Śledztwo numer XXL

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Tajemnice Heather Wells (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Size 14 Is Not Fat Either
akademik, zbrodnie

Kontynuacja "Zbrodni w rozmiarze XL". Była gwiazda pop Heather Wells jest coraz bardziej zadowolona ze stanowiska zastępczyni kierownika w nowojorskim akademiku. Walczy, co prawda, z powiększającymi się nieubłaganie rozmiarami swoich ubrań, ale już nie przejmuje się tym tak, jak wtedy, gdy występowała przed tysiącami fanów. Ale oto znowu akademikiem wstrząsa zagadkowa zbrodnia. Heather, chcąc...

Kontynuacja "Zbrodni w rozmiarze XL".

Była gwiazda pop Heather Wells jest coraz bardziej zadowolona ze stanowiska zastępczyni kierownika w nowojorskim akademiku. Walczy, co prawda, z powiększającymi się nieubłaganie rozmiarami swoich ubrań, ale już nie przejmuje się tym tak, jak wtedy, gdy występowała przed tysiącami fanów. Ale oto znowu akademikiem wstrząsa zagadkowa zbrodnia. Heather, chcąc nie chcąc, wciela się w ryzykowną rolę detektywa. Nieoczekiwane zawirowania w życiu uczuciowym dodatkowo komplikują jej śledztwo.

źródło opisu: okładka

Marioolka20 | 2015-07-18

Bardzo świetna książka ! :)
Rewelacyjna, przyjemna i nadająca się dla każdego z dużą dozą humoru ! Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część :)
Gorąco polecam :)

Agacha | 2014-07-25
Przeczytana: 23 lipca 2014

Taka sobie książka do przeczytania na wakacjach. Odrobinę przypomina mi Bridged Jones. Choć ta jest bardziej dziecinna.

lenuszka | 2013-11-28
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 27 listopada 2013

„Śledztwo w rozmiarze XXL” to kontynuacja losów byłej gwiazdy pop Heather Wells. W pierwszej części nie polubiłam głównej bohaterki, ledwo ją tolerowałam, jednak po bliższym poznaniu mogę stwierdzić, że nawet sympatyczna z niej dziewczyna pod warunkiem, że nie mówi o jedzeniu i o swoich nadmiernych kilogramach ;-)
Heather po raz kolejny próbuje rozwikłać zagadkę zbrodni popełnionej w domu studenckim, w którym pracuje. Nasza bohaterka znów pakuje się w sytuacje, które komplikują jej życie, przy okazji dostarczając nam sporej dawki dobrego humoru.
Choć dość szybko czytelnik jest w stanie stwierdzić, kto był sprawcą popełnionej zbrodni, książkę czyta się przyjemnie. Jest to zabawna i lekka literatura.

Lily76 | 2013-10-17
Przeczytana: 15 października 2013

Niby komedia, niby kryminał, w każdym razie bać się nie ma czego, choć zbrodnia oczywiście jest. Opowieść o byłej gwieździe pop, która obecnie jest zastępczynią kierownika akademika, pardon, domu studenckiego, lecz z ochotą angażuje się w śledztwa dotyczące morderstw popełnianych na jego terenie. I choć normalny człowiek po czymś takim musiałby zasięgnąć porady specjalisty, nasz bohaterka świetnie radzi sobie popijając słodkie napoje i jedząc bajgle, a potem pogryzając smażonego kurczaka... Lekkie, dobrze się czyta, choć niezbyt ambitne.

Angela21 | 2013-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2013

Mimo wplątanego zabójstwa lekko napisana książka, miło się czytało. Dobra po cięższej literaturze na odprężenie. Książki Meg Cabot zawsze są takie lekkie i przyjemne:) No i jest dużo fragmentów z których można się pośmiać. Ciekawy pomysł na rozpoczęcie każdego fragmentu książki fragment piosenki:D. Myślałam jednak, że Heather będzie z Cooperem na koniec, ale i tak nie rozczarowałam się końcówką. Byłam zdziwiona informacją, że trener Andrews jest gejem. No, a co do zabójców to było wiadome od początku. Ale i tak ciekawie się czytało:)
Polecam dla odprężenia się.

Magda | 2013-01-04
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 2011 rok

Ciekawa, lekka książka nie zmuszająca do głębszych refleksji. Świetna na długie zimowe wieczory - wciąga, chwilami rozśmiesza. Polecam.

Monika Góźdź | 2010-08-16

zabawna i wciagajaca przez swoja lekkosc nadaje sie na dlugie wiezory dla zrelaksowania sie

Tiger | 2012-08-23
Przeczytana: 26 sierpnia 2012

Uwielbiam! Nie mam nic więcej do dodania!

Yuuki | 2012-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2012

Tak znów Meg tym razem w powieści detektywistycznej. Muszę przyznać, że uśmiech nie schodził mi z twarzy, gdy czytałam tę pozycję. Były też takie momenty, w których po prostu nie mogłam przetrawić nie wiem dlaczego. Dlatego nie wystawiłam najwyższej oceny. Tak, czy inaczej bawiłam się świetnie i wiem, że jeszcze do niej wrócę...

| 2012-08-07
Przeczytana: 03 sierpnia 2012

Możecie sobie wyobrazić jak to jest, pracować w domu studenckim, który otrzymał miano "Akademika Śmierci"? Widzicie, Heather Wells nie musi się zbytnio wysilać. Codziennie, punkt dziewiąta stawia się na swoim "posterunku", który znajduje się gdzieżby indziej, niż w tym owianym złą sławą domu studenckim. Ale na niej nie robi to najmniejszego wrażenia. Już nie. W końcu to właśnie ona zidentyfikowała ostatniego morderce, grasującego w jej miejscu pracy (co z tego, że była to jej szefowa...), który także jej próbował się pozbyć. Jednak istnieją rzeczy, które nawet Heather Wells potrafią wyprowadzić z równowagi. Na przykład: trup w akademickiej stołówce. Chociaż nie jestem pewna, czy można nazwać trupem samą głowę, z której ktoś chciał ugotować potrawkę. A wy jak sądzicie?

Chociaż początek sprawy wydaje się dość interesujący (głowa w zupie, brak ciała itd.) to nawet mało inteligentny detektyw szybko by połączył ze sobą wszystkie fakty dotyczące mordercy. Jednak może tym razem...