Łysiak na łamach 4. Wilk i kuglarz

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Na łamach". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Tevere
Witold Lisek

Publicystyka Łysiaka, przedruki prasowe, ciąg dalszy wywiadu - rzeki z autorem.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

| 2014-10-23

Publicystyka Łysiaka oraz fragment długiego wywiadu z autorem. Plus kilka zdjęć nawet.
Trochę jak "Mitologia Świata Bez Klamek", ale w tej pozycji wybór artykułów dokonany wg gorszego klucza, dlatego też ta książka jest słabsza. A fragment wywiadu kompletnie mi tu nie pasuje, chociaż jeśli ktoś chce poznać 10 ulubionych filmów autora - to jak najbardziej.
Z oceną problem. Jak to przy "Łysiaku publicystycznym", trudno ocenić samą książkę a nie poglądy, tym bardziej, że są tak wyraziste i kontrowersyjne. Oczywiście styl niepowtarzalny, cięty język, błyskotliwie przedstawione opinie i przemyślenia dotyczące problemów sfery życia politycznego, społecznego, religijnego i kulturalnego. U wielu wywołają gwałtowny sprzeciw u innych zachwyt. Mnie szczególnie przypadła do gustu rozprawa z feminizmem. Zaciętość z jaką obie strony stoją na swoich pozycjach jest fanatyczna. I fantastyczna.
Łysiaka jako pisarza cenię, i to się nie zmieni, choć w wielu sprawach się z Nim nie zgadzam. Książka na...

| 2012-10-02
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 01 października 2012

Autor nadużywa francuskich zwrotów, nie tłumacząc ich znaczenia. I dziwi mnie, że najpierw stwierdza, że poziom kultury ludzi w naszym kraju obniża się, że literatura pełna jest bluzgów itp., a później sam tychże bluzgów używa. Może nie nagminnie, ale używa. Drażni mnie taka niekonsekwencja. Poglądy i sposób ich wyrażania też niekiedy mnie drażnią.

Barbara | 2017-02-03
Przeczytana: 16 stycznia 2017