przeczytana: 15 października 2013

Niby komedia, niby kryminał, w każdym razie bać się nie ma czego, choć zbrodnia oczywiście jest. Opowieść o byłej gwieździe pop, która obecnie jest zastępczynią kierownika akademika, pardon, domu studenckiego, lecz z ochotą angażuje się w śledztwa dotyczące morderstw popełnianych na jego terenie. I choć normalny człowiek po czymś takim musiałby zasięgnąć porady specjalisty, nasz bohaterka świetnie radzi sobie popijając słodkie napoje i jedząc bajgle, a potem pogryzając smażonego kurczaka... Lekkie, dobrze się czyta, choć niezbyt ambitne.