Łysiak na łamach 2

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Na łamach". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: PLJ
Misieńka

Publicystyka Łysiaka, przedruki prasowe, ciąg dalszy wywiadu - rzeki z autorem.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://www.antykwariat.waw.pl/ksiazka,1046583/wald...»

Kirk | 2018-06-29

W tej części polityki jest już nieco więcej, pojawia się też wywiad-rzeka, stanowiący od tego momentu stały punkt zbiorów publicystyki Waldemara Łysiaka. Czyta się szybko, widać że są pewne punkty w tekstach, które były 25 lat temu i są dzisiaj.

BIETKA | 2014-05-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 maja 2014

Z listu czytelnika:
- " Łysiak po 12 latach przerwał publicystyczne milczenie i kilkoma artykułami opublikowanymi w ciągu miesiąca pokazał kto jest królem pióra w tym kraju".

Książka jest kolejną i pierwszą publikacją pisarza ujawnioną po czasie milczenia od 1981 do 1993. Wypowiedzi - zdawałoby się - przebrzmiałe, a jednak żywotne na temat polityki, historii, liteatury( niesamowita intuicja, szósty mysł), z których przebija duża wrażliwość na Polskę i sprawy polskie. Wrażliwość tę można opatrzyć cytatem z Norwida " Gorzki to chleb jest polskość", albo innym, równie znaczącym i odpowiednim, bpa Zawitkowskiego " Ach, Ty trudna Polsko!".

Dołączony wywiad-rzeka momentami jest żartobliwą rozmową - że trudno się nie uśmiechnąć- Leszka Reinisch z Autorem, którego tytułuje mistrzem.
Dla mnie każda publikacja " Waldemar Łysiak na łamach..." jest żródłem wiedzy o Polsce, Europie i świecie z wielu obszarów miejsc i czasu.
Gdzie mogłabym się o tym dowiedzieć, skoro Prawda nie jest popularna,...

Orzeł | 2013-10-06
Przeczytana: 05 października 2013

Jak miło poczytać publicystkę swojego ulubionego pisarza, zanim ten jeszcze popadł w megalomanię i knajpiano - przemądrzały styl. "Łysiak na łamach 2" to zbiór wywiadów z pisarzem z początku lat dziewięćdziesiątych. Łysiak tnie ostro, krytycznie oceniając sytuację w kraju. Książka wzbogacona została o "wywiad - rzekę", który ciekawskim fanom pozwala na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi życia osobistego i poglądów pisarza. Całość połyka się leciutko, szybko i przyjemnie.
Aha - i czy komuś się to podoba czy nie - cała współczesna prawica mówi Łysiakiem. Tamtym Łysiakiem - przypominam, początek lat dziewięćdziesiątych.