Łysiak na łamach 5. Old-fashion man

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Na łamach". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Andrzej Frukacz

Publicystyka Łysiaka, przedruki prasowe, ciąg dalszy wywiadu - rzeki z autorem.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

BIETKA | 2014-05-16
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 04 maja 2014

" W polskiej tradycji uważa się, że jeżeli naród nie może mówić własnym głosem, Bóg zsyła mu pisarza. On mówi za naród i w imieniu narodu".
( Józef Dudkiewicz,1995)
Takim pisarzem jest właśnie Łysiak.

Po publikację tę sięgnęłam za namową rodzinnego czytelnika zachwyconego twórczością Łysiaka. Nie tylko napoleoniadą, ale także poruszającą i porażającą publicystyką. Przeczytałam uważnie, z refleksją i przyznam otwarcie: stałam się entuzjastką jego pisarstwa.

Łysiak jest jedyny w swoim rodzaju w polskiej, współczesnej publicystyce, którą - przyznaje- uprawia dlatego, że dramat jego Ojczyzny leży mu na sercu. To nie jest publicystyka ugrzeczniona!
Jego styl jest błyskotliwy, język ostry, cięty, dosadny.
Rozmiar zawartej tu publicystyki jest bardzo rozległy. Łysiak porusza w niej żywotne kwestie społeczne, polityczne, historyczne, kulturalne( literatura, kino, malarstwo). Od pomówienia Polaków o antysemityzm, po prawo Kaina i Abla (humanitaryzm dla morderców, a co dla ofiar?), upadek...

EwaSz | 2016-11-10
pkkurek | 2016-07-08