Magda Skubisz

Magda Skubisz urodziła się i mieszka w Przemyślu. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, kierunek wokalny). Prócz pisania książek zajmuje się emisją głos... Magda Skubisz urodziła się i mieszka w Przemyślu. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, kierunek wokalny). Prócz pisania książek zajmuje się emisją głosu i współpracuje z rzeszowskimi teatrami jako konsultant ds. wokalnych. Jako wokalistka wystąpiła m.in. z Urszulą Dudziak, a wśród jej uczniów są laureaci ogólnopolskich konkursów piosenki a także półfinaliści i finaliści popularnych talent-show, jak „Mam talent” i „Voice of Poland” (Sabina Kurek-Delikat, Kamil Bijoś, Aro Kłusowski).

Jest autorką serii „o młodzieży, ale niekoniecznie dla młodzieży” - opowiadającej o przemyskich licealistach: ”LO Story” (2008, 2009 – Prószyński i Sk-a 2016, 2017 – Videograf) „ Dżus&Dżin” (2009 – Prószyński i Sk-a, 2016, 2017 – Videograf) i „Chałturnik” (2016, 2018 – Videograf) i „Master” (2018 – Videograf). Książki wywołały sporo kontrowersji w rodzinnym mieście, a do wydawnictwa dotarł list protestacyjny podpisany przez nauczycieli z byłego liceum autorki, w którym oskarżono ją o szkalowanie dobrego imienia szkoły i „kalanie własnego gniazda”. Debiut „LO Story” stał się również bohaterem jednej z sesji Rady Miasta Przemyśla, poświęconej negatywnemu wpływowi literatury na młodzież.

Trzecia i czwarta część serii, „Chałturnik” i „Master” powstały na podstawie osobistych wspomnień autorki, która kilkanaście lat pracowała w zespole muzycznym, specjalizując się w zabawianiu pijanych, nierzadko pochodzących z półświatka, gości.

W roku 2010, z rekomendacji Marka Nowakowskiego, Magda Skubisz znalazła się w gronie dziesięciu polskich autorów nominowanych do Literackiej Nagrody im. Józefa Mackiewicza (powieść „Dżus&Dżin”). W roku 2012 otrzymała statuetkę Estrady Rzeszowskiej, m.in. za „wyznaczanie wysokich standardów w tworzeniu i promowaniu sztuki oraz wkład w rozwój kultury Województwa Podkarpackiego”. Angielski scenariusz na podstawie „LO Story”, powstały przy współpracy z firmą producencką AMP Polska w 2013 r. zakwalifikował się do finału „Share Your Slate” na European Film Market podczas 63 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Magda Skubisz jest laureatką Nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego przyznanej za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury (2014 r.) oraz członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (2018 r.)

źródło opisu: http://magdaskubisz.pl/index.php/o-autorce

źródło zdjęcia: zdjęcie pochodzi z archiwum Autorki, Foto: Kacper Leśniewski

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Chałturnik
Chałturnik
Magda Skubisz

7,53 (55 ocen i 14 opinii)
Chałturnik
Autor:
Cykl: LO Story (tom 3)
Przemyśl – uroczy i bogobojny zakątek Polski C. Siedemnastoletni Zenon Kobiałka wraz z kolegami z klasy dorabia jako muzyk w weselnym zespole. Nocami grają w lokalu, który uchodzi za agencję towarzy...
czytelników: 146 | opinie: 14 | ocena: 7,53 (55 głosów)
Dżus & dżin
Dżus & dżin
Magda Skubisz

6,97 (203 ocen i 33 opinii)
Dżus & dżin
Autor:
Cykl: LO Story (tom 2)
Ferie zimowe miały być dla Ryby okazją do naprawienia relacji ze swym byłym profesorem. Haskal wyjeżdża jednak do Warszawy, a dziewczyna zostaje na straży rodzinnej kontrabandy. Rozpamiętując kosza od...
czytelników: 354 | opinie: 33 | ocena: 6,97 (203 głosy) | inne wydania: 2
LO story
LO story
Magda Skubisz

6,86 (462 ocen i 62 opinii)
LO story
Autor:
Cykl: LO Story (tom 1)
Master, Ryba, Burak i Lusia – nie oni jedni, ale oni jakoś zwłaszcza – cierpią męki w drugiej licealnej. Prześladowcy to: system edukacyjny ogólnie, a szczególnie: Gnida – sadystyczna i szpetna matema...
czytelników: 810 | opinie: 62 | ocena: 6,86 (462 głosy) | inne wydania: 3
Master
Master
Magda Skubisz

7,88 (17 ocen i 10 opinii)
Master
Autor:
Cykl: LO Story (tom 4)
Czwarty tom cyklu Magdy Skubisz, czyli powieść o młodzieży, ale niekoniecznie dla młodzieży. Master ma kupę szmalu i nietypowych przyjaciół, wraz z którymi uczęszcza do drugiej klasy ogólniaka. Niepr...
czytelników: 43 | opinie: 10 | ocena: 7,88 (17 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

4
655
411
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (20)

Czytelnicy (655)

Cytaty tego autora (39)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Książki o młodzieży, niekoniecznie dla młodzieży

Zachęcamy do lektury wywiadu z Magdą Skubisz, autorką „LO story", „Dżus&dżin" oraz „Chałturnika”. Książki wywołały sporo kontrowersji w rodzinnym mieście; do wydawnictwa dotarł list protestacyjny podpisany przez nauczycieli z byłego liceum autorki, w którym oskarżono ją o szkalowanie dobrego imienia szkoły i „kalanie własnego gniazda”. 


więcej
Niepokorna literatura młodzieżowa, czyli historie o strasznej szkole

Magda Skubisz jest autorką powieści z gatunku young adults. Jak dotąd ukazały się jej dwie powieści opowiadające o licealnych perypetiach czwórki przyjaciół: „LO Story” i „Dżus & Dżin”. Niedawno premierę miała trzecia książka – „Chałturnik”.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd