Legalna fryzjerka

Wydawnictwo: Znak
Beyond the blond
fryzjerka, miłość,

Kolejny kobiecy bestseller po "Szmince w wielkim mieście"! Opowieść o losach młodej dziewczyny, która z fryzjerki w podrzędnym mieście zostaje najlepszą stylistką gwiazd Nowego Jorku. Zdobywa pracę w najpopularniejszym salonie, przyjaciół wśród elity Manhattanu i serce pewnego przystojnego Włocha. Przezabawny, znakomity debiut młodej fryzjerki, doceniony przez autorkę Białych zębów Zadie...

Kolejny kobiecy bestseller po "Szmince w wielkim mieście"!

Przezabawny, znakomity debiut młodej fryzjerki, doceniony przez autorkę Białych zębów Zadie Smith.

urika66 | 2012-08-21
Na półkach: Sprzedam!, Przeczytane

Nie, proszę, takim książkom mówię zdecydowanie i twarde "NIE"
nie przebrnełam do końca, chwilami myślałam, że wyrzucę ją przez okno, fabuła nie zajmująca ani trochę.

Marta | 2014-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Książka jak wiele innych. Georgia wyjeżdża z prowincji do Nowego Jorku, po to by spełnić swoje marzenia. I spełnia. Koniec i kropka.
Po przeczytaniu opisu na okładce spodziewałam się więcej humoru i czuję niedosyt.
Książka z rodzaju tych o których zapominam godzinę po przeczytaniu.

Agnieszka | 2012-12-24
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 24 grudnia 2012

Nawet nie myślałam że z tej książki coś będzie. Zapowiadała się na tzw. lekturę do wanny (na zasadzie wpadnie do wody to mała strata ;) ) a tutaj zaskoczenie. Całkiem miło się czytało, mimo że temat dość luźny i oklepany. Czyli prowincja kontra wielki nowojorski świat. Bohaterka lekko mdła, ale styl pisarki na szczęście ratuje sytuację i nie uwypukla tego znacząco.

Córka matki samotnie wychowującej dzieci, zafascynowana pracą wykonywaną przez mamę-fryzjerkę od najmłodszych lat wie że podąży w jej ślady. Mama próbuje ją przed tym uchronić wysyłając do Nowego Jorku na wycieczkę, aby przekonała się do czego mogłaby dojść kończąc np. kurs dla sekretarek. Dziewczyna stawia szczęsliwie na swoim i robi karierę zgodnie ze swoimi marzeniami.
Brzmi może płytko, ale podane zostało w głębokim talerzu i naprawdę jest zjadliwe.

PS. A może po Greyu to już cokolwiek wezmę okażę się, że jest i tak lepsze stąd moje pozytywne nastawienie do tej pozycji ;)

klarciak | 2013-07-06
Przeczytana: 04 lipca 2013

Szału nie ma. Zapowiadało się nieźle, ale nim doszłam do połowy książka zaczęła mnie nudzić, wręcz usypiać. Miałam ją odłożyć i dalej sobie odpuścić, jednak czekałam aż akcja się rozwinie. Niestety nie jest zabawna jak pisane jest z tyłu książki, czasami był jakiś "żarcik" ale bardzo rzadko. Było też sporo przekleństw, których w ogóle nie toleruje i myślę, że to bardzo też utrudniło mi czytanie gdyż się wtedy zniesmaczałam.

madeleine | 2014-09-22
Przeczytana: luty 2011

Trzeba przyznać, że książkę czyta się bardzo szybko i lekko. Temat jest oklepany, zakończenie przewidywalne. Lektura nie wnosi niczego istotnego do życia ani nie zmusza do jakiejkolwiek refleksji. Mimo to można przeczytać w wolnym czasie, na odstresowanie ;)

jaga | 2014-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Całkiem sympatyczna książka z dużą dozą poczucia humoru, czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Zdaje się, że autorce udało się pokazać co bardziej trafne obrazki z życia snobistycznego, tzw. wielkiego świata.

MoniS | 2012-11-15

Lekka, przyjemna, kobieca literatura :)

Małgorzata Jasek | 2016-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2016

Pozytywna, optymistyczna. Córka fryzjerki debiutuje jako koloryzatorka w megamodnym i drogim salonie fryzjerskim w Nowym Jorku. Po latach, z narzeczonym i przyjacielem otwierają, po perypetiach, własny salon. (27 / 52)

Skrzatka | 2012-04-19
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

Miejscami nudna i przewidująca, ale miała w sobie tę "lekkość".

Madzia26107 | 2013-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2013

Po prostu - pomyłka . . .