Prawnik Elle Woods

Książka jest przypisana do serii/cyklu "pi2". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Albatros
Legally blond
978-83-7359-568-2
komedia, romans
Barbara

Napisana w konwencji komedii obyczajowej powieść, na podstawie, której powstał film Legalna blondynka z Reese Witherspoon w roli tytułowej. Elle Woods, studentka Uniwersytetu Południowej Kalifornii, kreatywna, przebojowa, szalona blondynka, jest bez reszty zakochana w swoim chłopaku ? Warnerze Huntingdonie III. Wydaje się, iż zaręczyny są blisko, ale Warner niespodziewanie oświadcza, że przenosi się na prestiżowy Uniwersytet Stanforda, by studiować prawo. Elle, niestety, nie spełnia jego kryteriów na żonę przyszłego adwokata. Ale Elle nie zamierza się poddać... Po zdaniu egzaminów kwalifikacyjnych, wraz ze swoim ukochanym psem wyrusza za byłym narzeczonym. Czy istnieje bardziej nieodpowiednie miejsce dla pełnej życia blondynki, niż nudna prawnicza uczelnia? I czy prawnicza uczelnia jest przygotowana na spotkanie z wystrzałową panną Woods?

nadzieja1925 | 2015-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2015

Każdy w głębi ducha jest blondynką!
„nie wolno myć głowy przez dwadzieścia cztery godziny po zrobieniu trwałej.” – powtarzaj sobie to jak mantrę na prawie!

A skoro już to zapamiętaliście, to przedstawiam wam Elle Woods, która wstąpiła za swoim byłym chłopakiem na prawo, aby udowodnić, że jest dobrym materiałem na żonę! Piękna, szalona i przebojowa „lalka Barbie” udowadnia wiele rzeczy swoim kolegom. A co najważniejsze, okazuje się nawet bystrzejsza od Warnera, tylko że teraz ma on narzeczoną... więc czego się nie zrobi, aby zrozumiał swoje błędy?

Zabawa była przednia! Od początku spodziewałam się takiego przebiegu wypadku, co nie znaczy, że lektura mi się zepsuła! Wszystko świetnie skomponowane, aby bawić i odprężyć!

Ola Grzybowska | 2015-05-31
Przeczytana: 25 lipca 2011

Książka lekka i przyjemna. Kupiłam ją na targu książki podczas wakacji, aby mieć co robić, wygrzewając się w słońcu. Spełniła idealnie swoją rolę. Polecam na poprawę humoru w nudny, pochmurny dzień.

triste | 2013-05-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Movie, 2013
Przeczytana: 26 maja 2013

Wyobrażacie sobie blondynkę (taką typową z kawałów) idącą na jeden z lepszych uniwersytetów świata? Ja też nie. A jednak czasem życie nas zaskakuje, szczególnie w tym poetyckim świecie.
Elle Woods to piękna blondynka, posiadająca równie przystojnego chłopaka Warnera. Gdy pewnego wieczoru Pan Przystojny uświadamia jej, że to koniec, postanawia iść na prawo, gdzie dziwnym trafem studiować będzie też Warner. Tak, tak, czego nie robi kobieta, by odzyskać tego jedynego. I tu zaczynają się problemy tej pięknej niewiasty. Dotąd dusza towarzystwa uwielbiana przez wszystkich, staje się kozłem ofiarnym. A gdyby tego było mało, Warner znalazł pocieszenie, u boku innej, która w kilka tygodni dostała to, o co ona starała się przez kilka lat.
„Prawnik Elle Woods” Amandy Brown prezentuje, w sposób zabawny, stereotyp o blondynce. Chyba każdy z nas zna chodź jeden kawał o blondynce, a jak wiadomo, każdy ukazuje blondynkę jako niezbyt mądrą istotę. Amanda Brown w rewelacyjny sposób ukazuje fakt, jak...

Książka jest tak samo fajna jak film, co zdarza się rzadko, dlatego polecam każdemu, kto nie czytał a oglądał film

Malini | 2016-03-04
Przeczytana: 23 lutego 2016

Od czasu do czasu lubię poczytać coś lekkiego i przyjemnego. Właśnie taka jest ta powieść. Na jej podstawie powstał film, który jednak trochę odbiega od oryginału. Pewne rzeczy bardziej podobały mi się w książce, a pewne w filmie.
Jeśli szukacie czegoś lekkiego i nieco zabawnego, to polecam tę powieść.

Nanette | 2014-03-06
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 06 marca 2014

Film "Legalna blondynka" widziałam już kilka razy, nie mając nawet pojęcia, że został nakręcony na podstawie książki. Postanowiłam wiec szybko nadrobić zaległości i ją przeczytać.
Porównując książkową i filmową wersję Elle stwierdzam, że ta w powieści jest nieco mniej blond. Choć Elle poszła na studia prawnicze kierując się niewłaściwymi pobudkami, dostrzegłam w niej osobę bardzo zaciętą i dążącą do realizacji swoich celów, poprzez ciężką pracę. Bo wiadomo, że dostać się na prawo i zdać egzaminy nie jest wcale łatwo. W naukę trzeba włożyć sporo wysiłku i Elle właśnie to robi. I choć ma się wrażenie, że Elle wiele spraw zawdzięcza jedynie przypadkowi i szczęściu, nie jest wcale tak głupią blondynką, za jaką ma ją większość otoczenia.
Książkę czyta się bardzo szybko. Jest to rodzaj lektury, przy której nie trzeba się zbytnio skupiać, dobra na chwilowe oderwanie się od szarej codzienności.

red_diva | 2015-12-12
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: grudzień 2015

Książka lekka, przyjemna i zabawna. Ukazująca w doskonały sposób stereotyp blondynki:)

faza79 | 2014-04-19

Śliczna, bogata, rozpieszczona, głupiutka blondlala- oto główna bohaterka książki. Choć jak się wczytamy to okazuje się, że wcale tak do końca głupia nie jest- dostała się i skończyła prawo, kocha zwierzęta, ma swoje zdanie, pomaga innym i potrafi postawić na swoim. Bardzo lubię Reene W., lubię film "Legalna blondynka" i książkę też polubiłam. Szybko się czyta, wciąga od pierwszej strony, rozśmiesza do łez a momentami wzrusza, ot, taka lekka książka do zrelaksowania. Mnie się podoba.

Katherine Parker | 2014-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2014

Elle Woods, mieszkanka Kalifornii, zdecydowanie różni się od innych znanych nam osób. Sprawia wrażenie typowej przysłowiowej blondynki, dla której liczy się tylko wygląd, manicure i idealna opalenizna. Dlatego więc jej chłopak Warner, który udaje się na studia prawnicze do Stanfordu postanawia z nią zerwać, gdyż uznał, że jako przyszły prawnik potrzebuje u swojego boku kogoś bardziej poważnego, kto mógłby godnie reprezentować ród Huntingtonów. Załamana Elle nie daje jednak za wygraną. Postanawia udać się na te same studia co jej ukochany, by zobaczył, że nie jest ona gorsza od innych i idealnie nadaje się na jego żonę. Ale czy różowa blondyneczka będzie w stanie poradzić sobie w tym surowym prawniczym świecie?

Byłam wielce zaskoczona, gdy obejrzeniu po dobrze znanego mi filmu Legalna blondynka z Reese Witherspoon w roli głównej, dowiedziałam się, że powstał on na podstawie powieści autorstwa Amandy Brown....

black-swan | 2012-12-23

Książkę znalazłam w jednej z nadmorskich księgarni. Bez zastanowienia ją kupiłam ponieważ jednym z moich ulubionych filmów jest właśnie film o 'Legalnej Blondynce'. Siedząc na piasku, również jak i spacerując pod plaży zawsze miałam ją ze sobą w torbie.Moim zdaniem ta książka jest wręcz rewelacyjna, pełna pozytywnej energii. Bawi ,uczy i pokazuje jak zabawne może być życie blondynki.Książkę czyta się bardzo płynnie. Zarówno książka jak i film nadal wprawiają mnie w dobry nastrój. Uważam,że to było najlepiej wydane 15 zł mojej życia :) Polecam !!